Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 sierpnia 2017   Imieniny: Franciszka, Joanna, Kazimiera

więcej ›

NASZE FORUM

Polityka lokalna [3800] Mieszkalnictwo [9980] Komunikacja [839] Praca i bezrobocie [737]
Handel, usługi [1273] Bezpieczeństwo [1126] Oświata [692] Zdrowie [6415]
Kultura [413] Sport [435] Internet [283] Różne [1384] EUROWYBORY [13] Wybory Samorządowe 2014 [545] Wybory Parlamentarne 2015 [66]

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • Reklama | 21/08 godz. 02:44

 • Nie dajmy się ogłupiać | 20/08 godz. 21:06 Mieszkalnictwo

  Nie bądźcie naiwni że ludzie nie rozumieją tego jak rozliczane jest ciepło i woda. Oni doskonale wiedzą na czym to polega ale spirale dotyczące problematycznych tematów w spółdzielniach mieszkaniowych nakręcają cwaniaki. To oni chcą zbić na tym swój kapitał. SM to przede wszystkim kapitał w postaci miejsc pracy, to wynajmowane lokale użytkowe w pawilonach, to przetargi, to banery wyborcze. Jak myślicie komu może na tym zależeć? Na naszych oczach we wszystkich spółdzielniach były próby przejęcia ich i nadal będą robione bo za tym stoją miejsca pracy dla swoich, tanie lokale użytkowe dla swoich, kasa za wygranie przetargu i banery wyborcze dla swoich za friko. Należy tylko zwracać uwagę na mówców z walnego.

  skomentuj cały wątek

 • | 20/08 godz. 10:28 Bezpieczeństwo

  w ten sposob jest "wychowywana"wiekszosc dzieci w Jbiu. potem jacys smieszni ludzie chca dyskutowac o kulturze.a niby skad mialoby sie to cos wziasc ?

  skomentuj cały wątek

 • beybi48 | 19/08 godz. 16:39 Mieszkalnictwo

  Szanowny czytelniku CKM. Jestem pod wrażeniem jak i również wielkim uznaniem uzasadniającym prawidłowych rozliczeń nie tylko w GSM za CO. Rzeczywiście, aby zrozumieć te zasady , nie trzeba większego wysiłku , to jest jak 2x2=4. Niestety , podkreślenie kto jest tym nakręcającym jestem pewny że należy do tzw. "dobrej zmiany". Przykro mi że te "ptasie móżdżki" jeszcze działają na różnych frontach. Ale to jest tylko i wyłącznie nasza społeczeństwa wina. Obudźmy się wreszcie , aby przy najbliższych wyborach ( bo to my ich finansujemy) znaleźli się tam gdzie ich właściwe miejsce. Z poszanowaniem i zrozumieniem dla wszystkich tych obciążonych jak i tych co dostali ew. zwroty. A swoją drogą spójrzmy troszeczkę krytycznie na nasze codzienne "oszczędzanie" CO jai i wodę.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • CKM | 18/08 godz. 21:17 Mieszkalnictwo

  Czytając artykuł ,,CO w GSM" zaczynam rozumieć dlaczego w tej spółdzielni co rusz dochodzi do awantur. To co jest tłumaczone ludziom jest elementarną zasadą rozliczeń ciepła czy też wody. Tutaj nie ma co rozumieć to są odczyty liczników PEC i Wodociągów na które wystawiana jest faktura przez te przedsiębiorstwa obciążająca konkretny budynek. Spółdzielnia tylko dzieli te koszty na mieszkania danego budynku. Tak jest w każdej spółdzielni!!! Ktoś miesza tym ludziom w rozumach albo ci co opowiadają takie brednie tkwią jeszcze w głębokiej komunie. Nie można generalizować ale coś z tymi członkami jest nie tak.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • beata2800@hotmail.com | 18/08 godz. 17:29 Bezpieczeństwo

