Dzisiaj jest: wtorek, 15 października 2019   Imieniny: Jadwiga, Teresa, Zorian

więcej ›

SPORT

Tenis stołowy
I liga kobiet - 1. runda

07.09 Skarbek Tarn. G. (w)6:4
14.09 AZS UE II Wrocław (d)8:2
28.09 Gorce Nowy Targ (w)3:7
05.10 AZS PWSZ Nysa (d)8:2
26.10 Politechnika Rz. (w)-:-
09.11 Broń Radom (w)-:-
16.11 PWSZ Zamość (d)16:00
30.11 Cukrownik Chybie (w)-:-
14.12 Bronowianka II (d)16:00

Tabela I ligi
1. Polit. Rzeszów 4 7 24:16
2. Gorce Nowy Targ 4 6 26:14
3. JKTS Jastrzębie 4 6 25:15
4. Bronowianka II K. 4 5 21:19
5. AZS UE II Wrocław 4 4 20:20
6. Skarbek Tarn G. 4 4 20:20
7. PWSZ Zamość 5 4 22:28
8. Broń Radom 4 3 17:23
9. AZS PWSZ Nysa 5 2 18:32
10. Cukrownik Chybie 4 1 17:23

Informacje o klubie
Rok założenia: 1968
Barwy: zielono-czarno-żółte
Adres: ul. Harcerska 14a, 44-335 Jastrzębie Zdrój
Obiekt: Hala Omega, ul. Harcerska 14a
Rozgrywki: II liga śląsko-opolska

Prezes: Roman Fajkus
Trenerzy: Roman Fajkus i Tomasz Pisarczyk (I drużyna) oraz Jarosław Kolekta i Sabina Wyrobek (II drużyna)

Uwagi:
1968-1970 TKKF Zofiówka
1970-1989 GKS Jastrzębie
1989-1992 KKS Zofiówka
Od 1993 JKTS Jastrzębie

Kadra:
Dorota Paluch (1961), Alina Zborowska (1964), Renata Gumula (1986), Sabina Wyrobek (1992), Patrycja Mikołajec (1997), Julia Bartoszek (2001), Agata Paszek (2001), Kinga Krawczyk (2002), Nadia Kloczkowska (2003), Anna Kubiak (2004), Laura Kałużny (2004), Weronika Tomczak (2004) i Kamila Pustelnik (2004)

« powrót

ZAPOWIEDZI

2019-10-15

JKH GKS Jastrzębie - Ujpest Budapeszt

Puchar Wyszehradzki

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-10-19

Mistrzostwa Polski Młodzików

Ogólnopolski turniej judo

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-10-20

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec

Polska Hokej Liga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-10-22

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki

Piłkarska Fortuna 1. Liga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

więcej zapowiedzi

Foto: Mistrzostwa Polski Weteranów

Od piątku do niedzieli w Hali Omega rozgrywane były Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło ćwierć tysiąca zawodników w czterech kategoriach wiekowych pań i siedmiu kategoriach wiekowych panów, walczących w grach pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Gospodarze zawodów, JKTS Jastrzębie, reprezentowani byli przez dwie pingpongistki - Dorotę Paluch i Alinę Zborowską, które zakończyły turniej z mistrzostwem Polski w grze podwójnej. Ponadto Dorota Paluch wywalczyła brąz w grze pojedynczej. Trwająca trzy dni rywalizacja była dla kibiców tenisa stołowego okazją nie tylko do wspomnień, ale i przekonania się, że zmagania weteranów pod względem emocji i poziomu gry bynajmniej nie ustępują rozgrywkom ligowym, które zwykle goszczą w Hali Omega. Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju.

fot. Arkadiusz Kogut, 2019-06-10

Foto: Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym

W miniony weekend Jastrzębie-Zdrój po raz kolejny stało się stolicą śląskiego tenisa stołowego. W sobotę i niedzielę w Hali Omega rywalizowali najlepsi pingpongiści z naszego województwa w kategoriach wiekowych juniorów (2001-2003) i kadetów (2004-2005). Co istotne z perspektywy gospodarzy - w głównych rolach wystąpili zawodnicy JKTS Jastrzębie. Mistrzostwo Śląska kadetów zdobyły Anna Kubiak i Laura Kałużny, wicemistrzostwo - Kamila Pustelnik i Weronika Tomczak oraz Bartłomiej Skórko, Maciej Domin i Jakub Wizner, natomiast brąz w juniorach - Agata Paszek, Nadia Kloczkowska i Kinga Krawczyk. Należy dodać, że impreza miała rangę 9. Memoriału Henryka Rzepskiego.

