Dzisiaj jest: czwartek, 20 lutego 2020   Imieniny: Leon, Ludomił, Eustachy

więcej ›

PUBLICYSTYKA

Blogi

Okupanci z Platformy Obywatelskiej

Jak słusznie zauważył Rafał Ziemkiewicz:”W całej tej żenującej awanturze, którą urządziła w Sejmie i pod Sejmem oderwana od koryta POlityczna POprawność, a którą PiS podgrzewa z wyraźną satysfakcją, żeby się opozycja kompromitowała jeszcze bardziej, biją po oczach dwie rzeczy: straszliwa propagandowa przesada i jeszcze większa obłuda. Inflacja mocnych słów, nadużywanie patetycznych frazesów i wielkich pojęć w sprawach błachych zmienia wszystko w groteskę.

A widząc, kto owymi frazesami młóci i jak ma się to do słów i czynów tych samych wybrańców sprzed zaledwie roku czy dwóch, trudno nie odczuwać mdłości.Zacznijmy od przywrócenia sprawom normalnego wymiaru. Wykluczenie posła z posiedzenia, nawet jeśli było karą niewspółmierną do jego zachowania na mównicy, jest rzeczą dość banalną. Marszałek ma takie prawo, wielokrotnie z niego w III RP korzystano, i reagowanie na to rzucaniem się hurmem na sejmową mównicę i jej okupowaniem "aż do skutku" jest równie nieusprawiedliwione, jak podpalenie komendy z powodu mandatu za złe parkowanie, choćby iniezasłużonego.

Równie żałosnym pretekstem do takiej zadymy był nowy regulamin pracy w parlamencie dziennikarzy. Bardzo podobne ograniczenia w dostępie mediów do Sejmu zaproponował swego czasu - bodaj w roku 2009 - marszałek Sejmu z ramienia PO, Bronisław Komorowski. Politycy PO pajacujący dziś "w obronie wolnych mediów" w sejmowej sali nie widzieli w tym wówczas niczego zdrożnego. Ze zmianami w tej kwestii można się nie zgadzać, można zwłaszcza – i powinno się - protestować przeciwko sposobowi ich wprowadzenia przez nadętego i upartego polityka PiS, ale robienie z tego miary wolności i udawanie, że w całej sprawie chodzi o obronę dziennikarzy - to żałosne. Szczególnie żałosne, gdy o wolność słowa walczą te same typki, które za swych rządów robiły wszystko, by ją tłumić. Za rządów PO i PSL dokonano w państwowych mediach bezwzględnej czystki personalnej, idącej dalej niż za poprzedników, użyto niejakiego Hajdarowicza, kolesia spod śmietnika pana Grasia, do przejęcia "Rzeczpospolitej" i zniszczenia tygodnika "Uważam Rze".

Nie zapominajmy też o aresztowaniu wypełniających swe obowiązki dziennikarzy podczas protestu w PKW. Pamiętam, jak wicirus peowskiej propagandy, redaktor Stasiński, jeden z wicemichników, kibicował wówczas policji, pochwalał jej brutalność i domagał się dla zatrzymanych wysokich wyroków. Dziś oczywiście ramię w ramię z prominentami obalonej władzy gardłuje on o "niszczonej przez PiS wolności mediów", a mnie się na ten widok zwyczajnie jelita skręcają z obrzydzenia. Godne uwagi są także ówczesne pohukiwania Lecha Wałęsy i innych autorytetów, które dziś umierają z oburzenia na widok postawionych przez policję barierek, że takich zbrodniczych aktów nie wolno tolerować, że hołotę blokującą Sejm - pałować, że władza musi być stanowcza i tak dalej.

Albo orędzie Ewy Kopacz, że władzę w Polsce można przejmować tylko poprzez zwycięstwo w demokratycznych wyborach, a nigdy na ulicy, i ona wraz z całą PO nigdy nie pozwolą, nie ustąpią, nie popuszczą et cetera, bo wzniecanie ulicznych tumultów to faszyzm. Ta ostatnia teza była zresztą wtedy ulubionym lajtmotiwem każdego peowsko-salonowego autorytetu. Jeśli jakiś zwolennik obalonej "demokracji" a la PO-PSL i "Wyborcza", chcąc za wszelką cenę bronić zbydlęcenia ludzi, którzy zachwalają pomysł blokowania Kaczyńskiemu grobu brata i dają upust gówniarskiej satysfakcji, że posłanka PiS "musiała czmychać" przed agresją podjudzonej przez nich gówniażerii, wydusi teraz z siebie nieśmiertelny argument "a PiS też...", to powiem: nie, od zeszłego piątku nie można już mówić "PiS też".

Powtórzę: t a kiego zbydlęcenia PiS nie robił nigdy i takiej agresji nie przejawiał. Mimo iż ujmował się nie za duperelami, ale za sprawami śmiertelnie ważnymi. Tragedia w Smoleńsku była naprawdę, naprawdę zginął w niej prezydent RP i kilkudziesięciu wspaniałych ludzi".

źródło:fakty.interia.pl

poniedziałek, 26 gru 2016, Tadeusz Wilk

KOMENTARZE

 • Tadeusz | 24/01 godz. 08:07

  Obecnie,gdy już wiadomo,że tzw.KOD i jego lider to działania przeciwko Polsce czynione w złej wierze,chciałbym zobaczyć twarze tych wszystkich wspierających go celebrytów i polityków Platformy Obywatelskiej.Wataha „pożytecznych idiotów” wrzucała pieniądze do puszek nie sprawdzając ,czy puszki mają dno.Do puszek wrzucali srebrniki.Srebrniki jednak ukradł Judasz i z puczu niewiele wyszło za wyjątkiem występów solowych posłanki Joanny Muchy.

 • Zdziwiony | 24/01 godz. 00:58

  Do Olek, Tadeusz i wszystkie Twoje postaci. Domyślam się, że biskup Pieronek w Twoim mniemaniu to ktoś, kto nie zasługuje na uwagę. Ja natomiast bardzo cenię sobie otwartość jego umysłu, cenię mądrość płynącą z nabytej przez niego wiedzy, mądrość która jest wynikiem doświadczenia życiowego, a jednocześnie łączy ludzi różnych wyznań, odmiennych kultur, przeciwnych poglądów.

