Dzisiaj jest: czwartek, 20 lutego 2020   Imieniny: Leon, Ludomił, Eustachy

więcej ›

PUBLICYSTYKA

Blogi

POlityczny upadek

Po lekturze książki Rafała Ziemkiewicza,”Pycha i Upadek” podzielam zdanie wspomnianego autora:” Uważam po prostu rządy Platformy za nieopisane szkodliwe dla Polski. Obwiniam rządzącą bandę-nie tylko PO,ale jej pazernego koalicjanta-o, jak nazywano w Rosji rządy Breżniewa,”czasy zastoju”,o zmarnowanie niepowtarzalnej cywilizacyjnej szansy. Ogromne pieniądze zostały zmarnowane,przehulane,w wielkim stopniu rozkradzione i kiedy kurek zostanie zakręcony,okaże się,że lepiej już nie będzie,lepiej było,a trzeba za to płacić. Ot powtórka z Gierka-tyle,że on pożyczył czterdzieści razy mniej”

RAZ pisze i musi być cytowany:”Ktokolwiek twierdzi,że Polska należy do Zachodu,do cywilizacji europejskiej-łudzi się albo kłamie. Polska wciąż jest tchórzliwym pąńszczyźnianym krajem, w którym władza może wszystko. Nawet narobić obywatelom na głowy-przynajmniej większości obywateli,a już na pewno miażdżącej większości tak zwanych elit. Ich służalstwo doszło do takich granic,że choćby im Platforma najdosłowniej nas... tak,właśnie to,na głowy-będą się upierać,że to ożywczy,pachnący balsam na porost włosów.

Z tym samym zacietrzewieniem,z jakim upierają się,że gamoń depczący butami fotel przewodniczącego parlamentu odwiedzanego kraju tylko wszedł na mównicę. Elitom zapach tego,co mamy dzięki tej władzy na głowach w coraz większej ilości,zdecydowanie nie przeszkadza. To zrozumiałe,bo one pachną dokładnie identycznie,taka ich postkomunistyczna i postokolonialna natura. Mnie już ten smród zanadto obrzydł,abym był w stanie zmusić się do napisania tego felietonu bardziej elegancko”.

 

źródło:Rafał Ziemkiewicz,”Pycha i Upadek”

sobota, 3 paź 2015, Tadeusz Wilk

KOMENTARZE

 • jędruś | 08/10 godz. 10:55

  Ziemkiewicz coś napisał bo żyje w wolnym kraju , po 25 już mogą mu nie pozwolić pisać....

 • Olek | 07/10 godz. 08:48

  Pojawiły się wyborcze billboardy Platformy Obywatelskiej, z których można zrozumieć, że partia obiecuje wyższe płace. To bezczelność i szczyt hipokryzji partii, która od 8 lat okłamuje wyborców.

  Nikt już chyba nie wierzy w obietnice wyborcze PO, a w szczególności w chęć podniesienia płac w sytuacji, gdy działania parlamentu opanowanego przez PO i rządu PO-PSL w ciągu ostatnich 8 lat skutkowały tym, że płace były znacznie niższe, niż mogłyby być, gdyby podejmowano przeciwne decyzje. więcej »

 • BKjan | 06/10 godz. 19:52

  a za protest przeciwko bezkarności gen."człowieka honoru"-Z.Miernik trafił do więzienia!Polska jest demokratycznym państwem prawa.

 • nie górnik | 06/10 godz. 19:43

  tego samego dnia kiedy nie dotrzymano umów z górnikami p.Kopacz ogłosiła okres swoich rządów 'rokiem spełnionych obietnic"...na telewizyjnym przedstawieniu odhaczyła flamastrem wszystkie punkty na wielkiej tekturowej planszy"obietnic",wszystko "spełniła"i już!

 • Vera | 06/10 godz. 19:15

  p.Maja ma rację!jak można urządzać nieustanną 'nagonkę'na Umiłowanych Przywódców.Ten języka" nienawiści'POwinien być zakazany jeszcze przed końcem kadencji.Proponuję natychmiast odwrócić sytuację i napisać pochwalno-dziękczynno-przepraszający tekst/najlepiej z cytatami PEK,PBK i medialnych 'autorytetów"z Gazety dla Wybranych/,wraz z wnioskiem o referendum'obywatelskie' w sprawie delegalizacji PiS

 • kostka | 06/10 godz. 19:04

  niektórych nawet cytaty bolą.....najlepiej zakazać...chyba,że będą to wypowiedzi Tuska np."polskość to nienormalność"czy "klasyka"-byłego Prezydenta...a niejaki Natan propagator Bieszczad zapewnie nie wie,że pojawiają sie już tam "uchodzcy",nielegalnie przekraczający 'szczelną'granicę.

