Polska Hokej Liga

2018-10-27

GKS Jastrzębie - GKS Tychy

16. kolejka Fortuna I ligi

W czwartkowy wieczór Hala Widowiskowo-Sportowa stała się areną Prezentacji Jastrzębskiego Węgla, w ramach której kibice mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć nową ekipę trenera Fefe de Giorgiego, a także pokibicować jej w towarzyskim meczu z Berlin Recycling Volleys, zakończonym pewnym triumfem gospodarzy. Ponadto wydarzeniem dnia było pojawienie się w Jastrzębiu-Zdroju oryginalnego trofeum za siatkarskie mistrzostwo świata, które przywieźli na prezentację przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - W nowym sezonie walczymy o medale i mamy miejsce na kolejny transparent w naszej hali. Sezon zapowiada się niezwykły. Przecież na parkietach PlusLigi zobaczymy dwunastu z czternastu mistrzów świata - mówił prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie stracili ciężko wywalczoną pozycję lidera. W niedzielny wieczór podopieczni Roberta Kalabera trochę na własne życzenie przegrali na Jastorze z Podhalem Nowy Targ 1:4 (0:1, 0:2, 1:1). Siłą gości okazała się gra w przewadze oraz postawa bramkarza Przemysława Odrobnego, który aż do 53. minuty zachowywał czyste konto. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył po pięknej indywidualnej akcji Artiom Dubinin, ale było to trafienie na otarcie łez. - Podhale zagrało mądrze i wykorzystało nasze błędy - podsumował trener Kalaber. Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnego meczu.

W sobotnie popołudnie po bardzo przeciętnym widowisku piłkarze GieKSy bezbramkowo zremisowali przy Harcerskiej z Wartą Poznań. Dla gospodarzy był to piąty mecz na przestrzeni dwóch tygodni i to zmęczenie było widać. Dość powiedzieć, że jastrzębianie poza sytuacją Kamila Adamka z 6. minuty nie stworzyli sobie dobrej okazji do otwarcia wyniku. Bohaterem po naszej stronie ponownie był Grzegorz Drazik, który co najmniej dwukrotnie uratował zespół przed stratą bramki, w tym w 36. minucie naprawiając fatalny błąd Piotra Pacholskiego i wygrywając pojedynek z Jakubem Kiełbem. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego pojedynku autorstwa Arkadiusza Koguta.

Piłkarze GieKSy zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski na 1/32 finału. W środowy mroźny wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali z ekstraklasowym Piastem Gliwice 1:2 i tym samym pożegnali się rozgrywkami. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył po efektownej akcji wprowadzony z ławki rezerwowych Dawid Weis. Należy dodać, że kibice obu zespołów dopingowali wspólnie swoich piłkarzy, intonując m.in. pieśń: Naszym klubem GKS, cała Polska o tym wie. Zjednoczona armia ta - fani Piasta, Jastrzębia. Zapraszamy do galerii zdjęć z pucharowego meczu przyjaźni przy Harcerskiej!

Zwycięska passa trwa! Hokeiści JKH GKS Jastrzębie sprawili we wtorkowy wieczór sporą niespodziankę, pokonując na Jastorze mistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów GKS Tychy 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, d. 1:0) po golach Kamila Wróbla, Petera Fabusza i Macieja Sulki. Dwa punkty pozostały przy Leśnej, a pełen kibiców Jastor po raz pierwszy w tym sezonie miał okazję naprawdę odlecieć z radości! Czyżbyśmy byli świadkami narodzin czarnego konia rozgrywek...? Dzięki tej wygranej oraz porażce GKS Katowice z Cracovią Kraków podopieczni Roberta Kalabera objęli prowadzenie w tabeli ekstraligi, pozostając jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną! Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z derbów autorstwa Magdaleny Kowolik!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli w piątkowy wieczór czwarte zwycięstwo z rzędu i z kompletem dwunastu punktów zajmują pozycję wicelidera PHL. Podopieczni Roberta Kalabera nie bez kłopotów pokonali beniaminka z Torunia 5:2, choć po 23 minutach to goście wygrywali 2:0. W rezultacie jastrzębianie są obecnie jedynym zespołem w ekstralidze, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki! Gole dla gospodarzy strzelili Peter Fabusz (przy wydatnym udziale Tomasza Kominka), Martin Kaspelik, Dominik Jarosz (po podaniu solenizanta Dominika Pasia, asysta na 19. urodziny), Tomasz Kulas (w sobotę 29. urodziny) i Jakub Grof. Zapraszamy do galerii zdjęć z piątkowego meczu!

W przyrodzie rachunek szczęścia i pecha rzeczywiście wydaje się równoważyć. Po sobotnim spotkaniu z Garbarnią Kraków kibice i piłkarze GieKSy mieli prawo do narzekania na futbolową fortunę, która sprzyjała rywalom. Tymczasem po pojedynku ze Stomilem Olsztyn to jastrzębianie mogli mówić o szczęściu, za sprawą którego odnieśli drugie w tym sezonie domowe zwycięstwo. Powiedzmy sobie szczerze - goście nie zasłużyli na tę porażkę, tak jak podopieczni Jarosława Skrobacza nie zasłużyli na porażkę kilka dni temu. Gole na wagę trzech punktów zdobyli: Kamil Adamek, wykorzystując w 72. minucie kapitalną centrę Damiana Tronta, oraz Krzysztof Gancarczyk, który dwie minuty później wspaniale uderzył z dystansu w same widły. Bohaterem po naszej stronie był także bramkarz Grzegorz Drazik - jemu właśnie nasz zespół bez dwóch zdań zawdzięczał pozostanie w meczu. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania!

Ósma edycja Jastrzębskiej Dziesiątki przeszła do historii. Wczoraj zaprosiliśmy Was do pierwszej galerii zdjęć z imprezy (link: http://jasnet.pl/?m=galerie&id=4002), która padła łupem Kenijczyka Abla Kibeta Ropa i polskiej mistrzyni Renaty Pliś, a dziś zapraszamy do kolejnej fotorelacji autorstwa Arkadiusza Koguta. W naszej wspaniałej imprezie, na którą zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pobiegło około ośmiuset osób. Warto było zatem uśmiechnąć się do naszego fotografa i załapać na darmowe pamiątkowe zdjęcie! W końcu jastrzębska „Dycha” to marka sama w sobie!

To był dziwny mecz. Piłkarze GieKSy do 66. minuty dominowali na murawie Stadionu Miejskiego i powinni byli prowadzić z Garbarnią Kraków co najmniej 3:0, ale mimo to przegrali 1:2. To trzecia domowa porażka podopiecznych Jarosława Skrobacza w tym sezonie. Dodajmy - bardzo niezasłużona porażka, jednak za wrażenia artystyczne oraz „dzień konia” bramkarza rywali nikt niestety punktów nie przyznaje... Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania autorstwa Jana Kalinowskiego. Pełna galeria na www.gks1962.pl.