Dzisiaj jest: sobota, 18 listopada 2017   Imieniny: Agnieszka, Roman, Tomasz

więcej ›

PUBLICYSTYKA

Sponsorowane

I po Walnym w GSM

Zapowiadano „gradobicie i tsunami”, okazało się, że była „przelotna mżawka”. Przepowiadacze pogody korzystali zapewne z map i prognoz krajów tropikalnych, a nie z terenu Jastrzębia-Zdroju.

Krzyczeli ODNOWA, a chcieli „od nowa”... przejąć GSM, ponieważ już kilka razy im się powiodło. Jednak wszyscy zapomnieli o tym, że członkowie GSM chcą SPOKOJU.

Co więc się stało? Członkowie GSM powiedzieli DOSYĆ!!! Wielki Szacunek dla członków Spółdzielni, to oni są zwycięzcami w tej wojnie, którą wypowiedziała im „stała grupa inicjatywna”. Na czele stał Andrzej Matusiak, dzielnie wspierany przez Wiktora Krywulko i przygotowanego na przejęcie stołka w Zarządzie GSM Jana Mittelstadt. Mniej aktywnie wspierał ich wyrzucony dyscyplinarnie, były kierownik Krzysztofa Wrucha (wolał jechać na mecz do Francji, niż walczyć bez argumentów, tylko krzykami).

Rada Nadzorcza wybrana, uchwały podjęte, działania ustalone.

Teraz kilka danych przybliżających to, co było najważniejsze. Walne Zgromadzenie zostało podzielone na 8 części. Trwało z przerwami od 14.06 do 30.06. W obradach Walnego udział wzięło 497 członków GSM. Członkowie GSM jak co trzy lata dokonali wyboru swoich reprezentantów w Radzie Nadzorczej. Startowało 13 kandydatów, a głosy rozłożyły się w następujący sposób:

Próchnicki Jacek 273 głosy

Rzodkiewski Mariusz 280 głosów

Koczy Barbara 290 głosów

Lepczyński Bolesław 317 głosów

Wyrwa Jan 280 głosów

Wróbel Marek 289 głosów

Staszków Zbigniew 252 głosy

Gnaś Anna 371 głosów

Czopek Adam 202 głosy

Lęga Mirosław 125 głosów

Kosowska Wiesława 138 głosów

Jaworecka Celina 134 głosy

Kinasiewicz Andrzej 239 głosów

Do Rady Nadzorczej GSM weszło 9 osób, które uzyskały największą ilość głosów. Postaram się w najbliższym wydaniu naszego biuletynu zaprezentować charakterystyki wszystkich nominowanych członków Rady. Nie wypada mi komentować, kto wszedł, dlaczego i po co. To DECYZJA członków GSM uczestniczących w obradach Walnego Zgromadzenia, a zawsze podkreślałem, bez mała w każdej mojej wypowiedzi, że zdaję sobie sprawę z mądrości członków naszej Spółdzielni i wiem, że wybrali najlepiej jak mogli.

Członkowie Walnego głosowali łącznie nad treścią 21 uchwał.

Głosując za przyjęciem sprawozdania Rady Nadzorczej (prócz jednej osoby, o czym napiszę na zakończenie), 344 głosy były za i tylko 15 przeciw treści zawartej w sprawozdaniu. Tym samym uczestnicy podziękowali członkom ustępującej Rady za trzy lata dobrej PRACY dla Spółdzielni.

Kolejne bardzo ważne głosowanie to zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółdzielni za rok 2015. Atmosfera przed obradami mogła wskazywać na ogromne wątpliwości, czy Zarząd pracował w sposób właściwy. Telekonferencje, liczne gazetki wydawane przez PiS Jastrzębie-Zdrój, propaganda szeptana, pomówienia, atak z każdej strony, w każdej sprawie mogły wprowadzić wiele zamieszania. Zarząd spokojnie wyjaśnił wszystkie sprawy, przedstawił wyniki finansowe i efekty rzeczowe swojego działania. Członkowie Spółdzielni wsłuchali się w te szczegółowe informacje i wyrazili swoją aprobatę dla Zarządu. Najbardziej jaskrawym odzwierciedleniem ich decyzji było głosowanie. Za uchwałą zatwierdzającą sprawozdanie wypowiedziało się w głosowaniu aż 361 osób, a tylko 10 było przeciw. Za uchwałą w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółdzielni za rok 2015 głosowało 350 osób, przeciw było 10. Konsekwencją przyjęcia sprawozdań Zarządu było udzielenie absolutorium. Prezes Gerard Weychert otrzymał 339 głosów poparcia i 24 przeciw, zastępca prezesa Radosław Pluta 347 za, 18 przeciw, a zastępca prezesa Agnieszka Cichoń otrzymała odpowiednio 358 głosów za i tylko 12 przeciw. O czym świadczą te wyniki? Nie trzeba dorabiać do tego żadnej ideologii. Uzyskali absolutorium za rok sprawozdawczy 2015.