 • Zdziwiony | 23/01 godz. 21:30

  Wszystkim zainteresowanym sprawami okupacji w Polsce polecam wypowiedź biskupa Pieronka, który bardzo dosadnie,merytorycznie i rzeczowo opisał działania Kaczyńskiego. Wystarczy w Google wpisać hasła: Pieronek o Kaczyńskim.

 • Zdziwiony | 22/01 godz. 10:48

  Do Vera. Okupacje różnych miejsc w Polsce to akurat rozpoczął facet z drabinką, właściciel pewnego kota. Kto jak nie on i jego aparatczycy rozpoczęli okupację Krakowskiego Przedmiescia w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim?! Już nie pamiętasz jak postawiono tam Krzyż do którego niektórzy przykuwali się łańcuchem!? To Twoim zdaniem było normalne!? Teraz na siłę, wbrew woli większości postawią tam pomnik, może nawet odważą się wywalić pomnik Poniatowskiego!? To jest prawdziwa okupacja Polski!!! więcej »

 • Zdziwiony | 21/01 godz. 23:13

  Do Vera.
  Powiem dzisiaj tylko tyle...
  Brak słów, by opisać jak bardzo płytko postrzegasz problem...
  Dej Ci Boże szczęście, bo na inne sprawy i na rozum, pewnie już za późno...

 • Olek | 14/01 godz. 15:58

  Warto przypomnieć,że jeszcze przeszło rok temu politykom Platformy Obywatelskiej razem z Ewą Kopacz włącznie wydawało się,że są nie do pokonania.Nie mają po prostu z kim przegrać.Byli kimś,lecz tylko we własnych oczach i w oczach ich zwolenników,których jest coraz mniej.Gołym okiem widać,że celem politycznej poprawności było i jest pokonanie PiS-u i rządu Beaty Szydło.Ten POlityczny sejmowy kabaret powołuje się na demokrację i wolność rozumianą jako uwolnienie człowieka od etyki,moralności,od ro więcej »zumu i wiary chrześcijańskiej.Jednym słowem „Róbta co chceta”. Możemy w każdej chwili Sejm okupować,przecież protest został tylko zawieszony.

 • Vera | 14/01 godz. 13:18

  Panie Zdziwiony-do kościołów już próbują wchodzić-aby zakłoćić,przeszkodzić,sprofanować;np.feministki na mszy w W-wie/ w obecności zamówionych kamer/,panowie Kijowski i Szumełda na uroczystości pogrzebowe Inki i Zagończyka/chcieli POrozmawiać i POmodlić się/,tzw.obywatele IIIRP niejakiego Kasprzyka-zakłócający każdą miesiecznicę w "obronie'grobów,sam nie wszedłem na Wawel-do katedry-bo ok.setka rozwydrzonych,wulgarnych i bezkarnych KODziarze,blokowała wjazd/Kaczyńskiemu,który chciał nawiedzić gr więcej »ób brata/a mnie po prostu przestraszyła.To na uzytek PO i NO wykreowano tych"obrońców"-uliczników!

 • Zdziwiony | 11/01 godz. 17:45

  Panie Tadeuszu. Dla jasności,nie popieram PO,ani Nowoczesnej. To nie moja bajka. W swoim ostatnim poście (komentarzu) zawarł Pan obawę, że pewnie Ci awanurnicy "niebawem będą Kościoły okupować". Raczej na Pańskim miejscu obawiałbym się, że już w niedalekiej przyszłości mało kto będzie do tych Kościołów chodził, jeśli nadal Kościół będzie angażował się w politykę, a jego rozpasani bogactwem i żądzą władzy hierarchowie będą jawnie krytykować swojego zwierzchnika za jego wezwania do życia w skromn więcej »ości i pochylania się nad losem tych najsłabszych.

 • Tadeusz | 10/01 godz. 17:40

  Przepraszam za mocne słowa,ale w końcu trzeba nazywać rzeczy po imieniu.Moim skromnym zdaniem dla porządku i dobra normalnej Polski należy to bydło okupujące Sejm przegonić siłą,a przywódców tego masowego naruszenia prawa postawić przed stosownym sądem.Jeżeli sejmowi okupanci poczują się bezkarni to Sejm zamienią w oborę,a w przyszłości będą kościoły okupować.

 • Marek | 10/01 godz. 16:45

  Nie wiem kim jest pan Wilk, ale z tekstu wynika, że jest członkiem a co najmniej sympatykiem PISu. Oczywiście jak każdy, w jeszcze wolnej Polsce, może wypowiadać cokolwiek, nawet bzdury, byleby nie obrażać innych. Do tekstu raczej się nie odniosę bo jest to typowa narracja Pisowska. Trochę kato-nacjonalizmu, siania podejrzliwości, próba usprawiedliwiania swoich złych czynów złymi czynami poprzedników, no i oczywiście uwielbianie w babrania się w g.. No cóż, zapytam, co z tego ma Polska i czy łam więcej »anie prawa można usprawiedliwiać. Posłużę się tu prostym przykładem z zakresu tautologii, jeśli łamię konstytucję, to czy ją przestrzegam. Skoro jest nie przestrzegam, to czy mam moralne prawo, aby innych pouczać co jest dobre, a co złe. Nie jestem i nie byłem zwolennikiem żadnej z partii. Raz tylko nabrałem się na obietnice PISu, i bardzo szybko mi przeszło. Dla mnie ta formacja ma zabarwienie narodowego socjalizmu pomieszanego z faryzejskim katolicyzmem. Najgorsze jest to, że za to wszystko wkrótce wszyscy zapłacimy, a najwięcej młodzi, którzy będą musieli spłacić długi po rządach PISU. Starzy, ci którzy rządzą zwyczajnie umrą, ale zło, które teraz wyrządzają pozostawią swoim dzieciom i wnukom.

 • | 10/01 godz. 15:51

  Srutu-tutu, a zadłużenie naszego kraju przekroczyło bilion zł. Dobra zmiana, nie ma co. Jeszcze będziecie płakać i przeklinać ten wasz PIS.