 • Grzegorz B. | 06/10 godz. 18:46

  POsejm nie zajmie się godzinową stawką za pracę.PO co?zajmie się vetem prezydenta...sprawy zmian płciowych ważniejsze...muszą zdążyć przed Upadkiem!a POtem ustalić jakie jeszcze meble POwynosić!

 • Olek | 06/10 godz. 08:01

  Platforma Obywatelska nie może pojąć i zrozumieć,dlaczego to co dotąd ludziom nie przeszkadzało,nagle przeszkadzać zaczęło. Obecna władza i jej „pożyteczni idioci” tak długo kłamały,że jest dobrze i że one są dobre,aż same w to uwierzyły i do swojego upadku się przyczyniły.

 • Tadeusz Wilk | 05/10 godz. 21:06

  Żeby nie być przez lewactwo do sądu podany musi być ktoś cytowany:"Tomasz Cukiernik

  Przed siedzibą spółki PGE w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której politycy partii KORWiN ustosunkowali się do deklaracji premier Ewy Kopacz dotyczącej rezygnacji z programu atomowego, a także przedstawili stanowisko partii KORWiN wobec budowy elektrowni atomowych w Polsce.

  – Wczorajsza wypowiedź pani premier Ewy Kopacz, dotycząca tego, że ona nie zamierza budować elektrowni atomowej, jest więcej » skandaliczna. Sprawdziliśmy dane (…). W odpowiedzi na jedną z interpelacji poselskich możemy przeczytać, że do końca przyszłego roku na budowę elektrowni atomowej w Polsce przez spółkę EJ1, czyli Elektrownia Jądrowa 1, przeznaczono 182 mln zł. Co więcej, w zeszłym roku przez spółkę EJ1 został podpisany kontrakt na ponad 1,3 mld zł ze spółką inżynieryjną, która ma doprowadzić do tego, że ta elektrownia zostanie w Polsce zbudowana. Dlatego pytamy się premier Ewy Kopacz, czy ona zachowała się jak nieodpowiedzialne dziecko, dając wczoraj takie wypowiedzi, czy jak nieodpowiedzialne dziecko, a nie jak odpowiedzialny polityk, zachowywała się, pozwalając na wydawanie setek milionów złotych na budowę elektrowni jądrowej? – mówił poseł Przemysław Wipler, „jedynka” partii KORWiN w Katowicach.

  W związku z tym poseł Wipler napisał interpelację do premier Ewy Kopacz i do ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego, zadając te same pytania:

  1) Kto zapłaci za ten kontrakt za 1,3 mld zł, który został zawarty rok temu?

  2) Czy spółka EJ1 będzie musiała zapłacić ponad miliard złotych za niewybudowaną elektrownię?

  3) Czy PGE będzie musiało zapłacić, ponieważ ta spółka EJ1 nie ma takich pieniędzy?

  4) Czy Polacy będą musieli zapłacić ponad miliard złotych w cenach prądu na elektrownię, która nigdy nie powstanie?

  – Wczoraj rozmawialiśmy z Polakami w Londynie o tym, co musiałoby się zmienić w Polsce, żeby tu wrócili. Powiedzieli, że musiałaby się skończyć w Polsce okupacja, bo tak to nazywają, okupacja nierobów i miernot. Dla nich tacy są ludzie, którzy tak nieodpowiedzialnie decydują o miliardach złotych, którzy udają przez 8 lat, że budują elektrownię atomową, a później w ramach kampanii wyborczej, mówią, że chyba się pomylili i wcale tego nie chcą – powiedział poseł Przemysław Wipler. – My uważamy, że trzeba Polskę zmieniać, Polska nie może być skansenem. Po umowach międzynarodowych, po decyzjach, na które zgodził się Donald Tusk i Ewa Kopacz, dotyczących pakietu energetyczno-klimatycznego Polska albo wystąpi z Unii Europejskiej i wypowie pakiet energetyczno-klimatyczny, albo będzie mogła sprostać wyzwaniom tego pakietu tylko w jeden sposób: budując elektrownie atomową. Potrzebujemy elektrowni atomowej, ale budowanej w sposób efektywny, gospodarny i my jako partia KORWiN chcemy, by była kontynuowany w Polsce program budowy elektrowni jądrowej – dodał.

  Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN

 • Natan | 05/10 godz. 13:09

  Do czytelnika. W pełni się z pana zgadzam. Tadeusz Wilk mieni się wielkim blogerem a swoje teksty kopiuje z innych źródeł. Nic od siebie. Niech wsiada na swój rower i jedzie najlepiej w Bieszczady. Może zabłądzi i nie będzie się tutaj wymądrzał jak jego wielki guru Kaczyński.

 • czytelnik | 05/10 godz. 08:33

  Panie Wilk niech się pan lepiej zajmie jazdą na rowerze. To panu wychodzi znacznie lepiej i zdrowszy pan będzie. "Kopiuj i wklej" jest mało ciekawe. Jeśli ktoś chce poczytać Ziemkiewicza, to go sobie znajdzie. Nie musi pan zaśmiecać internetu.

 • Olek | 05/10 godz. 08:10

  Nasi wybrańcy spod znaku PO nie są w stanie pojąć i zrozumieć,że kiedy normalny człowiek raz sobie zda sprawę,że jest przez władzę traktowany jak głupi gnojek i manipulowany na każdym kroku w sposób urągający jego godności i zwykłej ludzkiej przyzwoitości,to chce tę władzę ukarać i pogonić gdzie pieprz rośnie. I jeśli mu jakiś wysoko płatny redaktor z „tefałenu” zacznie sto razy dziennie mówić „Kopacz jest mądra,bój się Kaczora” to bynajmniej nie odzyska dla władzy zaufania,tylko jeszcze bardzi więcej »ej się wkurzy i doprowadzi ją do upadku. Niech więc te miliony,które mają na kampanię wyborczą u Sowy przeżrą i przepiją lub,o ile mają jeszcze odrobinę honoru przeznaczą na jakiś zbożny cel.

 • Maja | 04/10 godz. 23:16

  Daj pan spokój ,panie WIlk "D_, co wybory to nagonka na rządzących i peany na cześć politycznego kandydata. Ileż można szydzić?

 • Tadeusz Wilk | 04/10 godz. 20:34

  Znaleziono w sieci:Salon (meblowy)
  ================

  Mamy godnych spadkobierców Okrągłego Stołu - Kopacz wozi się po Polsce ze stołem i krzesłami, Sikorski kupił za nasze pieniądze ministerialny stół za 174.000 PLN a Komorowski wziął z sobą nie tylko prezydenckie meble ale i deskę do krojenia.
  Z naszych mężów stanu z PO wychodzi jeszcze, jak słoma z butów, dawny PRL-owski kompleks meblościanki czyli meblowego niedostatku. Jak tylko dorywają się do publicznej kasy, to jednym z pierwszych refl więcej »eksów – obok "skóry, fury, komóry i kilometrówek" - jest obstalowanie się na wypasionych meblach.

  Wszystko zaczęło się od Okrągłego Stołu, dużego i masywnego, który zdominował symbolicznie i praktycznie do dzisiaj życie polityczne III RP. Czy kogoś więc dziwi, że dzieci okrągłego stołu, takie jak premierzyca Kopacz, obwożą się po całej Polsce ze stołem i krzesłami ? Czy kogoś dziwi, że Radek Sikorski, w napływie myśli państwowej, kupił dla biur MSZ stół za 174.000 PLN ? Czy kogoś dziwi, że wielu salonowych polityków III RP ma straszne parcie na stół z kawą i ławą w studio TVN24 ?

  Co się dziwić panu Bronisławowi, że ludzkim odruchem chce przytulić jeszcze te meble z pałacu prezydenckiego, na których wysiedział się wygodnie przez ostatnie 5 lat ? A co by szkodziło gdyby przez najbliższe 5 lat prezydent Andrzej Duda rządził w Pałacu Prezydenckim a pan Bronisław mieszkał sobie dalej w Belwederze ? Przecież Benedykt XVI mieszka w Watykanie i wcale Franciszkowi nie przeszkadza. Ba, modli się za niego.

  Prawdopodobnie pan Bronisław, jako prominentny katolik i przyjaciel ojca Sowy, posłużył się papieskim precedensem, instalując się w państwowej willi i inaugurując w ten sposób nową świecką tradycję "Bronek Morze".

  Nie należy zbyt surowo oceniać naszych mężów stanu z PO, to są tylko biedni zakompleksieni ludzie, uformowani jeszcze przez PRL-owski meblowy niedosyt meblościanki. To ciasne umysły, tak jak ciasne były mieszkania w PRL. Państwowcy z tandetnej płyty wiórowej, obciągnięci tanim lakiem. Adepci szafy z "Misia".