  Mam poważny problem, mieszkam na nieciekawym osiedlu w Zdroju, ul. Karola Miarki, już za moich czasów szkolnych odwagą było kręcić się wieczorem w tej okolicy. Niestety obserwując wychowanie dzieci na tym osiedlu będzie to pewnie tradycją... Dwie dziewczynki: Śliczne i nie głupie (5 lat i ok 9 lat)ale większość z naszego osiedla ma wrażenie,że małe próbują opanować wszystkie dzieci wokół. Ganiają od rana po osiedlu same, na apele sąsiadów rodzice nie reagują. Mała próbując zwrócić na siebie uwagę zaczepia inne dzieci a siostra honorowo ją broni pyskując wulgarnie dorosłym zwracającym uwagę. Szkoda tych dzieci...rodzice dumnie w domu siedzą,że dziewczynki sobie radzą! a reszta dzieci podrapane, poobijane ostatnio nawet połamane ustępują. Jestem w stanie to zgłosić do odpowiedniej instytucji, ale gdzie??????

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • | 09/08 godz. 20:49 Mieszkalnictwo

  no cóż czysta prawda to o czym piszecie jednak ktoś ta rade wybrał w tej spółdzielni a rada wybrała prezesa czyli reka reke myje. Dobrych pracowników sie zwolniło a nie którzy sami odeszli a zastąpiono ich swoimi. A teraz co sie dzieje pomału wykruszają się następni pracownicy i za chwilke w sm nie będzie dobrych fachowców tylko sami znajomi prezesa przewodniczącego czy innych na odpowiednich stołkach ludzi. Moim zdaniem to trzeba zmienić cała rade i prezesa i przyprowadzić porządek w sm taki jaki powinien być. Może niebawem sie to uda czas pokaże póki co jakieś zmiany już sa w radzie ciekawe czy dobre czy znowu jakis układ.

  skomentuj cały wątek

 • członek SM | 09/08 godz. 10:28 Mieszkalnictwo

  Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią @teno. Rządząca "dobra zmiana" jak nikt dotychczas opanowała sposób na przejmowanie instytucji, spółdzielni, zarządów osiedli gwarantując swoim miejsca pracy lub pole do działalności społecznej. SM JasMos nie była przygotowana na takie działania dlatego tak łatwo doszło do zawłaszczenia jej przez PiS-owski aktyw. NOWA skutecznie odpiera ataki a GSM jest w ostrym konflikcie z grupką, która na walnym dostaje po tyłku i ożywia się ponownie po wakacjach. Wszystkimi działaniami w spółdzielniach kręci jeden gościu "kadrowiec". Już w przyszłym roku wybory do RN dlatego należy wyczyścić ją z ludzi dyspozycyjnych wobec partii politycznych. Nasza spółdzielnia jest prywatnym podmiotem i decydują o niej tylko właściciele mieszkań. Przypominam że to nie są już mieszkania zakładowe!!!!!

  skomentuj cały wątek

 • teno | 08/08 godz. 22:49 Mieszkalnictwo

  To zawsze się tak kończy jak jakaś klika opanuje instytucje. To nie ma znaczenia co to za instytucja. Rada i zarząd zwolnili dobrych pracowników tylko po to by utworzyć nowe miejsca dla swoich. Efekt; przegrane sprawy i wypłata odszkodowań. To powinni zapłacić członkowie rady i zarządu. Czy ci zwolnieni pracownicy się nie sprawdzali - proste, sprawdzić gdzie i na jakich stanowiskach zostali zatrudnieni. Tam gdzie obecnie pracują przyjęto ich z otwartymi rękami. To znaczy, że rada i zarząd pozbyli się dobrych fachowców a zatrudnili swoje miernoty z wielkimi żądaniami. Nie potrafili spełnić ich żądań i zaczęła się wewnętrzna wojna. Prezes walczy o swoich a przewodniczący o swoich. A lokatorzy pokrywają koszty tej "dobrej" zmiany. Ta nowa władza to nawet te swoje miernoty potrafiła skonfliktować.Stworzyli ogólny chaos, tak w poszczególnych administracjach jak i w samym zarządzie, tak że księgowość to już praktycznie nie istnieje. Tak się zawsze kończy jak władzę tworzą: "SAMI SWOI" Najlepszym wyjściem, to jest jak "SAMI SWOI" pokryją szkody jakich narobili. Przeproszą członków spółdzielni spakują się i eksmitują się z tej spółdzielni raz na zawsze.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • dość tego | 07/08 godz. 07:21 Mieszkalnictwo

