2018-12-22

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

2018-12-29

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

W miniony weekend w Hali Omega rozegrana została 2. edycja Grand Prix Polski Kadetów, w której wzięło udział 128 najlepszych polskich tenisistów stołowych w kategorii wiekowej roczników 2004 i młodszych. Zawody miały rangę Memoriału im. Władysława Kwietnia. Zmarły w lutym tego roku „Król Węgla” to człowiek, któremu jastrzębski ping pong zawdzięcza... wszystko! Rywalizacja przyniosła triumf Ilonie Sztwiertni (Bronowianka Kraków) oraz Miłoszowi Redzimskiemu (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), choć po cichu liczyliśmy także na medale reprezentantów ekipy gospodarzy, czyli JKTS Jastrzębie. Niestety, nasi tenisiści stołowi tym razem zakończyli zmagania poza podium pingpongowej elity kadetów. Wśród dziewcząt dwie jastrzębianki zameldowały się w czołowej ósemce - piątą lokatę wywalczyła Anna Kubiak, zaś siódma była Laura Kałużny. Wśród chłopców najwyższe miejsce (19.) z grona jastrzębian zajął Bartłomiej Skórko. Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy.

W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz trzeci w tym sezonie musieli uznać wyższość Podhala Nowy Targ, które wygrało na Jastorze 2:1 po golach Krystiana Dziubińskiego i Bartłomieja Neupauera, zdobytych podczas gry w przewadze. Można oczywiście zżymać się na słabą dyspozycję sędziego, który nie radził sobie z widowiskiem, jednakże, jak słusznie przyznał trener Robert Kalaber, jeśli nie strzela się karnego i nie wykorzystuje dwóch minut gry w pięciu na trzech, to trudno myśleć o punktach. Na pocieszenie pozostało nam piękne honorowe trafienie Jana Homera. Zapraszamy do galerii zdjęć z piątkowego spotkania.

Gdyby Francja przychodziła Polsce z taką odsieczą, z jaką w 3. secie meczu z Resovią przyszedł Jastrzębskiemu Węglowi Julien Lyneel, to historia co najmniej kilku wojen potoczyłaby się inaczej. W sobotnie popołudnie podopieczni Fefe de Giorgiego nie bez kłopotów pokonali czwartą drużynę Klubowych Mistrzostw Świata 3:1 (25:23, 27:29, 25:18, 25:21), a bohaterem dnia był właśnie francuski przyjmujący, zasłużenie wybrany MVP zawodów. W kluczowej odsłonie głównie temu siatkarzowi zawdzięczamy odwrócenie wyniku z 5:10 na 14:11! Czterosetowym zwycięstwem z ekipą z Podkarpacia jastrzębianie odkupili winy za wcześniejszą sensacyjną porażkę z Chemikiem Bydgoszcz. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego pojedynku.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie na własne życzenie nie zdołali przerwać znakomitej passy lidera z Katowic, przegrywając 3:4. Przynajmniej dwa gole dla rywali obciążają konto naszego zespołu, a o pomstę do nieba wołał brak skuteczności w przewagach oraz bezradność względem fantastycznie broniącego Kevina Linskouga. Mimo to należy pochwalić podopiecznych Roberta Kalabera za serce do walki do końca. Warto dodać, że klub z Leśnej przygotował dla kibiców niespodziankę w postaci „czapek” górniczych, które uświetniły hokejową Barbórkę na Jastorze. Zapraszamy do galerii zdjęć z wtorkowego spotkania!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie udanie zrewanżowali się Enerdze Toruń za niedawną wyjazdową porażkę i we wtorkowy wieczór pewnie pokonali tę ekipę na Jastorze 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) po bramkach Łukasza Nalewajki i Martina Kasperlika. Podopieczni Roberta Kalabera zagrali bardzo uważnie, pilnując wyniku i praktycznie nie popełniając błędów w defensywie, co było szczególnie istotne wobec absencji Jakuba Kubesza, Jana Homera i Macieja Sulki. Ponieważ swoje trzy grosze świetną postawą w bramce dołożył Ondrej Raszka, zdołaliśmy zagrać na zero z tyłu. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania.