 • francopilot | 09/01 godz. 17:56

  PO utworzyli gdańscy liberałowie/ze wsparciem KLD podczepionego pod UW/UD/-to trzej "tenorzy';Tusk,śp.Płażyński i Olechowski-była nawet planowana koalicja z UPR/też liberały tylko konserwatywne/o czym mówił Michalkiewicz w Jastrzębiu.Jeden z 'tenorów'/który niebawem wyszedł z PO/potem kandydował na Prezydenta i złozył oswiadczenie o współpracy ze słuzbami-czyli miał 'dyrygenta'...kiedy rząd Tuska obniżył dodatki emerytalne 'funkcjonariuszom'-ów "dyrygent"w stopniu generała,poczuł się POkrzywdzon więcej »y i ujawnił z rozgoryczeniem,ze był jednym z założycieli PO...to daje dużo do myślenia o faktycznych"załozycielach"...a i prominentny'działacz'z W-wy odsunięty na boczny tor z PO oPOwiadał'sensacje' o pożyczce niemieckiej...stare kolety?tak-ale czuć je do dziś!lepiej trzymać sie z daleka od takiej POpatelni

 • Tadeusz | 09/01 godz. 14:59

  Nie wolno milczeć gdy,zachowanie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej jest sprzeczne z celami i zasadami parlamentaryzmu,a jeżeli „totalna opozycja” nie zgadza z działaniami partii rządzącej,to niestety, ale powinni poczekać do kolejnych,wygranych przez siebie,wyborów i wtedy zmienić prawo.O ile wyborcy dadzą im taką szansę,ale na tym właśnie polega demokracja i parlamentaryzm,że trzeba ludzi przekonać,a nie blokować przeciwników politycznych.

 • szkodnictwo | 08/01 godz. 20:41

  no proszę, pan Wilk odgrzewa stare kotlety. Szkoda, że s-PYCHA aktualne tematy.

 • Olek | 08/01 godz. 13:14

  Zrozumcie to wreszcie okupanci sali sejmowej,że ceną wolności jest wierność własnej godności.Nie są nią żadne kompromisy ze złymi politykami politycznej poprawności.Właśnie dzisiaj warto,a nawet trzeba przypomnieć słowa bł.ks.Jerzego:”Zachować godność człowieka to pozostać wewnętrznie wolnym nawet przy zewnętrznym zniewoleniu.Pozostać sobą,żyć w prawdzie-to jakieś minimum ,aby nie zamazać w sobie obrazu dziecka Bożego”. Szanowny Panie pośle Krzysztofie Gadowski jest Pan przecież człowiekiem wier więcej »zącym.Nie wolno być w towarzystwie Ryszarda Petru,który zrobił wstyd swojej Rodzinie "balując" na Maderze.

 • vera | 08/01 godz. 10:27

  ostatnio pokazano opustoszałą sale sejmową;a ja szukałem tam "naszego' POsła-czy pojdzie w ślady p.Muchy?nie dostrzegłem-widocznie 'okupuje' rotacyjnie-ale najbardziej ubawiły mnie wicemarszałkinie Sejmu-p.Kidawa i p.Dolniak kiedy obie kurczowo trzymały się fotela marszałka Sejmu,choć nikt ich nie odciągał

 • Olek | 07/01 godz. 15:43

  Podobno "wilki nie przejmują się tym,co myślą o nich barany". To PiS wygrał wybory. Wcześniej pogoniliśmy skaczącego na krzesłach rezydenta,a wybraliśmy poważanego na świecie Prezydenta. A zatem:tak – wygraliśmy wybory.
  A teraz wygrajmy Polskę.Nie gaśmy ani na moment naszego entuzjazmu;przeciwnie – rozpocznijmy nasz marsz prawych, sprawiedliwych i miłujących swą Ojczyznę Polaków.

 • adam | 07/01 godz. 13:32

  Nosił wilk razy kilka poniosą i wilka.

 • Olek | 07/01 godz. 13:22

  Dzisiaj najgłośniej mówią o demokracji,której łamania dzisiejsi zwolennicy Platformy Obywatelskiej nie zauważali, gdy zamach na Trybunał zrobiło PO,ustawę ograniczającą możliwości zgromadzeń publicznych promował Komorowski,a sądy wydawały surowe wyroki za transparent "Donald ma Tolę".

 • mieszkaniec | 07/01 godz. 07:08

  Postawa posłów sięgnęła zenitu. Bo w jaki inny sposób można zwrócić uwagę na zamach na polską demokrację. Robią co chcą i z kim chcą. Na każdym poziomie bezczelność i impertynencja. Zachęcanie do nienawiści i nietorelancji. Europa widzi i jest przerażona. Oby nie zabrakło nam zdrowego rozsądku przy następnych wyborach.

 • Olek | 05/01 godz. 10:52

  Sylwestrowa randka z Joanną Schmidt w Portugalii całkowicie obnażyła zakłamanie Ryszarda Petru i skompromitowała opozycyjną okupację Sejmu.Posłowie PO i Nowoczesnej od dwóch tygodni łamiąc prawo zalegają w sali plenarnej. Swoimi żałosnymi popisami kabaretowymi narażają na szwank powagę polskiego państwa i dobre imię polskiego parlamentu. Ta okupacja Sejmu pokazuje,że nisko upadliśmy, a właściwie nie podnieśliśmy się z upadku,w jakim pogrążyła nas komuna. Nic zatem dziwnego,że wspiera Petru i Pla więcej »tformę Obywatelską rozchwiana obyczajowo postkomuna i tęczowa, podstarzała młodzież, która chętnie widziałaby na stanowisku prezydenta RP Mateusza Kijowskiego, autorytet zagraniczny,bo jest przyjmowany w Brukseli i jak podają media dorabia na protestach KOD-u.Tak wygląda polska "nowoczesność w domu i w zagrodzie". Skąd my to znamy?

