Dzisiaj jest: niedziela, 22 października 2017   Imieniny: Józefina, Kordian, Przemysław

więcej ›

NASZE FORUM

Polityka lokalna [3804] Mieszkalnictwo [9994] Komunikacja [840] Praca i bezrobocie [744]
Handel, usługi [1275] Bezpieczeństwo [1132] Oświata [692] Zdrowie [6426]
Kultura [413] Sport [435] Internet [284] Różne [1387] EUROWYBORY [13] Wybory Samorządowe 2014 [545] Wybory Parlamentarne 2015 [66]

MIESZKALNICTWO - NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • Reklama | 22/10 godz. 06:33

 • Dobry przykład bo.... | 29/09 godz. 21:05 Mieszkalnictwo

  Absolutorium jest preludium do odwołania. Rada Nadzorcza powinna myśleć o odwołaniu członka zarządu dopiero wtedy gdy nie uzyska on absolutorium. Następnym krokiem powinien być wniosek o odwołanie i zwołanie walnego przez Radę Nadzorczą. Jak zrobiono z poprzednim członkiem zarządu w SM Jas-Mos też wiemy. Czy RN postąpiła zgodnie z procedurami? Nie bo podjęła decyzję bez WZ i za to powinna beknąć. Dożywotni zakaz pełnienia funkcji w spółdzielni to jest minimum plus kary finansowe. To jest to czego powinni się spodziewać i oczekiwać w napięciu.

  skomentuj cały wątek

 • To samo od lat ! | 29/09 godz. 07:45 Mieszkalnictwo

  Zły przykład podajesz. Akurat w SM "Jas-Mos" jest nowy prezes, i "starzy chcą go usnąć". Absolutorium może, a nie musi być podstawą do odwołania ( patrz miasto). Fakt taki, że na zebranie SM przychodzą tylko niezadowoleni i maruderzy, i jest ich garstka. Czepiają się bzdetów, a o poważnych sprawach ( księgowość - budżet, zarządzanie nieruchomościami - przepisy budowlane itp.) nie mają pojęcia. Pokrzyczą, poskarżą się na sąsiada i jego psa. Do RN wybiorą największych krzykaczy i awanturników. W Radzie Nadzorczej się kłócą dbają tylko o swoje bloki i klatki. Awantura kłótnie w Radzie Nadzorczej powoduje, że SM jest bałagan. Zapominamy, że Zarząd wykonuje (aż i tylko) to co poleci Walne Zgromadzenie oraz Rada Nadzorcza i oczywiście przepisy prawa.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • Piszesz to samo od lat | 28/09 godz. 15:49 Mieszkalnictwo

  A czy Ty wiesz że wystarczy tylko nie udzielić absolutorium członkowi zarządu i już jest po nim. Kto ma to zrobić za Ciebie? Spółdzielnia Jas-Mos tak postąpiła i teraz będzie głosowany wniosek o odwołanie prezesa. Chciejstwo jednej osoby niczego nie zmieni bo Tak samo musi myśleć Walne Zgromadzenie w swojej większości.

  skomentuj cały wątek

 • to samo od lat !! | 27/09 godz. 20:01 Mieszkalnictwo

  Mudra dyrekcja w sm nowa jest tez cwana.Bo jakby inaczej dyrekcja sm nowa, mogla robic co jej sie podoba ? Priorytetem jest zatem dogodne obsadzenie tzw rady nadzorczej spoldzielni. Nie trzeba byc zbyt spostrzegawczym czlonkiem tej spoldzielni by zauwazyc, ze sklad rady nadzorczej jest znowu karykaturalny.Wielokrotnie, i przez lata dzialaniom rn sm nowa przewodniczyla ta sama osoba wygodna dla dyrekcji.Obecnie ponownie radzie nadzorczej sm nowa, przewodniczy ta sama osoba, budzaca bardzo wiele watpliwosci wsrod czlonkow sm nowa. Czy tak byc powinno. ? Z poczatkiem wrzesnia br, weszla w zycie ustawa -znowelizowane prawo spoldzielcze. Zostala wprowadzona w zycie , celem usuniecia rutynowej od bardzo wielu lat patologi stosowanej w spoldzielniach mieszkaniowych. Czas skonczyc z podobnymi praktykami, i rozbic beton zarzadow w spoldzielniach.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • Jan | 25/09 godz. 12:57 Mieszkalnictwo

  Fakt spółdzielnia jest poukładana także 14 dniowy urlop prezesa nie spowoduje zawirowań, ale w komisji statutowej już tak sporo członków jej nie było.

  skomentuj cały wątek

 • Janek | 18/09 godz. 14:13 Mieszkalnictwo

  Pan Szereda na urlopie a SM JASMOS pracuje i to bardzo efektywnie.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • Jan | 11/09 godz. 15:01 Mieszkalnictwo

  W SM "JAS - MOS" już pracuje Komisja Statutowa. Zmiany zostaną wprowadzone w listopadzie 2017 roku na Walnym Zgromadzeniu.Jest czas aby 10 członków mogło zaproponować też swoje propozycje zmian w statucie.