Takiego rozwoju wydarzeń chyba nikt się nie spodziewał. W poniedziałkowy wieczór siatkarze Jastrzębskiego Węgla dostali srogą lekcję od znacznie niżej notowanego Chemika Bydgoszcz, który zasłużenie wywiózł z Hali Widowiskowo-Sportowej zwycięstwo 3:0 (25:23, 25:16, 25:22). Część widzów opuszczała trybuny obiektu już w trakcie trzeciego seta i... lepiej byłoby, aby podopieczni Fefe de Giorgiego nie słyszeli ich opinii, bo mogłyby zwiędnąć im uszy. Cóż, bywa i tak. To jest sport. Miejmy nadzieję, że de Giorgi wyciągnie z tego meczu-koszmaru wnioski na przyszłość i kolejnej tak gorzkiej chemicznej piguły nie będziemy musieli już przyjmować. Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu z Chemikiem, którą zdobi bezbłędna „stylówa” trenera gości Jakuba Bednaruka, dawniej siatkarza... Jastrzębskiego Węgla!

Blisko pół tysiąca zawodników z ponad czterdziestu klubów wzięło udział w 10. edycji Turnieju Kumite, który odbył się w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej. Setki karateków w różnym wieku, od najmłodszych dziewczynek po ważących ponad 80 kg mężczyzn, walczyło wprawdzie o splendor, medale i trofea, jednak najważniejszym tego dnia było zachowanie zasad kyokushin, które ustanowił Japończyk Masutatsu Oyama. Ekipa gospodarzy, JKKK Kumite, wywalczyła w tym turnieju 20 medali, w tym 5 złotych, które były dziełem Łukasza Janczukowicza, Tomasza Kaperczaka, Jakuba Feczko, Anny Gatner i Patryka Cegielskiego. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego święta karate!

W mroźny sobotni wieczór piłkarze GieKSy przegrali przy Harcerskiej ze zmierzającym do ekstraklasy Rakowem Częstochowa 1:5 i... był to bez wątpienia jeden z najbardziej nieadekwatnych do przebiegu gry wyników w historii Stadionu Miejskiego. Gościom wpadało wszystko, a gdy jastrzębianie mieli swoje szanse, to bramkarza Rakowa ratowały słupek i poprzeczka. Przy prowadzeniu częstochowian nasi piłkarze postawili wszystko na jedną kartę i walczyli o zwycięstwo, czego efektem były zabójcze kontry gości. Ostatniego I-ligowego gola w tym roku w Jastrzębiu zdobył tuż przed przerwą pięknym strzałem Kamil Szymura. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania autorstwa Jana Kalinowskiego. Więcej fotografii na www.gks1962.pl.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli cenną wygraną 3:1 z Automatyką Gdańsk. Bohaterem po naszej stronie był bez wątpienia Jakub Kubesz, który w 32. minucie wyrównał stan meczu kapitalnym uderzeniem między parkanami bramkarza gdańszczan Jewgienija Cariegorodcewa, zaś w 52. minucie podwyższył prowadzenie gospodarzy wspaniałym strzałem z dystansu. Ponadto Czech asystował przy trafieniu Radosława Nalewajki, który dobił strzał bardzo aktywnego tego dnia Kamila Wróbla. Warto także pochwalić Ondreja Raszkę, który przy stanie 2:1 dwukrotnie uratował nasz zespół przed stratą bramki. Należy również docenić fakt, że mimo paru prowokacji ze strony gości jastrzębianie trzymali nerwy na wodzy i nie wdali się w bójki m.in. z Petrem Polodną, wyraźnie szukającym guza na Jastorze.