4. mecz ćwierćfinału play-off PHL

2018-03-07

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

24. kolejka siatkarskiej PlusLigi

Po raz drugi w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla musieli uznać wyższość Resovii Rzeszów. Gospodarze Hali na Podpromiu, którzy jako jedyni zdołali zwyciężyć w PlusLidze Zaksę Kędzierzyn-Koźle, pokonali podopiecznych Ferdinando de Giorgiego pewnie w trzech setach (25:21, 25:20, 25:21). Gwiazdą dnia był Francuz Thibault Rossard, który raził nasz zespół z pola serwisowego (sześć atomowych asów!). To oznacza, że Jastrzębski Węgiel opuszcza czołową szóstkę na rzecz AZS Olsztyn, z którym zagra za tydzień. Zapraszamy do galerii zdjęć z Meczu Przyjaźni w Rzeszowie.

W minioną niedzielę w Mielnie odbył się 15. Międzynarodowy Zlot Morsów. Ta nadbałtycka miejscowość od lat jest stolicą lodowatych kąpieli. Tym razem do morza wtargnęło ponad 3,2 tys. morsów, foczek i morsiątek z całego świata, a głównymi aktorami całej imprezy były morsy z Jastrzębia-Zdroju! Reprezentacja Białego Misia triumfowała w dwudniowym Turnieju Mrozoodpornych i dzięki temu przewodziła korowodowi morsów ulicami Mielna, natomiast Damian Giżyński z Szarych Morsów wygrał Klubowy Bieg Morsów na 2,5 km po plaży. Mielno to zimowa stolica polskich morsów. To tu na kilka lutowych dni przyjeżdżają reprezentanci setek klubów, aby kąpać się w Bałtyku i dobrze się bawić. Najważniejsza jest rzecz jasna wspólna niedzielna kąpiel, jednakże morsy wykorzystują do wizyt na plaży każdy dzień pobytu nad morzem. Jastrzębskie morsy z Białego Misia, którym towarzyszył nasz aparat, przebywały nad morzem od czwartku do niedzieli. Zapraszamy zarówno do fotoreportażu z tego wyjazdu (link: http://jasnet.pl/?m=galerie&id=3927), jak i do obszernej galerii zdjęć. Niektóre z nich w swojej lodowatości są naprawdę... GORRRRĄCE!

W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na Jastorze Polonię Bytom 5:2 i tym samym pozostali w grze o czwarte miejsce przed fazą play-off. Choć sam wynik z niżej notowanym derbowym rywalem nie jest niespodzianką, to za bardzo przyzwoity wyczyn należy uznać udaną pogoń za gośćmi, którzy po 13 minutach niespodziewanie prowadzili już 2:0. Wprawdzie na kontaktowe trafienie trzeba było czekać aż do połowy drugiej tercji (w 31. minucie do siatki Polonii trafił niezawodny Tomasz Kominek), ale jeszcze przed jej końcem jastrzębianie zdołali dwa razy pokonać golkipera przeciwników (ciosy zadali Jan Homer i Leszek Laszkiewicz). W trzeciej odsłonie wynik poprawili Radosław Nalewajka oraz Richard Bordowski, i tym samym trzy punkty pozostały na Jastorze. Co ciekawe, dla popularnego „Bordzia” był to pierwszy gol w JKH GKS po powrocie na Leśną z... Polonii Bytom.

Nie bez pewnych problemów, ale jednak na sucho. W sobotnie popołudnie siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w Hali Widowiskowo-Sportowej Wartę Zawiercie w trzech setach (25:15, 30:28, 25:22) i tym samym dopisali do swojego konta cenne trzy punkty. O ile pierwszy set był pokazem dominacji gospodarzy, o tyle w dwóch kolejnych Warta pokazała, że nie bez powodu uważana jest za sensację sezonu. Beniaminek mógł w tym pojedynku liczyć na kapitalne wsparcie trzech setek swoich kibiców. Trzeba przyznać, że tak mocnej grupy fanów rywali w naszej hali nie było już dawno - to prawdziwy powiew świeżości w PlusLidze. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego pojedynku przy al. Jana Pawła II.