  skomentuj cały wątek

 • nowelizacja prawa spoldzielczego | 11/09 godz. 11:05 Mieszkalnictwo

  09 wrzesnia weszla w zycie ustawa :znowelizowane prawo spoldzielcze. Zostala wprowadzona w zycie, w celu wyeliminwania patologi panujacych w spoldzielniach mieszkaniowych, trwajacych od dziesiecioleci. Ale kto zajmie sie wprowadzeniem w zycie zapisow tych nowelizacji ustawy o prawie spoldzielczym w spoldzielniach,skoro wiadomo ze przeciw temu jest beton zarzadow spoldzielni.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • Bolo | 29/08 godz. 19:46 Mieszkalnictwo

  Rozliczenie za co powinno być wywieszone w gablotach,a nie z sufitu wziete,tak było do tej pory dla kazdej klatki,wtedy nie posądzalibyście że ktoś mówi czy posądza,przejrzystość i klarowność.pisanina jak trybuny ludu.

  skomentuj cały wątek

 • joszko | 24/08 godz. 22:11 Mieszkalnictwo

  Ciekawe z czyjej kieszeni zostanie to zapłacone, bo raczej nie z emerytury. Niektórzy dla władzy i kasy zdejmą garnitur z trupa i sprzedadzą. Te wyroki to nauczka, bo większość z członków SM jest bardzo już zmęczona tym mąceniem wody, także mąceniem na gruncie prywatnym.

  skomentuj cały wątek

 • kk | 24/08 godz. 16:49 Mieszkalnictwo

  I bardzo dobrze. Oszczerców należy tępić na każdym kroku.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • | 24/08 godz. 12:44 Mieszkalnictwo

  prawda sama się broni, więc bój się :)

  skomentuj cały wątek

 • Żarty się kończą | 23/08 godz. 19:39 Mieszkalnictwo

  Właśnie - Nie pomawiaj!!! Dzisiaj w Sądzie w Jastrzębiu zapadł wyrok na oszczercę, który pomawiał o przekręty jednego z prezesów jastrzębskiej SM. W pierwszej instancji 1000 zł i koszty postępowania sądowego. W drugiej może być więcej bo wyroki stają się coraz bardziej kategoryczne. Tak powinno być bo Trolle coraz częściej wchodzą w nasze życie prywatne, dotykają naszych bliskich.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (3)cały wątek

 • Właśnie | 22/08 godz. 14:44 Mieszkalnictwo

  Nie dajmy się ogłupić. Cały stek kłamstw ruszony i pełen atak na Spółdzielnie. A Spółdzielnia to my spółdzielcy. Masz podejrzenie o machloje, możesz wezwać lustrację przez ministra, korupcja zgłoś na policję i prokuraturę. A nie pomawiaj. Możesz też zostać członkiem Rady Nadzorczej i osobiście doglądać naszych spraw, zainteresuj się a nie pisz głupot. Kto kogo przejmuje, dziwne bo każdy z nas może iść w Radzie Nadzorczej pracować, od teraz praktycznie każdy zostaje z automatu członkiem spółdzielni. I dyskutować o tych brakach. Ponadto możesz pogonić sam osobiście dłużników a w SM jest ponad 3 miliony zadłużenia, a pieniędzy brak na remonty, modernizacje, wymianę wind, malowanie klatek, parkingi nowe chodniki, ulice, drzewa itd. Czas wziąć to we własne ręce i posprzątać ba nawet klatek nie nie sprzątają. Sporo roboty czeka na malkontentów.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • Nie dajmy się ogłupiać | 20/08 godz. 21:06 Mieszkalnictwo

  Nie bądźcie naiwni że ludzie nie rozumieją tego jak rozliczane jest ciepło i woda. Oni doskonale wiedzą na czym to polega ale spirale dotyczące problematycznych tematów w spółdzielniach mieszkaniowych nakręcają cwaniaki. To oni chcą zbić na tym swój kapitał. SM to przede wszystkim kapitał w postaci miejsc pracy, to wynajmowane lokale użytkowe w pawilonach, to przetargi, to banery wyborcze. Jak myślicie komu może na tym zależeć? Na naszych oczach we wszystkich spółdzielniach były próby przejęcia ich i nadal będą robione bo za tym stoją miejsca pracy dla swoich, tanie lokale użytkowe dla swoich, kasa za wygranie przetargu i banery wyborcze dla swoich za friko. Należy tylko zwracać uwagę na mówców z walnego.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • beybi48 | 19/08 godz. 16:39 Mieszkalnictwo

