Dzisiaj jest: środa, 20 marca 2019   Imieniny: Anatol, Eugenia, Sebastian

więcej ›

KSIĄŻKA ZA DARMO

Tytuł:   Autor:

KATEGORIE

KSIĄŻKA ZA DARMO

Czy można wyobrazić sobie, że przychodzisz ot tak i bierzesz książkę, całkiem za darmo i na własność? Możesz ją wziąć do domu tak po prostu i to bez żadnych ograniczeń i cieszyć się nią. A z drugiej strony zamiast wyrzucać już niepotrzebne książki można ofiarować już te przeczytane i w ten sposób spowodować, że książka „żyje”, przechodzi z rąk do rąk, po prostu krąży i daje radość wielu ludziom? Oczywiście jedno nie warunkuje drugiego. Żeby wziąć sobie książkę za darmo nie znaczy, że trzeba wcześniej oddać jakąś inną. Masz tu pełną swobodę. Jedni mogą brać książki za darmo na własność, inni oddawać już te niepotrzebne. I to w bardzo prosty sposób. Jak? Zobacz

POZYCJE

Literatura piękna / Inne

Książki wybrane

Zawiera skrócone wersje powieści : B.Taylor- Bradford - Trzy tygodnie w Paryżu B.Meltzer - Milionerzy N.Sparks- Na zakręcie R.Goddard- Cena tajemnicy
Literatura piękna / Inne

Książki wybrane

Zawiera skrócone wersje powieści : M.Higgins-Clark - Przyjdź i mnie zabij T.Hillerman - Polowanie na borsuka B.Deliński - Skandal J.Nichol- Strefa wyłączona
Literatura piękna / Inne

Książki wybrane

Zawiera skrócone wersje : J.Deaver - Puste krzesło R.Pilcher - Przesilenie zimowe J.Thayer - 12 w skali Beuforta S.Wilson- Farma pod wydmami
Literatura piękna / Inne

Książki wybrane

Zawiera skrócone wersje książek : D.Francis - Kryształowy koń K.Hannah- Wyspa pojednania N.Roberts- Willa W.Kowalski- Bękart Eddiego
Literatura popularno-naukowa / Inne

Zamach na Zamachowskiego

Stanisław Zawiśliński
Jest lubiany. Wzbudza sympatię. Kojarzy się z pojęciami: sukces, kariera, popularność, sława, pieniądze... Czy to mało? Czy mało, by wziąć go na celownik? Przyprzeć do muru? Wydusić "zeznania"? Dlatego dokonano "zamachu" na niego.
Literatura popularno-naukowa / Inne

Kobieta i Eros

Zbigniew Lew-Starowicz
Ksiażka poświęcona seksualności kobiety; aspekty biologiczne, psychologiczne, socjologiczne, kulturowe.
Literatura popularno-naukowa / Inne

Seks w kulturach świata

Zbigniew Lew-Starowicz
Obyczajowość seksualna, postawy wobec seksu, partnera - w kręgu każdej kultury mają głębokie powiązania z jej ideologią. Można w zasadzie powiedzieć, iż seks stanowi jeden z wyrazów danej kultury i jest w nią wtopiony. Powiązania między seksem i kulturą są tak złożone, iż nie rozumie się zachowań seksualnych, nie znając zarazem istoty danej kultury, jej dziejów. Pełne opracowanie seksu w kulturach świata wymagałoby zatem syntezy potrzeb i postaw seksualnych z dziejami oraz istotą danej kultury.
Literatura piękna / Inne

Bździny Gaździny

Zygmunt Pytlik
Humor góralski.

Przychodzimy odchodzimy

Piwnica pod Baranami
Literatura popularno-naukowa / Geografia

Świat według reportera - Francja

Piotr Kraśko
Czy Francja jest imperium, jak chcą wierzyć Francuzi? Co croissanty mają wspólnego ze zwycięstwem naszej husarii w odsieczy wiedeńskiej? Jak generałowi de Gaulle'owi udało się przekonać resztę świata, że Francja wciąż jest mocarstwem? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w książce!
Literatura piękna / Powieść historyczna

Krzyżacy T. 1 i 2

Sienkiewicz Henryk
Literatura piękna / Inne

Książki wybrane

Książka zawiera skrócone wersje powieści : J.Nichol - Diamenty w buszu J.Ray - Julia i Romeo N.Sparks- Na ratunek M.Palmer- Pacjent
Literatura popularno-naukowa / Języki obce