 • Górnik | 05/01 godz. 07:32

  Gdy protestowałem przeciw rozwalaniu JSW SA to dostałem kulą gumową, polano mnie wodą w mroźny dzień - zafundowano mi taką sobie kulturalną ścieżkę zdrowia rodem z PRL - u. Poważni komentatorzy polityczni i socjologowie milczą, bo nawet popierając PO trudno im wytłumaczyć ich zachowanie w sejmie.Demokracja to nie jest super rozwianie ale nikt nie wymyślił innego. PO chce rewolucji !? Zapomina, że pierwsze giną dzieci rewolucji. Można strzelić sobie w kolano wyprowadzając ludzi. I na koniec kto więcej » w Jastrzębiu będzie wyprowadzała ludzi : Gadowski ??? Hetman ??? Foksowicz ??? .... ha ha ha brzuch boli ze śmiechu.

 • Anonim | 04/01 godz. 16:24

  Dla PO w wypowiedziach telewizyjnych najważniejszym argumentem aktualnych kontrowersji między partiami jest nieuchwalony demokratycznie budżet. To co zapamiętałem to właśnie PO i "Nowoczesna" okupowali mównicę i krzesło marszałka i to było głównym powodem , że musieli przenieść się do innej sali by ten budżet podpisać. Na moje wyczucie partie opozycyjne robią "jajecznicę" w Sejmie a prawdziwym powodem ale ukrytym jest podpisanie emerytur pomniejszonych do średniej krajowej dla byłych z UB i tych więcej » wszystkich co katowali Polaków za nieprzystosowanie się do ideologi komunistycznej dawnego ZSRR. Jedno jest pewne - dla mnie przeciętnego zjadacza chleba nie ma znaczenia - w jaki sposób będzie podpisany budżet a istotne jest czy gospodarka jest ok? i czy ludziom żyje się lepiej? Jak do chwili obecnej PiS rządzi o 500 % lepiej niż PO i PSL w minionych 8 latach rządów.

 • | 03/01 godz. 20:51

  Zdziwiony brawo,cecha zbydlecenia ktora zauwazyles, nie dotyczy jedynie poslow w sejmie, ale jest przypisywana Polakom ogolnie, co jest powszechnie znane w krajach Europy.Chce wierzyc, choc to trudne, ze nie dotyczy to wiekszosci ludzi w tym kraju, choc wszystko na to wskazuje.

 • Prawy do lewego | 03/01 godz. 18:26

  Dał nam przykład Ryszard Petru jak okupować Sejm mamy.Pokazał,że protestując można sobie wyskoczyć na Maderę i uprzyjemnić sobie negatywne strony rujnującego nerwy tradycyjnego protestu.Tylko głupcy urządzają polityczne manifestacje w siermiężnej formie.Ludzie nowocześni potrafią pogodzić przyjemne z pożytecznym,osobiste ze wspólnotowym, uczucia z obowiązkami. Nie trzeba robić strajku okupacyjnego, urządzać głodówek, cierpieć i się poświęcać. Wszystko może być lekkie łatwe i przyjemne. Nie jes więcej »t prawdą,że Ryszard Petru zakpił ze swoich klubowych koleżanek i kolegów,że zakpił z okupujących salę sejmową parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Nic podobnego. On tylko pokazał, że w 2017 r. stare formy należy wyrzucić do śmietnika i protestować POnowocześnie, POstmodernistycznie.Gdyby górnicy o takiej formie protestów wcześniej wiedzieli. Protest będący czystą przyjemnością to ideał, a nudziarstwo i siermiężność to „ciemnogród”. Gest Ryszarda Petru przejdzie do historii protestów grudniowych.Posłowie Platformy Obywatelskie macie do 11 stycznia gotowy wzór do naśladowania."Ale jaja,ale jaja...".

 • Do Anna | 03/01 godz. 15:16

  Prawicowcy zapomnieli do czego prowadzi ich postawa. Takie czasy już w historii świata już były. Zapomnieli dlaczego Unia powstała po jakich doświadczeniach! Teraz wszystko negują. Wszystkich na siłę różnią, kłócą że sobą. Wywołują demony przeszłości (narodowcy). Zawiść, zazdrość, flustracja, brak tolerancji!

 • Zdziwiony | 03/01 godz. 14:01

  Zgadzam się, że zachowanie posła Nitrasa jest karygodne, podobnie nie podoba mi się postawa jego Kolegów. Jednak wiele wskazuje na to, że obecne zbydlęcenie dobrych obyczajów w Sejmie dotyczy większości posłów. Jedni żrą podczas debat, inni śpią, są tacy co głosują na dwie ręce. Jest też podejrzenie, że pewna grupa posłów PiS (świadomie piszę, że tylko pewna grupa, nie całość) nie zdołała zebrać wymaganego prawem qworum i przegłosowała pewne ustawy. Ciekawe, czy tym razem rządzący upublicznią za więcej »pis z monitoringu sejmowego!? Dlaczego dotąd nie pokazano zapisu z tych kamer?!?!? Przypadek??? Nie sądzę...!!!!

 • Zdziwiony | 03/01 godz. 09:48

  Do Anna. Zgadzam się w pełni z Twoją wypowiedzią.

 • Tadeusz | 03/01 godz. 09:45

  A jak ocenisz Droga Anno zachowanie posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa, który szperał w rzeczach osbistych nieobecnych na sali posłanek i posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zostało to ujawnione przez kamery sejmowego monitoringu. Człowiek o manierach i mentalności kieszonkowca jest w gronie prawodawców. Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, że jego partyjni koledzy i doraźni polityczni sojusznicy z innych partii, zamiast zażądać od niego natychmiastowej rezygnacji z poselskiego mandat więcej »u, wystąpili w jego obronie, najwyraźniej nie mając nic przeciwko temu, by ich parlamentarnym kolegą był osobnik o manierach i mentalności kieszonkowca. Skoro tak, to znaczy, że w Sejmie panoszy się hołota, która nie ma najmniejszych kwalifikacji moralnych, jakich oczekiwalibyśmy od ludzi,którzy tworzą prawo.

 • AdamŻ | 02/01 godz. 22:22

  Nie martwcie się. Petru obroni demokrację nawet z Madery.