fot. Józef Żak / JKTS Jastrzębie, 2019-04-03

Foto: Memoriał im. Władysława Kwietnia

W miniony weekend w Hali Omega rozegrana została 2. edycja Grand Prix Polski Kadetów, w której wzięło udział 128 najlepszych polskich tenisistów stołowych w kategorii wiekowej roczników 2004 i młodszych. Zawody miały rangę Memoriału im. Władysława Kwietnia. Zmarły w lutym tego roku „Król Węgla” to człowiek, któremu jastrzębski ping pong zawdzięcza... wszystko! Rywalizacja przyniosła triumf Ilonie Sztwiertni (Bronowianka Kraków) oraz Miłoszowi Redzimskiemu (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), choć po cichu liczyliśmy także na medale reprezentantów ekipy gospodarzy, czyli JKTS Jastrzębie. Niestety, nasi tenisiści stołowi tym razem zakończyli zmagania poza podium pingpongowej elity kadetów. Wśród dziewcząt dwie jastrzębianki zameldowały się w czołowej ósemce - piątą lokatę wywalczyła Anna Kubiak, zaś siódma była Laura Kałużny. Wśród chłopców najwyższe miejsce (19.) z grona jastrzębian zajął Bartłomiej Skórko. Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy.

fot. Arkadiusz Kogut, 2018-12-11

Foto: Złote Mistrzostwa Śląska Młodzików

W miniony weekend Hala Omega ponownie była „mekką” śląskiego pingponga. Na obiekcie przy ul. Harcerskiej rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików, a pierwsze skrzypce w tej imprezie zagrali dwaj reprezentanci JKTS Jastrzębie, Bartłomiej Skórko i Maciej Domin. Skórko zgarnął komplet trzech złotych medali, a Domin do dwóch złotych dołożył brąz. Impreza miała rangę Memoriału im. Henryka Rzepskiego, dawnego prezesa SEJ oraz działacza klubu. - Nasi chłopcy zagrali w tych mistrzostwach mecze życia. Poziom niektórych meczów był wręcz kosmiczny, a na wysokości zadania stanęli ich bezpośredni trenerzy, czyli Jarosław Kolekta i Tomasz Pisarczyk, którzy perfekcyjnie przygotowali naszych zawodników. Reasumując - wszystkie złote medale w kategorii młodzików zdobyli zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju - podkreślił prezes JKTS Jastrzębie Roman Fajkus.

fot. JKTS Jastrzębie, 2018-04-17

Foto: JKTS Jastrzębie vs MKS Tarnowskie Góry

Niepokonane na II-ligowym froncie tenisistki stołowe JKTS Jastrzębie poczyniły ogromny krok w kierunku powrotu na zaplecze ekstraklasy. W piątkowy wieczór na Omedze nasze pingpongistki pokonały w meczu na szczycie tabeli ekipę MKS Tarnowskie Góry 6:4. Komplet 2,5 punktu w tym zaciętym boju zapisała na swoje konto 15-letnia Agata Paszek, natomiast po jednym singlowym zwycięstwie odniosły Sabina Wyrobek, 13-letnia Anna Kubiak oraz doświadczona kapitan JKTS Dorota Paluch. Ponadto o tej samej porze zagrały też nasze młodsze pingpongistki, które podjęły walkę z ATS Cornilleau Gliwice. To zaczęło się znakomicie, bo od dwóch zwycięstw Laury Kałużny oraz jednego Kamili Pustelnik. Niestety, w kolejnych spotkaniach górą były już rywalki i tym samym dwa punkty pojechały do Gliwic. Zapraszamy do galerii zdjęć z Hali Omega.