  Dla ludzi takich jak Kopacz, Sikorski czy Komorowski, meble na wysoki połysk, stół i krzesła to synonim kariery i władzy, jak w PRL. Oni inaczej myśleć nie potrafią.

  Miejmy nadzieje, że po 25.X nie będą za bardzo szczekać pod stołem.
  http://www.mpolska24.pl/post/9747/salon-meblowy

 • BKjan | 04/10 godz. 20:08

  Były-na szczęscie-PBK mówił w swojej kampanii o hodowcy kur,niejaki Waldek POszedł w jego ślady i rozszerzył asortyment o koty,myszy i inne zwierzęta.Pycha i Upadek!Warto przeczytać!

 • | 04/10 godz. 20:00

  POzostała już tylko bezczelność i zakłamanie i tak będzie do końca,do Upadku!Nawet śpiew M.Kamińskiego nie POmoże!

 • czy to POmoże | 04/10 godz. 19:49

  wizja przegranych wyborów/dla PO nie do przyjęcia/wywołuje dziwne reakcje;p.Kopacz liczy na ogłupionych POprawnie przez reżimowe media,stosując chwyty a la Komorowski;pokazuje tężyznę fizyczną na plenerowej siłowni w Błoniu czy zapewnia seniorów w Płocku,ze w domach dziennego pobytu będą pod okiem pielęgniarek.No i straszy Kaczyńskim-to głowny POprogram!

 • Anonim | 04/10 godz. 15:56

  Zaczerpnij "waldek" ze źródła,to doda ci sił.Przecież Twoje państwo obrazuje polityk PO:"ch..,du..,kamieni kupa".

 • Tadeusz | 04/10 godz. 15:35

  Czas pokazał,że kompromis zawarty przy Okrągłym Stole całkowicie się skompromitował,skutkiem czego były rządy cynizmu,okradania Polaków i kulturowego zbydlęcenia. Obecna władza się kruszy,bo coś po stronie opozycji wreszcie się odblokowało i coś tam wyłania się nowego. Znamiennym przykładem jest prezydent Andrzej Duda.

 • waldek | 04/10 godz. 13:10

  źródło:Rafał Ziemkiewicz,”Pycha i Upadek”.
  Pytanie do redakcji.Czy to jest blog, czy to jest przedruk , czy to jest cytowanie, czy pan Wilk nie potrafi samodzielnie coś napisać, czy tylko potrafi opluwać.

 • waldek | 04/10 godz. 13:01

  ciemny lud to kupi- kto tak powiedział i o kim ? niewiecie co? To wam powiem - jacek kurski o swpim (pisowskim ) elektoracie i ma 1000% racji. Kupiliście bzdety dudy a teraz kupujecie pierdy pisowskie i zacofanie kotów , myszy i innych zwierząt. Myślcie to nie boli.

 • Olek | 04/10 godz. 09:25

  Fakty z naszego życia społecznego mówią same za siebie.Obecna koalicja PO-PSL obsadziła najważniejsze sektory życia publicznego – sądy, uczelnie, państwowe spółki, media. Dziś te dzieci i wnuki stalinowskich oprawców tworzą "elitę" i jak każda tego typu "elita" wściekle reaguje na każdą próbę przypomnienia im, kim są i komu zawdzięczają swoją obecną pozycję. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu nie od dziś wiadomo, że atak to najlepsza forma obrony. Współczesne "elity" stosują tę właśnie metodę. więcej »Wiedzą, że w merytorycznej dyskusji są bez szans, więc "walczą" po swojemu – opluwając każdego, kto ośmieli się zwrócić im uwagę. Nawiasem mówiąc – to też metoda odziedziczona po dziadkach z UB. To oni wymyślili "zaplutego karła reakcji", "ciemnogród", "klechów", "kułaków", "prywaciarzy", którym przeciwstawiali nowoczesnych, postępowych proletariuszy. Proletariusza zastąpił "europejczyk", kułaka – homofob, itp. Pozostałe elementy debaty publicznej nie zmieniły się ani na jotę. Co więcej – czasami można odnieść wrażenie, że po usunięciu podpisów trudno byłoby odróżnić, który cytat pochodzi z plenum KC PZPR, a który z tzw. zaprzyjaźnionych z Panią premier Ewą Kopacz mediów.

 • | 03/10 godz. 22:30

  Panie Wilk po co te emocje więcej spokoju i trzeba polubić ludzi,nienawiść prowadzi do zguby.Zyczę adrowia.