Podzielono również niemałą nadwyżkę bilansową GSM. To pieniądze wypracowane przez Zarząd Spółdzielni, należne do podziału na wszystkie nieruchomości w kwocie ponad 1 mln 200 tys. złotych. W tym momencie muszę wspomnieć o dwóch „upartych” członkach GSM z osiedla „Kasztanowa”. Zwrócili się do uczestników Walnego o pomoc finansową w rozwiązaniu podobno „nierozwiązywalnego” problemu dotyczącego ich parkingu na działce, będącej mieniem GSM, nie będącej ich nieruchomością, ale położonej na ich terenie zamieszkania. Mirek i Mariusz byli na każdej części obrad i na każdej zwracali się z prośbą o pomoc. Ich determinacja, kultura, uśmiech i zabiegi spowodowały to, że uczestnicy Walnego postanowili ich wspomóc. Dlaczego to opisuję? Według mnie to wzór do działania dla innych członków Spółdzielni. Obaj panowie zjednali sobie sympatię i szacunek wszystkich uczestników obrad i dowiedli tym samym, że jak się chce, nie ma spraw niemożliwych. Każdą można wspólnie rozwiązać. Wielki szacunek dla takich ludzi.

Dalsza część obrad to żmudne i nudne głosowanie uchwał, które, zgodnie z prawem spółdzielczym, członkowie GSM zobowiązani byli głosować, skoro znalazły się w porządku obrad. Jedne uzyskały akceptację, inne nie uzyskały. Dokonano zmian w Statucie GSM i w Regulaminach. Co w tym ciekawe? Wszystkie projekty, zgłaszane przez „tych, którzy zwykle zgłaszają w swoim indywidualnym interesie”, przepadły. Co to oznacza? Precz z majstrowaniem przy Statucie w interesie partyjek i grupek wiecznie niezadowolonych. Zatwierdzono również wnioski z lustracji.

Na zakończenie crème de la crème. Zgodnie z obietnicą powrócę do wątku początkowego. Rada Nadzorcza w ilości 8 osób otrzymała absolutorium. Ostatnim głosowaniem było głosowanie w sprawie uchylenia zawieszenia lub odwołania zawieszonego członka Rady Nadzorczej p. Andrzeja Matusiaka. Przewodniczący Rady pan Zbigniew Podmagórski zapoznał uczestników Walnego Zgromadzenia z całą historią konfliktu wokół działań członka Rady. Określić to można w skrócie: działania niezgodne ze Statutem, prawem spółdzielczym, niegodne miana członka Rady Nadzorczej. To była opinia większości ustępującej Rady, która upoważniła przewodniczącego do jej zaprezentowania. Pan Matusiak miał czas, aby się wytłumaczyć z tych destrukcyjnych, nieuzgodnionych z Radą działań. Jak się wytłumaczył? Nawet nie zamierzał. Przystąpił do ataku na wszystko i wszystkich. Dostawało się członkom Zarządu, Rady, nawet niektórym pracownikom i członkom Spółdzielni. Zasłaniał się wyrokami sądu. W takich sprawach jak uchwały Walnego Zgromadzenia sąd może wypowiedzieć się dopiero po zakończeniu obrad i tylko w przypadku jeśli ktoś skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego. Pierwsze 6 części Walnego Zgromadzenia i potężna ilość głosów za odwołaniem. Nawet w „swoim mateczniku” na osiedlu Pionierów druzgocąca porażka pana Matusiaka. Co się dzieje dalej? Pan Matusiak pisze rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej (czym niejako przyznaje się do winy) i śmieje się w oczy, że nie można już go tym samym odwoływać. Błąd! Kłania się Statut GSM i prawo spółdzielcze, których to dokumentów ten pan nigdy nie przeczytał, więc i nie rozumie treści w nich zawartych. Zgodnie z prawem głosowania dokończono bez jego udziału. Po prostu uciekł, brak odwagi i totalna porażka. Za odwołaniem z Rady głosowało aż 245 osób, przeciw było 42. Taki wynik przynosi ulgę członkom GSM, ponieważ ten pan zgodnie ze Statutem nie może kandydować przez następne dwie kadencje do Rady Nadzorczej. I bardzo dobrze! Totalną klęskę w GSM zrekompensował sobie wyborem na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Tam otrzymał „AŻ” 14 głosów na 18 głosujących. „Potężny sukces”, układ zamknięty zadziałał. Czy dostanie chociaż tyle głosów w kolejnych wyborach do RM? Śmiem wątpić, może nawet nie znaleźć się na listach PiS wobec informacji, jakie napływają z tego ugrupowania.

