Dzisiaj jest: wtorek, 23 października 2018   Imieniny: Ignacy, Marcelina, Teodor

więcej ›

NASZE FORUM

Polityka lokalna [3885] Mieszkalnictwo [10112] Komunikacja [852] Praca i bezrobocie [768]
Handel, usługi [1293] Bezpieczeństwo [1133] Oświata [693] Zdrowie [6488]
Kultura [414] Sport [435] Internet [308] Różne [1391] EUROWYBORY [13] Wybory Samorządowe 2014 [545] Wybory Parlamentarne 2015 [66] Wybory Samorządowe 2018 [9]

MIESZKALNICTWO - NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • Reklama | 23/10 godz. 18:01

 • nareszcie | 04/10 godz. 17:31 Mieszkalnictwo

  Jesteś amatorem ale czego? Ma wejść ustawa o zamianie dzierżawy wieczystej na własność a nie odwrotnie. Powinno to być już załatwione zaraz po wojnie ale po co? Teraz ci co mają akty własności w Księdze Wieczystej są właścicielami tego co na tej własności zostało wybudowane bo tak stanowi prawo.

  skomentuj cały wątek

 • amator | 04/10 godz. 10:36 Mieszkalnictwo

  alex teraz jest już za pozno od stycznia wchodzi ustawa o dzierzawie wieczystej na grunta prywatne niech prezesi się martwią co dalej

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • alex | 30/09 godz. 11:19 Mieszkalnictwo

  mieszkancy prponuja polaczenie dwoch posesji ae prezes nie reaguje

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • Ab | 10/09 godz. 10:22 Mieszkalnictwo

  Ostatnio w gazecie jasnet wypowiadał się prezes jak to mają dobrą relacje z osiedle m Morcinka bo na osiedle kasztanowa nie mają pomysłu bo są dwie nieruchomości i jedna nie płaci a druga musi ich utrzymywać

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • wlkp | 18/08 godz. 17:05 Mieszkalnictwo

  Mam pytanie do spółdzielni Nowa, czy czipy do śmietników są uniwersalne? Czy sprzedawano je wszystkim, jak leci? Pytanie jest spowodowane tym, że widzę różnych ludzi, którzy otwierają śmietniki i buszują w nich jak świnie w kartoflach. Szukają puszek, gniotą je w nocy i nad ranem, robiąc przy tym niesamowity hałas i zostawiając syf. Tak to miało wyglądać?

  skomentuj cały wątek

 • rolnik | 25/06 godz. 08:16 Mieszkalnictwo

  TZN. inwestycje budynków indywidualnych za czasów Prezydenta Janeckiego ( koalicja WS & PiS ) zostały nieprzygotowane. Zezwolono na zabudowę bo jakoś to będzie. Władza się zmienia ale urzędnicy w wydziale infrastruktury są ci sami i ten wydział za ten stan odpowiada chyba że..... No właśnie zgłaszali prezydentowi Janeckiemu, Piksie, Baradziejowi i mają na to dokumenty. Rada Miasta obecna jakoś dopiero pod koniec kadencji budzi się a gdzie ci ,,politycy" byli przez obecną kadencję, poprzednią i jeszcze wcześniejszą. Teraz szykują się na następną. Mam nadzieję że Prezydent Hetman da radę i problem załatwi bez blokowania ze strony ,,dobrej zmiany".

  skomentuj cały wątek

 • do rolnika | 24/06 godz. 12:53 Mieszkalnictwo

  Odpowiadam. "Brak sensownego planowania dotyczy pracowników urzędu głównie. Za prezydenta Ogiegły nie było problemu bo kanalizacja była zaprojektowana i wykonana zgodnie zapotrzebowaniem oś. Złote Łany. Za czasów Janeckiego wykonano dojazd do szkoły (asfalt) zwiększyła się ilość deszczówki ale czystej. Za jego ostatniej kadencji rozpoczęto inwestycje budynków indywidualnych. Pierwsze zalewiska zaczęły się dwa lata temu. Po stronie SM jest dbanie o kanalizację deszczową i jest ona w pełni wystarczająco przepływowa. Jak pisałem te dwa cieki nowe powodują zwiększoną ilość wody. Od strony zabudowy indywidualnej podczas ulew spływ woda ale i piach, glina bo nie ma drogi utwardzonej. I jest problem. W tym roku mają ruszyć prace. Mamy nadzieję że od przyszłego roku zniknie problem ale wart już myśleć o wykonaniu nawierzchni drogowej.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • rolnik | 23/06 godz. 22:41 Mieszkalnictwo