To była stara, dobra Cracovia. W piątkowy wieczór hokeistom JKH GKS Jastrzębie nie udało się sprawić kolejnej w tym sezonie niespodzianki i pokonać mistrza Polski. Skończyło się na zasłużonym 3:1 dla Pasów, a trener Rudolf Rohaczek nie ukrywał, że jego ekipa zagrała wreszcie tak, jak by sobie tego życzył. Dwie bramki dla gości strzelił mający wyraźnie patent na jastrzębian Filip Drzewiecki, a jedną dołożył Kasper Bryniczka z podania... Drzewieckiego. Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Tomasza Kominka. Porażka oznacza niemal na pewno, że rywalem JKH GKS w ćwierćfinale będzie Podhale Nowy Targ (zatem emocji nie zabraknie). Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu z Cracovią.

Mimo dobrego początku sensacji nie było. W środowy wieczór przy pełnych trybunach Hali Widowiskowo-Sportowej siatkarze Jastrzębskiego Węgla ulegli w trzech setach potężnemu Zenitowi Kazań. Prowadzona przez legendarnego Władimira Aleknę najlepsza drużyna świata tylko w premierowej partii pozwoliła gospodarzom na dotrzymanie jej kroku, zwyciężając dopiero w walce na przewagi. I choć nasi siatkarze sprawili znacznie lepsze wrażenie niż dwa tygodnie temu, to trzy punkty pojadą wraz ze wspieranym przez Gazprom gwiazdozbiorem do Rosji. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia!

Kolejne górnicze derby padły łupem GKS Katowice. W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie mimo szalonej pogoni musieli uznać wyższość podopiecznych Toma Coolena, którzy wygrali na Jastorze 3:2 (1:0, 2:1, 0:1). Po 29 minutach rywale prowadzili już 3:0 (bramki: Grof 12, Rothla 21, Sawicki 29) i wydawało się, że jest po herbacie. Tymczasem jastrzębianie zerwali się do walki i za sprawą goli Dominika Nahunko i Tomasza Kulasa odzyskali kontakt z gośćmi. Niestety... - Chcę podziękować drużynie za walkę do końca, bo zdołaliśmy wyjść z wyniku 0:3. Zabrakło nam szczęścia w końcówce, żeby zdobyć choć ten jeden punkt i o drugi powalczyć w dogrywce - ocenił po meczu trener Robert Kalaber. Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnych derbów.

Wreszcie doczekaliśmy się prawdziwej zimy. W trzecim tygodniu stycznia do Jastrzębia-Zdroju zawitało nieco białego puchu, z którego największą radość mają jak zwykle nasi pasjonaci lodowych kąpieli. W niedzielne popołudnie na basenie w Zdroju członkowie Białego Misia zażyli swojej ulubionej formy rekreacji. Dla części z Misiów był to ostatni trening przed wielką próbą, czyli „Przeciągnięciem Smoka” w Krakowie - ośmiu naszych morsów w ostatnią niedzielę stycznia przepłynie z jednego brzegu Wisły na drugi.

Choć po klęsce w Kazaniu w taki scenariusz nie uwierzyłby chyba nikt, to... jednak trzeba przyznać, że siatkarski los lubi być przewrotny. W niedzielnym debiucie Ferdinando de Giorgiego na ławce trenerskiej Jastrzębskiego Węgla nasi siatkarze pokonali po pięciosetowym thrillerze wicelidera PlusLigi Skrę Bełchatów i tym samym zdobyli w „jaskini lwa i Mariusza Wlazłego” bezcenne dwa punkty. MVP meczu został absolutnie zasłużenie wybrany Maciej Muzaj, zawodnik niegdyś w Bełchatowie niechciany. Teraz przed Jastrzębskim Węglem ponad tydzień przerwy. Ten czas Ferdinando de Giorgi wykorzysta do odbudowania morale zespołu, choć... po wygranej w Bełchatowie zapewne co najmniej połowa tej roboty została już wykonana. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezapomnianego widowiska!