 • ANNA | 02/01 godz. 19:57

  (Do Tadeusza): Zdumiewające! Jan Pietrzak autorytetem w tej sprawie?! Człowiek, który żyje z robienia głupich min, nie może patrzeć na głupie miny posłów?! Oczywiście, tylko tych z opozycji.Ale cóż, jakie czasy, takie autorytety.
  Wybaczcie złośliwość, ale bardzo żal, że nam się tak w tej naszej Polsce smutno zrobiło. Życzę wszystkim spokoju, wzajemnego szacunku i żebyśmy się nauczyli pięknie różnić.

 • Tadeusz | 02/01 godz. 16:13

  Jan Pietrzak:"Posłowie opozycji w sejmie niczego nie robią, bo są nieprawdopodobnie durni. Mogą robić jedynie głupie miny, pokazywać język, wskakiwać na mównicę". Podzielam to zdanie.

 • Janek | 02/01 godz. 11:20

  Do tego doprowadzają rządy komunistów pod szyldem jedynej słusznej partii. Nie wiem czy w jakimkolwiek innym ugrupowaniu jest tak wielu byłych funkcjonariuszy z dawnego systemu jak obecnie. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, to warto poznać kto nami dziś manipuluje . Nie zarzucam że ludzie nie potrafią się zmieniać, lecz głosząc hasła narodowościowe i patriotyczne, nie powinni wracać do tego, co było haniebne . Przede wszystkim z szacunkiem dla naszych ojców, którzy ryzykowali swoje życie strajkuj więcej »ąc w 80-latach i później . Początkowo było ich kilkuset, ale wytrwali w walce o naszą wolność . Teraz przykro im patrzeć na to, co wyprawiają ci, którzy sami nazwali się prawicą . Brakuje nam tylko haseł w stylu - "Naród z Partią - Partia z Narodem" ...

 • Olek | 02/01 godz. 09:12

  Swego czasu,gdy było się jeszcze młodym byłem pewny,że nienawidzone jest tylko zło zbrodniczego systemu komunistycznego.Dzisiaj niestety widać to w Polsce,w Sejmie i pod Sejmem,że bywa bardzo często nienawidzone przez KOD,polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej najwyższe dobro:dziecko,rodzina,Ojczyzna,Naród,Kościół i Bóg.Co się z Wami wybrańcy narodu stało? Czy w walce o władzę rozum Wam odebrało?

 • Prawy do lewego | 01/01 godz. 22:01

  Minął kolejny rok i można postawić pytanie: z czego zapamiętamy Platformę Obywatelską, poza zdjęciami, na którym "okupuje" Sejm z minami, jakby siedzieli na mocno zakrapianej imprezie? Z zapowiedzi likwidacji CBA i IPN, czyli obrony aferzystów i kłamców lustracyjnych.Z nadskakiwania politycznemu i wizerunkowemu trupowi,jakim tu,w Polsce,jest już od dawna Lech Wałęsa( TW Bolek.). Nie ukrywam wcale tego,że śni mi się po nocach Polska bez Bolka,Bronka i Donka oraz ludzi pokroju Boniego. więcej »

 • Zdziwiony | 01/01 godz. 18:35

  Prawy do lewego. Wszystkiego dobrego!!! Nie bardzo wiem, czego sobie życzysz w Nowym Roku???? Niech Ci się spełnią marzenia!!!! A całej reszcie życzę, aby podwyzki cen gazu,prądu, OC oraz wszelkie inne były miłym dodatkiem w ramach "dobrej zmiany"!!!

 • Prawy do lewego | 31/12 godz. 21:45

  W Sylwestra nie możemy też zapomnieć o rotacyjnych bohaterach z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej cierpiących w zimnej i ciemnej sali plenarnej Sejmu, z dala od rodzin i przyjaciół. Co gorsza, z dala od obywateli, którzy nie potrafią docenić ich bohaterskich czynów, bo czemu i na dodatek niesprawiedliwie posądzają ich o desperacką walkę o powrót do władzy. Desperacką i strasznie śmieszną. Podobno dzielni posłowie opozycji będą w Sylwestra cierpieć bez szampana, ośmiorniczek i wieczorowych k więcej »reacji. Co za życie!"Ale jaja,ale jaja..." Za chwilę Nowy Rok, oderwanym od koryta POlitykom życzę zachowania resztek przyzwoitości, szacunku do samych siebie i do Narodu polskiego, z którego się wywodzą.

 • Tadeusz | 31/12 godz. 12:54

  Życzę Wszystkim Czytelnikom oraz zespołowi redakcyjnemu portalu JasNet,aby tegoroczny Sylwester był czasem miłej zabawy,głębokich przeżyć i wzruszeń,a Nowy Rok 2017 przyniósł pomyślność naszej Ojczyźnie i każdej polskiej Rodzinie.

 • Polak | 31/12 godz. 12:31

  Nowoczesne PO już przechodzi samo siebie...Ludzie tego mają dosyć,i tej okupacji sejmu i tego beznadziejnego i komicznego śpiewu Muchy...

 • Anonim | 31/12 godz. 08:57

  Kabaret jaki można obserwować w Sejmie, gdzie grupa polityków PO siedzi nie wiadomo właściwie dlaczego i po co, wydając z siebie groteskowo pompatyczne, frontowe komunikaty, śpiewając, szperając w cudzych rzeczach i rujnując do reszty wizerunek PO jako poważnej opozycji, jest miarą upadku przywództwa Schetyny i partii jako takiej.Szanowny Panie pośle Krzysztofie wysyłamy szalupę.Niech się Pan ratuje platforma tonie,szkoda Pana.

 • do Iga studentka | 31/12 godz. 08:27

  trzeba wiedziec ze Polacy sa tak mile widziani w krajach Europa, jak smieci na ulicach w Polsce.dowodem jest chocby Anglia, i nie tylko,ktora robi wszystko by Polakow sie pozbyc.ponadto Polakom jaka taka znajomosc jezyka nie wystarcza, by dostosowac sie w obcym kraju ze swoja radykalnie odmienna wschodnioeuropejska mentalnoscia,pomijajac tzw polskie kwalifikacje, ktore od zera trzeba tam nabywac.do rzadkosci nalezy sukces umiejetnosci dostosowania sie Polakow do tego innego swiata, ze zostaja t więcej »am na stale.wystarczy zasiegnac informacji w obcojezyznej prasie na temat Polski,w
  ktorej demokracji nigdy nie bylo, a jedynie poczynione sa kroki na drodze do
  demokracji.reszta to iluzje.