  Napisano: ,,brakło sensownego planowania inwestycji". Mam w związku z tym pytanie - po czyjej stronie szukać winnego? Po stronie UM czy SM? Jeżeli miasto to kto prezydent Hetman, Janecki, Ogiegło czy dalej szukać. A może Rada Miasta lub Rada Nadzorcza SM. Proszę o jasną i precyzyjną odpowiedź

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • Do rolnika | 21/06 godz. 08:49 Mieszkalnictwo

  SM "JAS-MOS pod względem zabezpieczenia kanalizacji deszczowej wykonała wszystko co jest możliwe. Jako Radny oraz prezes tej współdzieleni wraz z urzędem miasta uzgodniono dalszą realizację tego zadnia po stronie Miasta. Rada Miasta dokonała poprawki w budżecie i w tym roku powinny ruszyć prace inwestycyjne. To nie zmienia faktu, że brakło sensownego planowania inwestycji w tym zakresie na osiedlu Złote Łany. Odpływ wód deszczowych był wykonany pod zabudowę osiedla. Gdy podejmowano decyzję o budowę dojazdu do szkoły a potem wydano zgodę na rozbudowę domków jednorodzinnych nie uwzględniono tych dodatkowych ścieków. Problem pojawia się nie tylko z ilością wody jak dodatkowa spływa z dwóch dróg. Ale, że droga komunikacyjna dla zabudowy jednorodzinnej nie jest asfaltowa i wraz z deszczem spływa błoto, które sukcesywnie zatyka kanalizację deszczową. To są główne przyczyny tworzenia się tego zalewisk. Brak koordynacji i sensownego planowani inwestycyjnego w naszym mieście. Piotr S.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • rolnik | 18/06 godz. 22:15 Mieszkalnictwo

  A co na to prezes spółdzielni mieszkaniowej i radny miasta w jednym? Daliście temu człowiekowi władzę do ręki to teraz wymagajcie od niego.

  skomentuj cały wątek

 • SJZ | 17/06 godz. 21:26 Mieszkalnictwo

  Na osiedlu Złote Łany po opadach deszczu straż pożarna wypompowuje wodę z drogi. Ludzie płacą podatki a warunki gorsze niż na wsi zabitej dechami!!! Wstyd, że mieszkańcy tego osiedla traktowani są po macoszemu!

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • mieszkaniec | 16/06 godz. 16:31 Mieszkalnictwo

  Mieszkańcy narzekali na prezydenta miast6a ponieważ zostali odcięci od świata - zamknęto most i brak jakiejkolwiek łączności. Brak kanalizacji i ośwwietlenia a ludzie wwybudowali domy na podstawie pozwoleń urzędu!!! Szzkoda, że Ania, Romuś i Robertem tego tego nie słyszeli, serducho by im rozwaliło, totalna załamka!!!

  skomentuj cały wątek

 • Byłem w JAS-MOS | 08/06 godz. 08:44 Mieszkalnictwo

  Byłem na zebraniu na osiedlu Złote Łany. 50 członków nawet sporo jak na tak małe osiedle. Zebranie przeprowadzone sprawnie. Kandydaci się przedstawiali ( ba była nawet fajna atmosfera ) każdy mógł się wypowiedzieć, przestawić padały pytania z sali do kandydatów. Prezes Szereda dokładnie przedstawił sytuację finansową zysk ponad 2 400 000 tysięcy. Czyli super. Szlag nas trafia tylko na zamknięcie mostu. Pytałem się o sprawy sądowe toczone przeciw SM. Obecnie nie ma takich. Na naszym osiedlu widać zmiany ( dobre ) po zmianie prezesa dlatego Szereda dostał 100 % poparcie.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • Popieram | 08/06 godz. 08:27 Mieszkalnictwo

  Nic nie stoi na przeszkodzie aby przeglądy były dokonywane w godz. od 12.00 do 20.00. Duże udogodnienie dla lokatorów ( pracownikom można zmienić na ten okres czas pracy ) tak jak to robi np. SM "JAS-MOS".

  skomentuj cały wątek

 • Wielkopolska | 05/06 godz. 17:11 Mieszkalnictwo

  Dlaczego wszystkie przeglądy muszą być wykonywane w godzinach pracy mieszkańców? Nie wszyscy jesteśmy emerytami. Dlaczego nie ma dwuzmianowości w pracach spółdzielni? W końcu kto jest dla kogo?

  skomentuj komentarze do tego wpisu (1)cały wątek

 • do członka | 24/05 godz. 11:59 Mieszkalnictwo

  To że był pan pierwszy raz to widać po tekście. Myli pan spółdzielnie. Prezes Szereda przedstawił dokładnie rozliczenie finansowe i gospodarcze SM. Każdy z nas otrzymał do domu sprawozdania i mogły się zapytać, na administracjach były i są do wglądu wszystkie dokumenty. Pisze pan o rzeczach które zostały wyjaśnione i rozliczone na listopadowych zebraniach. Prezes otrzymał wtedy pond 70% poparcie. Jeden z członków Rady Nadzorczej został odwołany. Na co dzień widać pozytywne zamiany następują w SM. Pieniaczy na zebraniu nie ma. Jeżeli miał pan tak konkretne zarzutu trzeba było wstać i zabrać głos zebranie było do 20.00 nikt nikomu nie zabierał głosu każdy mógł się wypowiedzieć. A teraz hejt!??? Głupota anonimowa.

  skomentuj cały wątek

 • Jan | 24/05 godz. 07:38 Mieszkalnictwo

  No niby tak ale PKD jest takie same i to fakt niepodważalny ( na tej podstawie można wystąpić procedurą np. zawieszenia członka RN) , firmy które świadczą lub mogą świadczyć usługi na rzecz SM JAS-MOS mogą świadczyć też na rzecz spółdzielni w Rybniku gdzie urzęduje pan Sobierański ( jest już konflikt interesów ). Po drugie ustawodawca zmieniając ustawę jasno określa, że należy unikać "synekur prezesowskich". Ba pan Sobierański jest lustratorem, który obecnie nie może wykonywać lustracji bo jest prawnie zabroniona ( w przypadku prezesów, kierowników SM. Pani Igo pisze pani o stanie prawnym, który tak naprawdę został zmieniony. Po trzecie jak zwykle w spółdzielczości prezesi idą pod prąd i chcą być inaczej traktowani niż regulacje w innych "normalnych" firmach.

  skomentuj cały wątek

 • Członek Jas-Mos | 23/05 godz. 22:52 Mieszkalnictwo

  Pierwszy raz zdecydowałam się uczestniczyć w Walnym Zebraniu na ulicy Zielonej.Pierwszy i być może ostatni.To nie zebranie to chyba cyrk.Jak tej Radzie nie jest wstyd ponownie startować?. To dzięki nim jest chora sytuacja finansowa tej spółdzielni. Mówią ,że kontrolują Zarząd!!!!!!!!!! Czy wszystkie przegrane sprawy które obciążyły członków są rozliczone? Gdzie jest kara za złe decyzje? Z pewnością tego nie wyjaśni Prezes na zebraniu.To jest sprawa którą należy w jak najszybszym czasie zgłosić przez członków do Sądu. Im szybciej tym lepiej. Ponownie wejdą do Rady ludzie którzy nie działają w dobrym interesie członków. Spółdzielnia to nie arena polityczna. Spółdzielnia to powinno być miejsce przyjazne. Pełnomocnicy to ludzie którzy nie działają dla dobra Spółdzielni!!!!! Nie mają nawet pojęcia co to jest solidarność spółdzielcza.

  skomentuj komentarze do tego wpisu (2)cały wątek

 • Do Iga | 23/05 godz. 18:56 Mieszkalnictwo

  Jednak lokatorzy są innego zdania niż pani Iga bo w listopadzie 75 % lokatorów poparło prezesa Piotra Szereda. Na Walnym Zgromadzeniu os. A. Bożka odrzucili prezesa Piotra Sobierańskiego (37 głosów na 171). Pamiętają spółdzielcy, że był w tej spółdzielni więc prezesem ds, technicznych i odszedł z niej sam. Zresztą tak jak jego małżonka wiceprezes ds. ekonomicznych.

  skomentuj cały wątek

 • lga | 23/05 godz. 12:01 Mieszkalnictwo

  Członek Spółdzielni ,który jest Prezesem w innej Spółdzielni może być członkiem RN pod warunkiem, że spółdzielnia, w której pracuje znajduje się na innym terenie (poza Jastrzębie).A czy do RN mogą kandydować czlonkowie, którzy będąc w Radzie NadzorczejSM Jasmos swoimi decyzjami narazili lokatorów na straty i za złe zarządzanie nie odwołali Prezesa Szerede?

  skomentuj komentarze do tego wpisu (3)cały wątek

 • Reklama | 23/10 godz. 18:01

strona: 1 z 506 starsze wpisy »

DODAJ KOMENTARZ

Temat:

Autor:

Treść:

akcetpuję regulamin

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X