  dajcie już spokój nie widzicie że na tym cierpi tylko wizerunek Spółdzielni jak coś do siebie macie to spotkajcie się na osobności i wyjaśnijcie to sobie w cztery oczy a nie anonimowo brudami na forum

  skomentuj cały wątek

 • | 06/08 godz. 08:51 Mieszkalnictwo

  zgadzam sie z toba całkowicie ewidentnie piszą osoby które czy to zostały zwolnione czy same sie zwolniły jak i również jak to ktoś tutaj napisał żona i jej maz przewodniczący rn. I po co to wszystko szczerze pamiętam czasy rządów Pana Musialika i rn oczywiście tej poprzedniej i było dobrze spokojnie az miło przychodziło się załatwiać sprawy do sm. Te czasy już nie wrócą ale oby sie uspokoiło wszystko.

  skomentuj cały wątek

 • ... | 05/08 godz. 17:22 Mieszkalnictwo

  Po co wyciągacie te brudy?? Ewidentnie piszą tu osoby, które w to wszystko są zamieszane. Troszkę taktu miejcie... i nie szukajcie taniej afery... Oby te sprawy szybko się zakończyły w jasmosie i było cicho jak dawniej o tej spółdzielni

  skomentuj cały wątek

 • do Katarzyny | 05/08 godz. 14:38 Polityka lokalna

  Pani Kasiu dobrze Pani wie że jedni będą wychwalać poczynania prezesa inni nie o tym co dzieje sie w sm jas-mos mówi sie na jastrzębiu od dawna ale o sm Górniczej też mówiono i to długo więc pogadają i przestaną. Ale co do jednego się nie zgodzę z tego co wiem to żona przewodniczącego nie jest zwolniona tylko przeniesiona na inne stanowisko ale to chyba nic złego skoro dziewczyna kocha zieleń zna sie na tym to chyba dobrze ze prezes ją w tek kwestii docenił. A o jakiej nienawiści Pani pisze dobrze wiemy że w pracy zawsze tak jest jedni sie lubia inni nie owszem dużo się słyszy na Jastrzebiu ostatnio o nie porozumieniach żony pana przewodniczącego a innych pracowników ale zgodzi sie Pani ze mna że pracować trzeba i czasami lepiej nie wnikać w spory innych. Zobaczymy co te wszystkie zmiany przyniosą oby nam mieszkańcom coś dobrego

  skomentuj cały wątek

 • ludzie | 05/08 godz. 14:26 Mieszkalnictwo

  Kochani zrozumcie że nie ma idealnej pracy ani pracodawców ani też pracowników w każdej firmie dzieje sie jak sie dzieje prawdą jest że aby dobrze sie pracowało to musi być odpowiednia atmosfera która tworzymy my sami my pracownicy wiec po co te pisanie o prezesie o osobach zwolnionych czy jakiś tam dwóch osobach innych dajcie se spokój prawda i tak lezy po środku a sprawiedliwość i tak będzie a póki co cieszymy sie zdrowiem życiem i piekną pogodą

  skomentuj cały wątek

 • do lokatora | 05/08 godz. 13:22 Mieszkalnictwo

  po pierwsze to nie wiem skąd pomysł ze jestem kobietą która się zwolniła sama z sm a może jestem ta która zwolnili zaraz po objęciu władzy i może wiem duzo i mam prawo sie odzywać a pozatym wiem kto sie przyczynił do tego właśnie te dwie osoby które teraz zostały same jak palec. A ja mam wrażenie że rzekomym lokatorem jest jedna z tych osób która teraz nie potrafi znieść prawdy na swój temat . Nie lubisz nie czytaj nikt ci nie każe wolny kraj pisac można dużo i gdzie sie chce......