 • Zdziwiony | 31/12 godz. 02:37

  "Prawy do lewego". Czytając Twoją ostatnią wypowiedź muszę przyznać, iż chyba masz rację z tym "omijaniem szerokim łukiem ludzi". Jestem pewien, że przede wszystkim tym omijanym wyjdzie to na dobre.

 • Prawy do lewego | 30/12 godz. 16:20

  Według politycznej poprawności za obecną sytuację w Polsce odpowiada Kościół i o.Tadeusz Rydzyk,który wspiera jedną partię.A przecież mógłby wspierać katolików z innych partii.Tych domagających się państwa świeckiego,tych mówiących,że „polskość to nienormalność”,tych,którzy twierdzą,że nasz kraj to „ch..,d...,kamieni kupa”,tych z knajpy u Sowy gdzie kobieta cieszyła się jak licealistka;”ale jaja,ale jaja...”, lub choćby tych,którzy dzielą się pasztetem przy wigilijnym stole w okupowanym Sejmi więcej »e, Otóż powyższe fakty utwierdzają mnie w postanowieniu,iż nie chcę mieć z takimi ludźmi nic wspólnego.Z pewnością będę chciał ominąć szerokim łukiem ludzi autentycznie głupich.Głupich w sposób zawiniony.Jetem przekonany,że to wyeliminuje z pola moich kontaktów jakąś część osób.Z korzyścią dla obu stron.Oni będą pleść swoje „morały” wśród sobie POdobnych,ja zaś będę miał czas na swoje zainteresowania.

 • Zawiedziony | 30/12 godz. 14:10

  Nie chodzę na marsze Kodu, poniekąd rozumie protest platformy, ale już by mogli sobie odpuścić, co nie zmienia faktu, że budżet został przegłosowany w sposób skandaliczny.Rządy Pisu to dla mnie straszny zawód, nie odczuwam skutków dobrej zmiany , wręcz przeciwnie,wszędzie podwyżki a moja pensja stoi w miejscu.Ciągle trąbią,że dali 500, zapomnieli powiedzieć, że nie mają już z czego brać i patrzą skąd zabrać. Teraz wojna z mediami będzie gwożdziem do trumny, bo media to "trzecia władza". Stadninę więcej » koni w Janowie już zarżnęli w imię prywatnych interesów. Nie miało być nepotyzmu, a jest większy niż za PO.
  Skoro jest tak dobrze to skąd protesty? Czy ludzie wychodzili na ulicę w drugim roku rządów Platformy? Skąd tyle protestów. Skoro to wszystko wyznawcy PO, to gratuluję ilości czŁonków w partii.Dla ułatwienia dodam że nie głosowałem na PO.

 • widziane z boku | 30/12 godz. 13:41

  Odebrano POstkomunistom koryto, wiec zadaja teraz pod zmieniona nazwa dla niepoznaki KOD, by im je oddano. Ale kto mialby im to koryto napelniac. ? no kto. Przeciez byly demokratyczne wybory ktore bezspornie wygral PIS,i spoleczenstwo zdecydowalo ze nie bedzie wiecej POstkomunistom napelniac koryta. Zatem okupacja sejmu przez POstkomunistow zadajqcyh zwrotu koryta, , to zwyczajny terorystyczny wybryk, co jest oczywiste.I jest tam w tym KOD nawet" wielki" posel z Jbia,-o ironio.

 • Iga studentka | 30/12 godz. 13:21

  Mimo, iż jedna partia rządzi nie może blokować wypowiedzi opozycji. Czy jeszcze zyjemy w demokratycznym kraju? Bo jezeli nie, to trzeba rezerwować lot do jednego z krajów Europy. Dobrze, że znamy języki. Życzę logicznego myslenia w Nowym Roku.

 • do anonim 2812 godz 10.22 | 30/12 godz. 12:40

  To jasne ze masz chlopie racje, ale nie zapominaj w jakim kraju zyjesz. Ubecy , esbecy, i inni podobni uprzywilejowani przestepcy smieja sie swoim ofiarom w
  twarz, bo maja na to przyzwolenie.
  Te wszystkie protesty KOD-komitetu obrony dochodow, wlasnie tacy ludzie organizuja,dlatego bo PIS smial oproznic im koryto.I to oni sa ptryjotami polskimi, a wszyscy inni to plebs.

 • | 30/12 godz. 10:10

  Aż chce się wyć" rozumie pójdź do mnie" . Wszystkim hajterom życzę rozumu w Nowym Roku i trzeźwych osądów.

 • Olek | 30/12 godz. 09:40

  Przerażona swą bezradnością totalna opozycja Platformy Obywatelskiej i wściekłe resortowe dzieci mają energię i otrzymały w „darze” KOD,który stał się platformą współdziałania.Przecież roi się w nim od byłych milicjantów i esbeków. Dwa środowiska okazały się jednym środowiskiem.A byli opozycjoniści,tacy jak Frasyniuk czy Schetyna w swym antypisowskim szale wyzbywają się resztek przyzwoitości i stają w szeregu z ormowcami tudzież Mazgułami.Jestem zawiedziony,że razem z nimi stoi poseł z mojego m więcej »iasta Pan Krzysztof Gadowski.Trzeba być także ślepym żeby nie zobaczyć iż obecnie wśród okupantów sejmowych dzieją się rzeczy, które są nieprzyzwoite. Bo jeżeli posłowie zachowują się nieprzyzwoicie, grzebią w cudzych rzeczach, to czego wymagać od reszty?

 • Prawy do lewego | 29/12 godz. 16:47

  Co robią okupanci w Sejmie? Totalna opozycja łamie prawo, blokując mównicę i fotel marszałka. My normalni ludzie nie mamy innego państwa. Mamy jedno. Nie może być tak, że jedni złamią prawo, to drudzy złamią jeszcze bardziej, po złości tym pierwszym.Oglądałem zabawę wybrańców jak popisywali się telefonami.Koń by się uśmiał!