  Szanowny czytelniku CKM. Jestem pod wrażeniem jak i również wielkim uznaniem uzasadniającym prawidłowych rozliczeń nie tylko w GSM za CO. Rzeczywiście, aby zrozumieć te zasady , nie trzeba większego wysiłku , to jest jak 2x2=4. Niestety , podkreślenie kto jest tym nakręcającym jestem pewny że należy do tzw. "dobrej zmiany". Przykro mi że te "ptasie móżdżki" jeszcze działają na różnych frontach. Ale to jest tylko i wyłącznie nasza społeczeństwa wina. Obudźmy się wreszcie , aby przy najbliższych wyborach ( bo to my ich finansujemy) znaleźli się tam gdzie ich właściwe miejsce. Z poszanowaniem i zrozumieniem dla wszystkich tych obciążonych jak i tych co dostali ew. zwroty. A swoją drogą spójrzmy troszeczkę krytycznie na nasze codzienne "oszczędzanie" CO jai i wodę.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • CKM | 18/08 godz. 21:17 Mieszkalnictwo

  Czytając artykuł ,,CO w GSM" zaczynam rozumieć dlaczego w tej spółdzielni co rusz dochodzi do awantur. To co jest tłumaczone ludziom jest elementarną zasadą rozliczeń ciepła czy też wody. Tutaj nie ma co rozumieć to są odczyty liczników PEC i Wodociągów na które wystawiana jest faktura przez te przedsiębiorstwa obciążająca konkretny budynek. Spółdzielnia tylko dzieli te koszty na mieszkania danego budynku. Tak jest w każdej spółdzielni!!! Ktoś miesza tym ludziom w rozumach albo ci co opowiadają takie brednie tkwią jeszcze w głębokiej komunie. Nie można generalizować ale coś z tymi członkami jest nie tak.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • | 09/08 godz. 20:49 Mieszkalnictwo

  no cóż czysta prawda to o czym piszecie jednak ktoś ta rade wybrał w tej spółdzielni a rada wybrała prezesa czyli reka reke myje. Dobrych pracowników sie zwolniło a nie którzy sami odeszli a zastąpiono ich swoimi. A teraz co sie dzieje pomału wykruszają się następni pracownicy i za chwilke w sm nie będzie dobrych fachowców tylko sami znajomi prezesa przewodniczącego czy innych na odpowiednich stołkach ludzi. Moim zdaniem to trzeba zmienić cała rade i prezesa i przyprowadzić porządek w sm taki jaki powinien być. Może niebawem sie to uda czas pokaże póki co jakieś zmiany już sa w radzie ciekawe czy dobre czy znowu jakis układ.

  skomentuj cały wątek

 • członek SM | 09/08 godz. 10:28 Mieszkalnictwo

  Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią @teno. Rządząca "dobra zmiana" jak nikt dotychczas opanowała sposób na przejmowanie instytucji, spółdzielni, zarządów osiedli gwarantując swoim miejsca pracy lub pole do działalności społecznej. SM JasMos nie była przygotowana na takie działania dlatego tak łatwo doszło do zawłaszczenia jej przez PiS-owski aktyw. NOWA skutecznie odpiera ataki a GSM jest w ostrym konflikcie z grupką, która na walnym dostaje po tyłku i ożywia się ponownie po wakacjach. Wszystkimi działaniami w spółdzielniach kręci jeden gościu "kadrowiec". Już w przyszłym roku wybory do RN dlatego należy wyczyścić ją z ludzi dyspozycyjnych wobec partii politycznych. Nasza spółdzielnia jest prywatnym podmiotem i decydują o niej tylko właściciele mieszkań. Przypominam że to nie są już mieszkania zakładowe!!!!!

  skomentuj cały wątek

 • teno | 08/08 godz. 22:49 Mieszkalnictwo

  To zawsze się tak kończy jak jakaś klika opanuje instytucje. To nie ma znaczenia co to za instytucja. Rada i zarząd zwolnili dobrych pracowników tylko po to by utworzyć nowe miejsca dla swoich. Efekt; przegrane sprawy i wypłata odszkodowań. To powinni zapłacić członkowie rady i zarządu. Czy ci zwolnieni pracownicy się nie sprawdzali - proste, sprawdzić gdzie i na jakich stanowiskach zostali zatrudnieni. Tam gdzie obecnie pracują przyjęto ich z otwartymi rękami. To znaczy, że rada i zarząd pozbyli się dobrych fachowców a zatrudnili swoje miernoty z wielkimi żądaniami. Nie potrafili spełnić ich żądań i zaczęła się wewnętrzna wojna. Prezes walczy o swoich a przewodniczący o swoich. A lokatorzy pokrywają koszty tej "dobrej" zmiany. Ta nowa władza to nawet te swoje miernoty potrafiła skonfliktować.Stworzyli ogólny chaos, tak w poszczególnych administracjach jak i w samym zarządzie, tak że księgowość to już praktycznie nie istnieje. Tak się zawsze kończy jak władzę tworzą: "SAMI SWOI" Najlepszym wyjściem, to jest jak "SAMI SWOI" pokryją szkody jakich narobili. Przeproszą członków spółdzielni spakują się i eksmitują się z tej spółdzielni raz na zawsze.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • Reklama | 22/10 godz. 06:33

strona: 1 z 500 starsze wpisy »

DODAJ KOMENTARZ

Temat:

Autor:

Treść:

akcetpuję regulamin

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X