Gramatyka języka angielskiego

Janina Smólska
Literatura popularno-naukowa / Inne

Mózg i jego umysły

Coraz więcej wiemy o mózgu, coraz lepiej rozumiemy działanie umysłu. Mózg jest obiektem badań neuronauki, umysł - kognitywistyki. Obydwie skazane są na współpracę. Kognitywistyce bez wsparcia neuronauki grozi uwiąd, neuronauce bez kognitywistyki - wyjałowienie. Jesteśmy jednak na początku drogi, a nie na końcu. Nie rozumiemy, jak jeden, niezwykle skomplikowany i zróżnicowany, mózg ma się do złożonego i wielopostaciowego umysłu, nie potrafimy też powiązać anatomii mózgu z architektoniką umysłu. Nie wiemy nawet, czy jednemu mózgowi rzeczywiście odpowiada jeden umysł. Niniejszy tom zawiera kognitywistyczne, psychologiczne i filozoficzne prace dotyczące rozmaitych postaci umysłów i sposobów ich działania. Omawiane w nich przejawy funkcjonowania umysłu są tak bogate i różnorodne, że powstaje obraz wielu umysłów nadbudowanych nad jednym mózgiem. W tomie znajdują się m.in. artykuły o tym, jak umysły percypujące, a także te zdolne do komunikacji usprawniają funkcjonowanie organizmu w otoczeniu. Osobny dział tworzą teksty o wybranych współczesnych koncepcjach umysłów. Wyodrębniono też blok tekstów odnoszących się do neuroestetyki. Zamieszczone w nim prace pokazują, co neuronauka wsparta kognitywistyką ma do powiedzenia o doświadczeniu estetycznym, a także o związku między postacią dzieła sztuki a neuronalnymi prawidłowościami jego odbioru.
Literatura popularno-naukowa / Inne

Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie

Przemierzmy pięć kontynentów, żeby odkryć najpiękniejsze zakątki naszej planety. Legendarne miejsca, zatykające dech w piersiach krajobrazy, wspaniałe budowle... Poznajmy sekrety kilkudziesięciu cudów, a wśród nich Zakazanego Miasta, Wyspy Wielkanocnej, Wielkiego Kanionu, Pompejów, Luksoru, Machu Picchu, Wielkiej Rafy Koralowej... Przekroczmy mury pałaców i warowni, żeby ujrzeć ich ukryte oblicze. Dowiedzmy się, kto je zbudował, kto w nich mieszkał i kto zna ich historię. Podziwiajmy pejzaże stworzone przez naturę i odkryjmy siły, dzięki którym powstały... Nacieszmy się pięknymi zdjęciami i poznajmy fascynujące historie ! Drugi opis: Na naszej planecie jest wiele skarbów stworzonych zarówno przez naturę, jak i będących dziełem ludzkich rąk. Niestety, człowiek zagraża dziś wielu z nich. Turyści zadeptują coraz większe połacie do niedawna dzikiej przyrody, a nasza cywilizacja nie tylko zajmuje coraz rozleglejsze obszary, lecz także wytwarza mnóstwo zanieczyszczeń, które zagrażają organizmom żywym i zabytkowym budowlom. Możliwe, że następne pokolenia nie będą już mogły podziwiać wielu wyjątkowych miejsc, opisanych w tej bogato ilustrowanej książce. Zaprasza ona w niezapomnianą podróż po wszystkich kontynentach, którą można odbyć, nie wstając z własnego fotela. Zwiedzimy wysokie góry i głębiny oceanu, odległe wyspy i gwarne skupiska ludzkie. Obok zabytkowych miast, które do dziś cieszą się świetnością, poznamy i takie, które odnaleziono po latach zapomnienia.

Śpiewaj ogrody

Paweł Huelle
O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny. Greta przeczuwała, jak to wszystko się skończy. Obsesja jej męża na punkcie niedokończonej opery Wagnera. Mrożący krew w żyłach pamiętnik pewnego Francuza, poprzedniego właściciela domu. Wojna. I dzień, w którym Rosjanie zajęli jej miasto, jej dom, jej życie? I tylko ten młody Polak, przypadkowy współlokator, nie pasuje do przeklętej układanki historii. Jego syn, kilkuletni chłopiec z opowieści Grety, zaczyna na nowo stwarzać świat. Świat, który już dawno przeminął. Przepiękna, misternie skonstruowana powieść o nieistniejącym już wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O Wolnym Mieście Gdańsku i tajemniczej operze Wagnera, która zmieniła życie pewnego kompozytora i jego żony. O fleciście z Hameln i przemarszu szczurów, które w posępnej ciszy wędrują ulicami Gdańska. O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i o niezwykłej przyjaźni małego chłopca ze starą Gretą.
Literatura piękna / Romans