  skomentuj cały wątek

 • | 05/08 godz. 08:07 Mieszkalnictwo

  wiesz co wiem więcej niż myślisz Ty za to mało wiesz jedynie to co usłyszysz gdzieś na mieście poza tym to nie sa bzdury tylko sama prawda i już nie długo przekonasz się kimkolwiek jesteś że prezes może jest jaki jest popełnił błędy ale nie był w tym sam i prawda ujrzy światło dziennie ciekawe czy się będziesz dalej tak wymądrzać póki skup się na czyms co rozumiesz bo tej sprawy nie pojmujesz wogóle

  skomentuj cały wątek

 • Lokator | 04/08 godz. 21:43 Mieszkalnictwo

  No wlasnie. Widze ze kolezanka strasznie sie uparla na dwie osoby.Przewodniczacego RN i jego malzonke. Powiem tak: zwolnilas sie sama, mialalas do tego prawo, daj juz spokoj. Nie chce sie juz tego czytac.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (3)cały wątek

 • | 04/08 godz. 13:14 Mieszkalnictwo

  A ile on panowal do czasu zeszlorocznych zebran? Co mogli ludzie wtedy powiedziec.Nic. dopiero teraz po calym roku panowania mogli wyrazic swoja opinie.Oj glupias, glupias kolezanko.Nic nie wiesz a wielce sie wypowiadasz. Takie bzdury piszesz ze zal az czytac.Szkoda czasu na takie bzdury.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • do ja | 04/08 godz. 09:25 Mieszkalnictwo

  wiesz co po pierwsze ktoś fajnie ludzi nastawił przeciwko niemu w zeszłym roku na zebraniach jakoś wszyscy byli zadowoleni z jego zrządzania a w tym nagle nie nagle ludzie oburzeni i zniesmaczeni jego zarządzaniem i wiesz co zapewne po tym jak sie postawił osobie z RN i pokazał ze nie będzie robić pod dyktando tej osoby wtedy zaczął dziwnym trafem tracić głosy, tylko fakt jest taki że on teraz ma za sobą dużo ludzi w tym i pracowników i choć mówi sie o otwartej wojnie miedzy prezesem a PRN to uważam że wstydzić sie powinny te dwie osoby które namieszały w sm i daleja mieszają bo wydaje im się że spółdzielnia to ich własność otóż nie i czas tej wojny dobiega końca..... a ty widzę że bardzo cierpisz z tego powodu że prezes dalej jest na stołku czuje że masz w tym osobisty interes żeby go nie było a Ja życzę mu jak najlepiej każdy popełnia błędy jedni wyciągają wnioski inni nie brną dalej w kolejne błędy które skończą sie dla nich źle

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • Zygmunt | 03/08 godz. 23:10 Polityka lokalna

  Czy prezesem sm jas-mos jest ten związkowiec który grzmial pod spolka węglowa w czasie strajków w lutym 2015r? Ten sam który później podpisał porozumienie na podstawie którego zabrano gornikom i ich rodzinom to co przez wiele lat im się przysługiwało? Jeśli to ten sam to w czarnych kolorach widzę spoldzielnie. Ciekawe gdzie przeskoczy jak pis przestanie być u władzy? Może ugrupowanie Nowoczesna albo Kuliz15 go przyjmie? Bo wątpię żeby poszedł do Biedronia. Chociaż jak tu ktoś napisał nie odszedł jak go odwoływano to może i być taki scenariusz ze zawita w progi Biedronia. To się nazywa brak honoru. Pytam bo długo mnie nie było w kraju.

  skomentuj cały wątek

 • Maja | 03/08 godz. 20:21 Mieszkalnictwo

  W nagrodę za szczególne zasługi dla spółdzielni a mianowicie regularne kopanie ogródka i sadzenie trawki, spółdzielcy otrzymali zraszacz. Rzecz małą a niewątpliwie potrzebną do zrobienia selfie z prezesem i kolejnego lansjerskiego wpisu :" Nic o nas bez nas".

  skomentuj cały wątek

 • Reklama | 21/08 godz. 02:44

strona: 1 z 1401 starsze wpisy »

DODAJ KOMENTARZ

Temat:

Autor:

Treść:

akcetpuję regulamin

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X