Kilka zdań podsumowujących Walne Zgromadzenie GSM w 2015 roku.

Obrady były prowadzone bardzo sprawnie przez wyłonionych przewodniczących zebrań, za co w imieniu wszystkich wielkie podziękowania i szacunek za wytrzymanie presji.

Atmosfera na ogół spokojna, zainteresowanie przekazywanymi treściami duże, o czym świadczą wyniki głosowań. Owszem, dochodziło do drobnych incydentów z udziałem osób, które były skupione w „grupie inicjatywnej” wokół pana Matusiaka. Jedyny jednak sposób ich „walki” to próby przekrzykiwania, zero argumentów merytorycznych, zero kultury osobistej. Prowadzący umiejętnie reagowali na takie zaczepki, czasem reagowali uczestnicy obrad. Kończyło się to na szybkim opuszczeniu sali przez prowokatorów. Z litości nie będę wymieniał ich nazwisk, wszyscy je znają. Członkowie GSM zapamiętali ich i mam nadzieję, że każda ich „inicjatywa”, mająca na celu niszczenie tej Spółdzielni, zostanie potraktowana z jeszcze większą determinacją, niż w czasie minionego Walnego.

Członkowie GSM wiedzą, kto zacz i znają tych panów. Wiedzą, że oni nie spoczną. Czeka nas zapewne fala procesów. Przecież oni nie mogą przegrać. Nie ważne, co powiedzą i zdecydują członkowie. Trzeba Walne postawić przed sądem!!! To nas pewnie czeka, ale i z tym nasza społeczność się upora.

Wniosek końcowy? Członkowie GSM chcą SPOKOJU. Chcą realizacji wspólnie przyjętego programu.

WYRAZILI SWOJE ZDECYDOWANE „NIE” DLA WSZELKIEJ MAŚCI ROZRABIACZY!!!

 

 

dj

poniedziałek, 11 lip 2016, GSM

Mieszkanie

Jastrzębie-Zdrój

cena: 130 000,00 zł
MIESZKANIE JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

55.70 m2, KUPUJĄC TO MIESZKANIE MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z DOPŁATY MDM Polecamy na sprzedaż mieszkanie M-4 w bloku dwu -klatkowym na ulicy Turystycznej. Mieszkanie do odświeżenia wolne od zaraz.Składa sie z trzech pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju oraz przynależneg... więcej

Turystyczna, kasia@jgn-vesta.pl, 883 490 100

KOMENTARZE

 • odpowiedz dodo BBB | 14/07 godz. 20:53

  A co Walne jeszcze trwa, uchwały nie podjęte? Czy zaprzeczysz awanturom. Wiec gdzie tu jest choćby jedno słowo nie prawdy.

 • do BBB | 14/07 godz. 12:38

  Kolego, jak piszesz, to tylko prawdę. Racja zawsze jest po środku a nie po stronie tego "miszcza pióra" co go ten kaleki pegaz regularnie kopie w głowę.

 • BBB | 14/07 godz. 12:19

  Walne się skończyło uchwały podjęte, ale myślę że to nie kończy awanturnictwa w GSM. Mam informację że duży plik dokumentów już trafił do prokuratury. Dziwne, że zwyczajowo nie od sądu jak to już nie raz robili (chyba ich pieniactwo uderzyło po kieszeni). Czy to będzie koniec podkopywanie myślę, że nie po prostu emeryci znaleźli sobie zajęcie, a znalezienie popleczników, oj to kłopot, wiec zostaje stary skład.

 • | 13/07 godz. 20:49

  to podpisz się DJ1 i daj artykuł do Jasnetu

 • | 12/07 godz. 18:19

  Nie widzę zapisu o artykule sponsorowanym więc wiem że kłamstwo to nie jest. tam jest podpis dj-a.

 • jasnet.pl | 11/07 godz. 10:44

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone! Minął okres dodawania komentarzy.

zobacz wszystkie komentarze

Z NAMI W ŚWIAT

Bułgaria

BUŁGARIA 2017

...Bułgarskie kurorty czy Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg, zawsze przyciągają klienta pięknymi plażami. Na miejscu niskie ceny, dobre hotele wraz z obs rozwiń ›

cena za osobę 1.069 zł

termin: CZERWIEC - PAŹDZIERNIK 2017

więcej ofert biura ›

GMB Family Tours ›

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE. WARTO! ›

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

ARTYKUŁY

14/11

Krzyk ciszy

0

więcej

BLOGI

22/10

"Kipi kasza…"

5

więcej blogów

KALENDARZ

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X