10 milionów do dyspozycji mieszkańców

Rusza III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy województwa śląskiego, ponownie jak w poprzednich edycjach, będą mieli do dyspozycji 10 milionów złotych. Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO podzielone są na dwie pule: EKO (5 mln zł) oraz REGIO (5 mln zł).

fot. UMWS

W skład naszego podregionu wchodzą powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory. Na projekty realizowane na tym terenie przeznaczono 16% łącznego budżetu, czyli 800 000 zł.

W ramach puli EKO mogą być zgłaszane zadania spełniające łącznie trzy warunki:

  1. mają dominujący charakter ekologiczny;
  2. wpływają na poprawę środowiska naturalnego;
  3. służą rozwojowi całego województwa.

W ramach puli REGIO mieszkańcy będą mogli zgłaszać zadania o różnym charakterze, mieszczące się w granicach zadań własnych województwa.

Szacunkowa wartość zadań zgłaszanych przez mieszkańców województwa w ramach MBO:

  1. w przypadku zadań w puli EKO nie będzie mogła być niższa niż 100 000 zł, ale nie wyższa niż 25% dostępnych w puli EKO środków;
  2. w przypadku zadań w puli REGIO nie będzie mogła być niższa niż 20 000 zł, ale nie wyższa niż 50% dostępnych w puli REGIO środków dla danego podregionu.

Aby zgłosić zadanie, należy wypełnić formularz za pomocą generatora eBO. Następnie wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć (pocztą, osobiście lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej) do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (lub jednostek zamiejscowych w Częstochowie i Bielsku-Białej) wraz z listą poparcia oraz, w przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych, oryginałem zgody władającego obiektem lub terenem na realizację zadania.

Nabór wniosków potrwa do 16 maja.

Więcej informacji znajdziesz Tutaj>>>

(źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “10 milionów do dyspozycji mieszkańców”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry