Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 kwietnia 2017   Imieniny: Aleksander, Horacy, Feliks

więcej ›

KSIĄŻKA ZA DARMO

Tytuł:   Autor:

KATEGORIE

KSIĄŻKA ZA DARMO

Czy można wyobrazić sobie, że przychodzisz ot tak i bierzesz książkę, całkiem za darmo i na własność? Możesz ją wziąć do domu tak po prostu i to bez żadnych ograniczeń i cieszyć się nią. A z drugiej strony zamiast wyrzucać już niepotrzebne książki można ofiarować już te przeczytane i w ten sposób spowodować, że książka „żyje”, przechodzi z rąk do rąk, po prostu krąży i daje radość wielu ludziom? Oczywiście jedno nie warunkuje drugiego. Żeby wziąć sobie książkę za darmo nie znaczy, że trzeba wcześniej oddać jakąś inną. Masz tu pełną swobodę. Jedni mogą brać książki za darmo na własność, inni oddawać już te niepotrzebne. I to w bardzo prosty sposób. Jak? Zobacz

POZYCJE

Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Chłopi T. I-II

Reymont Władysław
Akcja powieści rozgrywa się pod koniec XIX wieku. We wsi Lipce trwają jesienne prace polowe. Nikt nie spodziewa się mających wkrótce nadejść wypadków, które zaciążą na całej wiejskiej społeczności. Maciej Boryna, zaniepokojony losem swego gospodarstwa, podejmuje decyzję o małżeństwie. Jeszcze nie wie, że nadchodzi najbardziej nieszczęśliwy okres w jego życiu...
Literatura piękna / Poezja

Dzieła polskie

Kochanowski Jan
Jan Kochanowski (ur. 1530 w Sycynie, zm. 22 sierpnia 1584 w Lublinie), polski poeta epoki renesansu, tłumacz, prepozyt poznański w latach 1566-1574, poeta nadworny Stefana Batorego w 1579 roku, sekretarz królewski i wojski sandomierski w latach 1579-1584. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców renesansu w Europie i poetę, który najbardziej przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego.
Literatura piękna / Poezja

Powieści poetyckie

Słowacki Juliusz
Może i sama lektura czasami nie sprawia wielkiej przyjemności, ale już analiza tej części twórczości Słowackiego owszem, bo już na tym etapie możemy dostrzec jego odmienność od najbardziej widocznej strefy polskiego romantyzmu. Jego dusza nie emanuje patriotyzmem, pięknem, poświęceniem. Wręcz przeciwnie, czytamy o bohaterach, którzy przejawiają się skrajnym indywidualizmem, dla których liczy się tylko ich własny interes. czasami aż epatują okrucieństwem.
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Popiół i diament

Andrzejewski Jerzy
Powojenna rzeczywistość prowincjonalnego miasteczka. Maciek Chełmicki, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, ma dokonać zamachu na komunistycznego działacza, Szczukę. W hotelu, gdzie się zatrzymuje poznaje dziewczynę - Krystynę Rozbicką i nagle czuje, że ma już dość walki, marzy o spokojnym życiu we dwoje. Czy ten zamiar jest do zrealizowania? Jak drogo przyjdzie Maćkowi okupić swoją decyzję?
Literatura piękna / Inne

Nie-Boska Komedia

Krasiński Zygmunt
Hrabia Henryk, mąż i ojciec rodziny zostaje wystawiony na pokusy zwodniczej poezji. Chór Złych Duchów nasyła na niego majaki, przedstawiające zniekształcone, wynaturzone ideały romantyzmu. Są to Dziewica ? wyraża ona absolutną siłę miłości, jej wszechogarniający charakter oraz konieczność tworzenia poezji, Sława ? demonstrująca romantyczny indywidualizm w swej skrajnej, wypaczonej postaci. Tu bowiem Sława owa oznacza jedynie pogardę wobec innych ludzi, wywyższanie się ponad nich. Kolejne widziadło ? Eden, wyobrażać ma karykaturę i negację optymistycznego przekonania o spokoju życia i na łonie natury, również niezależności i wolności. W dzień ślub Mąż obiecuje Żonie wieczną miłość, jednak już w noc poślubną ? kiedy to nawiedza go we śnie Dziewica ? zdaje sobie sprawę, że zdradził swój ideał. Od tej chwili następuje stopniowy rozkład małżeństwa ? Mąż przestaje rozmawiać z Żoną, nie odpowiada na czułości. Czeka na wezwanie Dziewicy, by pójść za nią.
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Dzieła wybrane

Słowacki Juliusz
Słowacki Juliusz (1809-1849), polski poeta, dramatopisarz. Jeden z najwybitniejszych twórców romantycznych, nazywany - obok A. Mickiewicza i Z. Krasińskiego - "wieszczem".
Literatura piękna / Inne

Iliada

Homer
Iliada opowiada o końcowym etapie oblężenia Troi. Achilles rozgniewany na Agamemnona za odebranie branki Bryzejdy wycofuje się z walki i przyrzeka powrócić do niej nie wcześniej , aż Trojanie zwyciężając Greków podejdą pod ich okręty.
Literatura popularno-naukowa / Medycyna

Mała Encyklopedia Medycyny T. I-III

Mała Encyklopedia Medycyny jest encyklopedią popularnonaukową o alfabetycznym układzie hasłowym.
Literatura popularno-naukowa / Geografia

Miasto Jastrzębie-Zdrój

Jest ona dedykowana , wszystkim mieszkańcom miasta Jastrzębie-Zdrój, zarówno tym, którzy są z Jastrzębiem związani od wielu pokoleń, jak i tym, którzy w nadchodzących latach przybedą do Jastrzębia, by tu zamieszkac i swoja pracą pomnażac nasz wspolny dorobek...
Literatura popularno-naukowa / Inne

Nostradamus Wielka Księga Przepowiedni

Francis X. King
Nostradamus przepowiedział w swoich czterowierszach najważniejsze wydarzenia naszej historii - od stracenia króla Anglii Karola I, przez karierę cesarza francuzów Napoleona I, po obie wojny światowe, okropności Trzeciej Rzeszy, zabójstwo Joha F. Kennedy'ego i wojnę w Zatoce Perskiej w 1991 roku. Książka zawiera przepowiednie Nostradamusa odnoszące się do naszych czasów - z przypomnieniem spełnionych proroctw z przeszłości - i najbliższej przyszłości po rok 2010''
Literatura popularno-naukowa / Religia

Od Mojżesza do Mahometa

Przedmową opatrzył Keller Józef
Religia jest zjawiskiem społecznym i tak jak każde zjawisko społeczne podlega określonym prawom powstania, rozwoju i zaniku. Nie rodzi się ona z woli jakiejś jednostki, nie jednostka jest jej twórcą i przyczyną. Religia powstaje i rozwija się wskutek oddziaływania czynników religiotwórczych, które są na ogół liczne i skomplikowane.
Literatura piękna / Powieść historyczna

Kleopatra

Aleksander Krawczuk
Książka ta nie jest powieścią o ostatniej królowej Egiptu, jakich już tyle napisano. Jest po prostu historyczną relacją, ściśle i wiernie podającą tylko to, co przekazały źródła. O Kleopatrze jako kobiecie mówią one raczej niewiele; znakomicie natomiast charakteryzują epokę oraz szereg ciekawych postaci, z którymi królowa stykała się w sytuacjach bardzo dramatycznych. Choć książka wystrzega się wszelkich ubarwień, tragizm losów Kleopatry - wielkość ambicji i nikłość środków politycznych - występuje z całą ostrością. Jednakże słabość państwa była spadkiem po poprzednich generacjach, a zwłaszcza po ojcu Kleopatry; za jego też panowania w sprawy Egiptu po raz pierwszy bezpośrednio wkroczyli ludzie, którzy później mieli odegrać tak decydującą rolę w życiu królowej: Cezar i Antoniusz.
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Dawid Copperfield T.2

Dickens Karol
Spokojne życie młodego Dawida zostaje zburzone z chwilą powtórnego wyjścia jego matki za mąż. Od tej chwili dorastanie bohatera naznaczone jest przemocą, biedą i samotnością. Wkrótce chłopak postanawia uciec i trafia na utrzymanie do ciotki, która sprawi, że jego życie diametralnie się odmieni.
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Dawid Copperfield T.1

Dickens Karol
Historia Dawida Copperfielda,to poruszająca opowieść o niełatwym życiu prostego chłopaka w XIX-wiecznej Anglii: od narodzin aż do wieku dojrzałego.
Literatura piękna / Inne

Nowele T.2

Konopnicka Maria
Utwory Konopnickiej zawierają protest przeciwko niesprawiedliwości społecznej oraz ustrojowi niosącemu ucisk i krzywdę. Nacechowane są patriotyzmem, liryzmem i sentymentalizmem.
Literatura piękna / Inne

Nowele T.1

Konopnicka Maria
Utwory Konopnickiej zawierają protest przeciwko niesprawiedliwości społecznej oraz ustrojowi niosącemu ucisk i krzywdę. Nacechowane są patriotyzmem, liryzmem i sentymentalizmem.
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Przygody Oliwera Twista

Dickens Karol
Tytułowy bohater, sierota, zostaje umieszczony wraz z innymi pozbawionymi rodziny dziećmi w sierocińcu, gdzie cierpi głód, zimno i nieludzkie traktowanie, co prowadzi do licznych zgonów dzieci. Oliver, któremu udało się przeżyć ,w dniu swoich dziewiątych urodzin zostaje zabrany do kolejnego przytułku.Głodzony i poniewierany, gdy prosi o dokładkę zostaje wyrzucony i odtąd, próbuje samodzielnie dać sobie rade w życiu.Chłopiec trafia do środowiska przestępczego,
Literatura piękna / Powieść historyczna

Nędznicy. T 2

Hugo Wiktor
Realistyczny obraz ponapoleońskiej Francji, niepozbawiony jednak romantyzmu. Wzruszająca historia człowieka skazanego praktycznie na śmierć, uratowanego od wiecznej nienawiści przez małą dziewczynkę.
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Nędznicy. T 1

Hugo Wiktor
Zbiegły galernik i złoczyńca, zmuszony do opieki nad osieroconą dziewczynką, doświadcza duchowego przeistoczenia.Historia rozgrywa się na tle burz i zamętu rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.
Literatura piękna / Powieść historyczna

Na polu chwały

Henryk Sienkiewicz
Koniec XVII wieku. Rzeczpospolita u kresu swej potęgi. Wielkimi krokami zbliża się odsiecz Wiednia i wiktoria polskiego oręża. On ? Jacek Taczewski ? zubożały szlachcic, dziedzic samego Michała Wołodyjowskiego, rycerz prawy i biegły w szabli. Ona ? Anna Sienińska ? panna piękna, dobra i szlachetna, którą wielkim afektem darzy pan Jacek. A pomiędzy nimi: dramatyczne nieporozumienia, podłe spiski, pojedynki i potyczki, nieroztropni wojacy, przebiegli starcy, bezwzględni kawalerowie, a nawet nieco dziki i gorącokrwisty... ksiądz ? były żołnierz. Sienkiewicz w porywający, mistrzowski sposób plącze losy bohaterów, piętrzy przeszkody, nie daje kochającym sercom spokoju i radości; aż do ostatnich stronic książki trzyma w napięciu Czytelnika zaniepokojonego czy wszystko dobrze się skończy?
Literatura piękna / Inne

Zemsta

Aleksander Fredro
Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek mieszkają w jednym zamku. Ich życie upływa na kłótniach i intrygach. Życie Wacława Rejentowicza i Klary Raptusiewiczówny - wprost przeciwnie. Młodzi są zakochani...
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Rzym za Nerona

J. Kraszewski
Dzięki książce czytelnik zapoznaje się z życiem codziennym stolicy Imperium Romanum. Na podstawie losów głównych bohaterów, którzy są mieszkańcami miasta, poznajemy życie społeczne, polityczne, obyczajowe, rozrywki, ale i troski oraz problemy rzymian reprezentujących różne warstwy społeczne. Zaliczyć należy do nich zarówno bogatych patrycjuszy, jak żołnierzy, pretorianów, a także urzędników, mieszczan, rzemieślników, artystów, służbę oraz niewolników. Można powiedzieć, iż powieść przedstawia mozaikę społeczno-polityczno-obyczajowo-religijną stolicy imperium rzymskiego za czasów Nerona (54-68 r.).
Literatura popularno-naukowa / Historia Polski

Klątwy, mikroby i uczeni

Zbigniew Święch
Ta książka jest zarazem reportażem, literaturą faktu i esejem popularnonaukowym. Punktem wyjścia frapującej opowieści jest moment otwarcia grobu króla Kazimierza Jagiellończyka (1973) Seria nagłych śmierci badaczy grobowca stworzyła wawelską plotkę o klątwie Jagiellończyka. Poczęła się ona oczywiście kojarzyć z jedną z największych zagadek XX wieku: klątwą Tutenchamona...
Literatura piękna / Powieść obyczajowa

Historia pewnego życia

Guy de Maupassant
Jest rok 1819, siedemnastoletnia Janina opuszcza klasztor w Rouen, gdzie wychowywała się podobnie jak inne dziewczynki pochodzące jak ona ze sfery arystokratycznej i wraca do rodzinnego zamku w Peuples. Jest pełna nadziei i marzeń o księciu z bajki, z którym może stworzyć szczęśliwą rodzinę. Tymczasem jej rodzice planują jej ślub z wicehrabią Julianem de Lamare, będącym idealną partią z ekonomicznego punktu widzenia. Po pierwszym spotkaniu z wicehrabią Janina jest zachwycona i pewna szczęśliwej przyszłości. Ślub dochodzi do skutku, jednak już noc poślubna przynosi dla młodej dziewczyny szok: Julian brutalnie wymusza na niej stosunek seksualny, po czym zasypia. Dalsze lata małżeństwa są dla Janiny jednym pasmem rozczarowań: Julian okazuje się być egoistą, skąpcem i domowym tyranem, a w dodatku zdradza żonę ze służącą. Spodziewanego szczęścia nie przynosi bohaterce nawet macierzyństwo, w dodatku młoda kobieta dowiaduje się, że jej matka również była w małżeństwie skrajnie nieszczęśliwa i przez wiele lat zdradzała męża. Janina, widząc brak perspektyw życiowych, skupia się jedynie na miłości macierzyńskiej. Będąc drugi raz w ciąży, dowiaduje się, że jej mąż znalazł sobie stałą kochankę - Gilbertę de Fourville. Gdy jej mąż dowiaduje się o tym fakcie, doprowadza do śmierci obojga w wypadku. Zszokowana Janina wydaje na świat martwą córeczkę.

strona 1 z 29 [2][3][4][5] ... [29]

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X