 • ssss | 03/10 godz. 20:54

  wystarczy popatrzeć na JSW co PO-PSL zrobili z naszą spółką przez 8 lat rządzenia...

 • bać się czy nie bać | 03/10 godz. 18:58

  Wystraszony Stefan Bratkowski na łamach GW ogłasza,ze wygrana PiS będzie"końcem tego państwa',a nawet końcem"naszej cywilizacji".A najgorsze ,że'ciepła woda nie popłynie z kranów".Jarosław Wałęsa-euroPOseł,jest optymistą;"mamy zamiar wygrać w cuglach"!Ciepła woda POpłynie!/BKjan/

 • bloger | 03/10 godz. 18:37

  Jedna z "twarzy" PO -Stefan Niesiołowski został blogerem u Lisa.Pisze tak,jak mówi....

 • Tadeusz | 03/10 godz. 18:08

  Gołym okiem widać,że Platforma Obywatelska nie traktuje swoich potencjalnych wyborców poważnie. Pomysł „wyjazdowych posiedzeń rządu” na jaki wpadła PO to okropność. Rząd nie jest od tego,żeby jeździł. Jeśli z meblami podróżuje-to pokazuje,że jest taborem „cyganów” ,a nie poważną,realnie czymś rządzącą władzą. A może by tak zrobić Szanowny Panie pośle Krzysztofie również wyjazdowe posiedzenie sejmu w Jastrzębiu-Zdroju? Nasze miasto kolejny raz przeszło by do historii. więcej »

 • do Very | 03/10 godz. 18:00

  'walka o drożdżówki trwa nadal;po paniach Kluzik i Kopacz oficjalne stanowisko zajął min.zdrowia Zembala;"walczymy o zdrowie dzieci a nie o drożdżówki,wprowadzenie zmian w żywieniu w placówkach było odważną decyzją'!On też"walczy",przedwyborczo!/Breda/

 • dobra informacja | 03/10 godz. 17:41

  Myślę,ze p.Kopacz działa w skrajnej desperacji,zostało niewiele czasu,znów rusza w Polskę/8 busów Ewa-Van/by"nieść Polakom dobrą informację",np.obok Stadionu Narodowego powiedziała:"ten stadion to dowód jak Platforma w ciągu 8 lat potrafiła zmienić Polskę na lepszą,chcemy zmieniać ją razem dalej'

 • Olek | 03/10 godz. 13:35

  Pięć lat władzy absolutnej Platformy Obywatelskiej wprawiło działaczy w stan absolutnej deprawacji i całkowitej bezkarności. Wystarczy przecież posłuchać ich rozmów przy bardzo drogim winku i ośmiorniczkach. Całe szczęście i dzięki Bogu w wyborach prezydenckich zostali ukarani.

 • PO zdrowie | 03/10 godz. 13:35

  Pod dyrekcją p.Muchy młodzieżówka PO odegrała w sejmie happening-recytację wierszyków dziękczynnych za sukcesy IIIRP pod rządami PO.Jeden z"sukcesów"polegał na tym,że obecnie ludzie stoją w kolejkach już tylko po nowe iPhony!Młodzi z PO,obyście byli zdrowi i nie musieli czekać w kolejkach do lekarzy-specjalistów,badań czy operacji!

 • Vera | 03/10 godz. 13:06

  W trosce o zdrowie naszych dzieci MEN pod kierownictwem p.Kluzik wycofał ze szkół drożdżówki-teraz p.Kopacz walczy o ich powrót w ramach tej samej "troski'.K.T.Elbanowscy wydali książkę'Ratuj malucha.Rewolucja rodzicielska"-to opowieść o obywatelskich zmaganiach z systemem.Polecam ,nie tylko wielbicielom p.Kluzik!

 • Starża | 03/10 godz. 12:52

  POelity są tak oderwane od rzeczyswistości,że nie dostrzegają tego POlitycznego upadku.,a może tylko udają?.Były-na szczęscie-PBK na odchodne zabrał POdobno z pałacu prezydenckiego do swojego'biura" jakieś przedmioty.Napewno miał prawo do żyrandola!

 • jasnet.pl | 03/10 godz. 11:54

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone! Minął okres dodawania komentarzy.

zobacz wszystkie komentarze

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

RÓWNIEŻ TEGO AUTORA

22/10

POlityczna mafia

29

więcej

WPISY INNYCH AUTORÓW

22/02

W co gra MZK?

29

18/02

Radni hipokryci

7

więcej blogów

KALENDARZ

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X