 • Zdziwiony | 29/12 godz. 16:27

  Olku i kilka Twoich postaci. Masz rację z tą demokracją. Mam nadzieję, iż w następnych wyborach wygra inna opcja polityczna. Wierzę, że Polacy zrozumieją jakie spustoszenie w kraju powodują rządy PiS w dużej mierze regulowane przez Rydzyka i jemu podobnych z episkopatu. Naród Wam podziękuję wszystkim jak braknie kasy na 500+, renty, emerytury, szpitale, czy drogi!!!

 • ryba | 29/12 godz. 14:39

  kodowcy w ubranka ciepłe i pod sejm

 • Olek | 29/12 godz. 09:03

  Demokracja polega na tym Szanowny Panie pośle Krzysztofie Gadowski, że szanujemy głos obywateli i porządek ustanowiony wyborami. Po raz pierwszy w Polsce doszło do takiej sytuacji, że jedno ugrupowanie, czyli PiS ma większość sejmową i może rządzić samodzielnie. Oczywiście dla opozycji taka sytuacja jest bardzo niewygodna, bo jej rola sprowadza się do minimum. Jednak w przypadku PO i resztek PSL, nie powinno to budzić emocji. Przez osiem lat te ugrupowania były w dokładnie takiej samej sytuacj więcej »i jak dzisiaj PiS, uchwalały w Sejmie co chciały i kiedy chciały i opozycja nie kwestionowała ich prawa do tego. Kontestowała i krytykowała, bo takie jest zadanie opozycji, ale nie starała się zdemolować państwa.Zbliża się Sylwester i chodzą słuchy,że okupantów odwiedzi z "flaszką" płk Mazguła i "będzie się działo,będzie zabawa". Historia lubi się powtarzać,będzie druga Magdalenka.

 • skryba | 29/12 godz. 08:11

  ciekawe czy wilk wrzucił ten teks na zasadzie kopiuj wklej czy też przepisywal literka po literce

 • normalny | 28/12 godz. 18:29

  chłopie daj sobie na luz,bo kaczyński już niedługo wyjdzie ci bokiem,kłamał, kłamie i ludziom robi wodę z mózgu a naiwni tacy jak pan mu wierzą

 • | 28/12 godz. 12:50

  Wilk prezentuje się jak DRAPIEŻNY ZWIERZ.

 • tomek | 28/12 godz. 12:48

  Nie da się tego czytać. Co jeden to mądrzejszy. Wszyscy wszystko wiedzą i nie dopuszczają do siebie innej myśli, bo ni e myślą. Idąc tym tokiem rozumowania można każdego wyzwać od złodziei, pedełów itd itp. Weźcie się ludzie opamiętajcie. Politycy w telewizji sią kłóca a później idą razem na wódkę. A wy łapiecie ich kit , dajecie sie robić w bambuko.

 • | 28/12 godz. 12:07

  No i odezwali się bolszewicy w obronie jedynej słusznej roli partii. Gomułka byłby przeszczęśliwy.

 • do Rosja nie jest wrogiem | 28/12 godz. 12:05

  Powołujesz się na Ziemkiewicza? To przypomnę, że to gość, który nazwał papieża idiotą, a w jednym z artykułów negował istnienie świętej inkwizycji.

 • Olek | 28/12 godz. 11:52

  Kim Wy jesteście okupanci z Sejmu? Trzeba stawiać takie pytania.Można śmiało powiedzieć,że jesteście ludźmi pozbawionymi jakichkolwiek ideałów , nawet poglądów, walczącymi o powrót do władzy wszelkimi środkami, z próbą rozwalenia państwa włącznie. No bo jak nazwać tych biedaków przesiadujących w sali posiedzeń Sejmu, epatujących obywateli swoimi obliczami pozbawionymi myśli i uczuć. Obliczami bez wyrazu. Oni naiwnie wierzą, że ich protesty oraz protesty lewactwa z LGBT i esbeków doprowadzą do uż więcej »ycia przemocy przez organa władzy , a nawet do przelewu ich bezcennej krwi, do rewolucji, w wyniku której dojdzie do przejęcia władzy przez tych,których wybrał Kiszczak przy okrągłym stole. Ale to się nie uda, bo obecna władza PiS-u ma mandat społeczny do rządzenia i będzie skutecznie przeprowadzać zapowiedziane reformy, korzystne dla obywateli. I odbudowywać państwo, które te „autorytety moralne” zawłaszczyły i doprowadziły na skraj upadku. Polacy nie dadzą się już nabrać na ciepłą wodę w kranie i hasła o obronie wolności,bo cieszą się wolnością.

 • Anonim | 28/12 godz. 10:22

  Nie można milczeć i trzeba wołać o pomstę do nieba,gdy pod Sejmem padają takie słowa:"Za 2 tys nie jestem w stanie wyżyć”- mówi na wiecu ,opalony ubek,którego oklaskują alimenciarze karierowicze i biesiadnicy z Magdalenki.Nie widzą ci ludzie nic złego w tym,że 80-letni UB-ek ma kilkanaście tysięcy zł emerytury na podróże po świecie i świąteczne podarki,a jego ofiary nie mają tysiąca na leki albo w ogóle ich nie ma,bo leżą w ziemi,często nie wiadomo gdzie.

 • do Franek 2712 godz. 2201 | 28/12 godz. 10:00

  Pewnie, klika broniąca esbecko-kastowych koryt otacza się miłością... ONI nie sieją nienawiści okupując w Święta Sejm i wzywając być może do rozlewu krwi... Człowieku, puknij się w czoło, a może... wystarczy tylko wytrzeźwieć?

 • Rosja nie jest wrogiem | 27/12 godz. 22:11

  Anonim, do ogłupionej tefałenami gawiedzi, nie dotrzesz. Spójrz na komentarze... Wątpię, że to są wszystkie...
  A Ziemkiewicz dokładnie nakreślił tę sytuację, która jest pod Sejmem.
  Nie dodał, z oczywistych względów, kto tych kod-ziarzy opłaca i komu służą... ciamajdan...
  Nie mogło również zabraknąć w komentarzach tzw. "jadu" - czyli frazesów wyuczonych po upadającej (na szczęście) wyborczej...