Kryjówka

Andrea Camilleri
W życiu Arianny było wielu mężczyzn, ale nigdy jednocześnie. Gdy tylko pojawiał się ten drugi, należało natychmiast rozwiązać problem. Bo Arianna nie potrafiła zdradzać. Związek ze starszym od niej Giuliem każe jej ułożyć życie erotyczne w bardzo szczególny sposób. Co czwartek Arianna spotyka się z innym mężczyzną ? wybierają go wspólnie z mężem, który zostaje z kochankami do samego końca. I układ działałby bez zakłóceń, gdyby nie pewien przypadkowo napotkany licealista.
Literatura piękna / Powieść sensacyjna

Jutro możesz zniknąć

Lee Child
Są oznaki, które pozwalają rozpoznać zamachowca. Izraelski wywiad sporządził ich listę - 12 symptomów. Jack Reacher zna ją na pamięć. Dlatego, jadąc w nocy nowojorskim metrem, zwraca uwagę na kobietę, która wydaje mu się idealną kandydatką na terrorystkę. Kiedy próbuje nawiązać z nią rozmowę, nieznajoma wyciąga pistolet i strzela sobie w głowę. Sprawa dziwnego samobójstwa Susan Mark, która - jak się okazuje - pracowała w Pentagonie, interesują się służby bezpieczeństwa. Ale nie tylko. Za informacje, które posiadała, niektórzy są gotowi zabijać. A Reacher staje się ich celem numer jeden.
Literatura popularno-naukowa / Historia

Ostatnia olimpiada

Aleksander Krawczuk
W "Ostatniej olimpiadzie" autor opisuje czas ostatniej olimpiady starego świata, czas przełomu. Koniec nie tylko odbywających się od ponad tysiąca lat igrzysk, ale i starożytności, a z nim - przemianę oblicza Europy. Krawczuk, wyborny znawca i miłośnik antyku, stawia tezę - i szeroko ją uzasadnia - że właśnie lata ostatniej olimpiady, a nie kres cesarstwa na Zachodzie, są końcem starożytności i początkiem mroków średniowiecza. Łącząc koniec igrzysk olimpijskich z radykalnymi przemianami na naszym kontynencie, autor wskazuje Grecję jako źródło tego wszystkiego, co określa się mianem europejskości.
Literatura popularno-naukowa / Inne

Ludy i języki świata

Red. Krystyna Damm, Aldona Mikusińska
Leksykon opisuje ludy i języki zarówno historyczne, jak i współczesne. Przedstawia podstawowe informacje o narodach, plemionach i innych grupach etnicznych, ich kulturze, obyczajach, religii, organizacji społecznej, sposobach gospodarowania oraz językach i pismach.
Literatura popularno-naukowa / Inne

Kuchnia japońska

Encyklopedia sztuki kulinarnej t. 8
Literatura popularno-naukowa / Inne

Kuchnia niemiecka

Encyklopedia sztuki kulinarnej t. 7
Literatura popularno-naukowa / Inne

Kuchnia marokańska

Encyklopedia sztuki kulinarnej t.10
Literatura piękna / Romans

Niemoralna propozycja

Jack Engelhard
Co byś zrobił, by zyskać milion dolarów? Pozbawiona perspektyw para próbuje szczęścia w kasynie w Atlantic City. Ona, Joan, jest absolutnie zachwycająca, co przyciąga uwagę multimilionera, który może kupić wszystko, na co tylko spojrzy. Ale czy może także kupować ludzi? Może "kupić" Joan? "Niemoralna propozycja" zyskała sobie miejsce w jednym szeregu z takimi klasykami jak "Wielki Gatsby" Fitzgeralda czy "Anna Karenina" Tołstoja. Za sprawą znakomitego języka oraz bogactwa treści powieść pozostaje jedną z najczęściej czytanych i dyskutowanych książek na świecie. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków, a Hollywood stworzyło na jej podstawie megahit w gwiazdorskiej obsadzie z Demi Moore, Robertem Redfordem i Woodym Harrelsonem w rolach głównych.

strona 1 z 30 [2][3][4][5] ... [30]

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X