fot. Magdalena Kowolik, 2018-01-14

Foto: JKTS Open 2017

Za nami 45. edycja Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Jastrzębia-Zdroju, który obecnie rozgrywany jest pod szyldem JKTS Open. W imprezie brali udział młodzi pingpongiści z kategorii wiekowych młodzików, kadetów i juniorów. W zawodach świetnie spisali się reprezentanci gospodarzy, którzy zdominowali rywalizację w młodszych kategoriach. Na czternaście przewidzianych konkurencji zawodnicy JKTS Jastrzębie zdobyli 7 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych medali. Spośród jastrzębian na najwyższym stopniu podium zameldowali się: Anna Kubiak (4 złota i 3 srebra), Laura Kałużny (3 złota, 2 srebra, 3 brązy), Agata Paszek (2 złota i srebro), Bartłomiej Skórko (2 złota i 2 brązy), Jakub Wizner (złoto, srebro i 2 brązy) i Maciej Domin (złoto i brąz), a medalowy dorobek JKTS uzupełniły Weronika Tomczak (2 srebra i 3 brązy) i Kamila Pustelnik (2 srebra i 3 brązy).

fot. Łukasz Parylak, 2017-09-05

Foto: 7. Memoriał Henryka Rzepskiego

W miniony weekend w Hali Omega rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym (rocznik 2004 i młodsze). Na obiekcie przy Harcerskiej pojawili się najlepsi zawodnicy z całego województwa. Ekipa gospodarzy, czyli JKTS Jastrzębie okazała się bardzo... niegościnna! Reprezentanci JKTS Jastrzębie spisali się w tej imprezie wyśmienicie. Młodzi jastrzębianie zapisali na swoje konta trzy złote, cztery srebrne oraz trzy brązowe medale. Nasi pingpongiści stawali na podium w każdej z rozegranych konkurencji indywidualnych i drużynowych. Za najlepszą zawodniczkę imprezy należy uznać znaną z występów w pierwszej drużynie JKTS Annę Kubiak, która zdobyła złoto zarówno indywidualnie, jak i drużynowo - w duecie z Laurą Kałużny. Pozostali jastrzębscy medaliści to Weronika Tomczak, Kamila Pustelnik, Bartłomiej Skórko oraz Maciej Domin.

fot. Łukasz Parylak, 2017-04-10

Foto: JKTS Jastrzębie vs KTS Mysłowice

W piątkowy wieczór w Hali Omega pinpongistki JKTS Jastrzębie udanie zrewanżowały się KTS Mysłowice za wysoką wyjazdową porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi śląsko-opolskiej i po interesującym spotkaniu wygrały 8:2. Dwa punkty dla gospodyń zdobyła 12-letnia Anna Kubiak, która „pokerową” decyzją prezesa klubu Romana Fajkusa w grach pojedynczych zastąpiła doświadczoną Alinę Zborowską. Ryzyko opłaciło się - młoda tenisistka wygrała oba swoje mecze. Jastrzębianki rozpoczęły spotkanie od porażki kapitan zespołu Doroty Paluch, ale szybko odzyskały kontrolę nad zawodami za sprawą świetnie dysponowanych Magdaleny Graboń, Patrycji Kapek oraz Anny Kubiak, które w piątek wygrały wszystko, co było do wygrania. Skończyło się na wysokim zwycięstwie JKTS, który tym samym powiększył przewagę nad wiceliderem z Zawadzkiego, z którym jastrzębianki zagrają 23 kwietnia na wyjeździe „o wszystko”, czyli awans do baraży o I ligę.

fot. Łukasz Parylak, 2017-03-26

Foto: JKTS Jastrzębie vs MOKSiR Zawadzkie

W piątkowy wieczór w Hali Omega pingpongistki JKTS Jastrzębie przegrały w meczu na szczycie II ligi opolsko-śląskiej z MOKSiR-em Zawadzkie 4:6. Pierwsza porażka w sezonie kosztuje nasz zespół utratę pozycji lidera. W drużynie gości zagrała m.in. medalistka mistrzostw Europy kadetek Julia Bartoszek. - Kluczowe okazały się przegrane gry podwójne. Gdyby choć jedna zakończyła się zwycięstwem, wówczas mielibyśmy remis i utrzymalibyśmy przewagę w tabeli - nie ukrywa żalu prezes JKTS Roman Fajkus. Jastrzębianki rozpoczęły spotkanie od zwycięstw Doroty Paluch i Patrycji Kapek. Niestety, potem rywalki zdołały wyrównać, a po grach podwójnych prowadziły już 4:2. Gospodynie zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą singlowych zwycięstw Aliny Zborowskiej i 12-letniej Anny Kubiak. Bez punktu mecz zakończyła Magdalena Graboń.

fot. Łukasz Parylak, 2017-01-02

starsze wpisy »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X