 • Franek | 27/12 godz. 22:01

  Panie Wilk czemu zajmujesz się sianiem nienawiści,ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA do czegoś zobowiązują zwłaszcza katolików a szczególnie piszącego takie nie mądre teksty.

 • Anonim | 27/12 godz. 18:27

  Może warto kolejny raz przypomnieć Polakom jak jeden z blokujących Sejm kodziarzy ułożył się na asfalcie na użytek kamery,by pokazać lewackiemu światu jaka tragedia dzieje się na ulicach Warszawy.Po nakręceniu tej „zbrodni” zerwał się rześki ,żwawy i powiadomił sztab wyborczy PO i Nowoczesnej o wykonaniu zadania.Niestety słabo się poświęcił,bo leżał zbyt krótko i prawda wyszła na jaw.

 • Halszka | 27/12 godz. 13:10

  KOD sie rodzi PIS truchleje!!!!Jadem nienawiści sieje.Pan Tadeusz chyba to pisał przepojony miłością bliźniego !!!!

 • dek | 27/12 godz. 10:34

  Ale tutaj propaganda, rodem ze starych komunistycznych czasów. W stylu "Oni kradli, to my ukradniemy więcej" ... Niech żyje dobra zmiana!!! ( Wszyscy Wstają, Wiwat i Brawa ) Hehe

 • Zdziwiony | 27/12 godz. 10:31

  Panie Tadeuszu, jako stały czytelnik Pańskich "blogów" w stylu kopiuj-wklej, pragnę zauważyć, że bardzo Was jednak dotyka sposób protestu. Ziemkiewicz tyle jadu musiał sobie upuścić, więc zakładam, iż taka forma protestów jest bardzo trafiona. Także fakt, iż sprawie tej poświęca Pan swój "kopiuj-wklej blog" wskazuje, iż skręca niektórych jak przy ostrej biegunie.

 • Olek | 27/12 godz. 10:31

  Z ujawnianych dokumentów wynika,że w wyniku porozumień okrągłego stołu stworzono III Rzeczpospolitą, która zagwarantowała byłym funkcjonariuszom, aparatowi PRL gigantyczne wpływy w III RP. Otrzymali gigantyczne pieniądze, przywileje, możliwości prywatyzacji, reprywatyzacji - oni stworzyli sobie prywatne państwo i zrobili z niego „ch..,du..,kamieni kupa”. Ta grupa ludzi stworzyła sobie prywatne państwo, którego do dzisiaj rękami i nogami broni. Symboliczny nawet jest dzień, w którym rozpoczęły s więcej »ię protesty, dzień, w którym chciano odebrać emerytury UB-ekom, SB-ekom.Tak zwana „totalna opozycja” tylko szukała pretekstu, żeby urządzić awanturę przed Sejmem.

 • kaczo | 27/12 godz. 10:30

  dlaczego wilk przepisuje jakieś wypociny jakiegoś pismaka?

 • Grzegorz | 27/12 godz. 09:28

  Panie Wilk- codziennie na terenie kraju giną wspaniali ludzie, szlachetni, dobrzy, kochani, kochający. Siejesz Pan ewidentną propagandę.

 • seboc | 27/12 godz. 08:57

  Pomijajac tresci zawarte w tekscie, podziwiam styl.
  Wyprzedza Pan radzieckich propagandystow z czasow sprzed smierci Stalina.

 • | 27/12 godz. 08:27

  Już dawno zostało stwierdzone, że PIS to nie partia tylko stan umysłu.

 • Jastrzębianka | 27/12 godz. 06:24

  Co chcesz osiągnąć pisząc takie nienawistne słowa? Mało Ci dzielenia Polaków na lepszych i gorszych w mediach? Czy wierzysz w Boga i jesteś katolikiem? I jak Twoja wiara ma się z dogmatami wyznawanej przez Ciebie wiary? Wstydź się.

 • Kuba | 26/12 godz. 23:34

  Hera, proszę zabierz mnie ze sobą!

 • Suweren | 26/12 godz. 22:12

  Ja suweren w tym wszystkim dziwie się kościołowi ze się nic nie odzywa ale wkońcu staneli po złej stronie mocy-,,e-PIS-kopat,,

 • aL | 26/12 godz. 21:10

  Her ty jeszcze w ,,ten kraj,, jestes czy juz w drodze z?

 • Anonim | 26/12 godz. 20:58

  PiS nie rządzi idealnie, ale mieści się w demokratycznej normalności. Jest zadaniem sił na prawo od niego zorganizować się, stworzyć sensowną alternatywę dla tych rządów, przejąć za trzy lata władzę i sprawować ją lepiej. Natomiast szeroko rozumiany obóz Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej to dziś już tylko prymitywna agresja oraz rozpaczliwa obrona zagrożonych interesów i popełnionych u władzy nadużyć(Amber Gold). Jedna wielka aberracja, infekująca nasze życie publiczne nieustanną awanturą, k więcej »łamstwem i podłością. Odesłanie ich wszystkich przez wyborców w polityczny niebyt to warunek niezbędny przywrócenia Polsce normalności. Ostatni tydzień dowiódł tego niezbicie.

 • Hera | 26/12 godz. 20:07

  Jezu , ja wyjeżdzam z tego kraju..... zwariować można czytając takie brednie

 • Olek | 26/12 godz. 18:05

  Można chyba śmiało powiedzieć,że zaimponowali Polakom okupanci sali sejmowej i to nawet bardzo!Jest przecież absolutnym bohaterstwem siedzenie posłów w Sejmie,gdy nikt im w tym nie przeszkadza,a zwłaszcza nie pałuje.

 • jasnet.pl | 26/12 godz. 08:59

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone! Minął okres dodawania komentarzy.

zobacz wszystkie komentarze

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

RÓWNIEŻ TEGO AUTORA

22/10

POlityczna mafia

29

więcej

WPISY INNYCH AUTORÓW

22/02

W co gra MZK?

29

18/02

Radni hipokryci

7

więcej blogów

KALENDARZ

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X