GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec

2020-09-20

Jastrzębski Bieg Kobiet na 5+

Bieg główną arterią miasta na 5,3 km

Takie mecze zdarzają się raz na dekadę. Widzew na Legii, Manchester United przeciw Bayernowi... Historia futbolu zna trochę takich przypadków, ale mimo wszystko nikt nie miał prawa spodziewać się, że właśnie 7 marca 2020 roku w starciu z Radomiakiem Radom będziemy świadkami takiego POWROTU. Do 75. minuty z boiska wiało pesymizmem (0:2), ale potem w ciągu zaledwie kilku minut piłkarze GieKSy odwrócili losy rywalizacji (3:2!) za sprawą goli Marka Mroza, Kamila Jadacha i Farida Alego! Zapraszamy do fotogalerii z pierwszego wiosennego meczu GieKSy u siebie. Więcej zdjęć na www.gks1962.pl.

To nie było udane pożegnanie piłkarskiej jesieni. W ostatnim tegorocznym spotkaniu GKS Jastrzębie po słabym spotkaniu przegrał na Stadionie Miejskim z niżej notowanym Stomilem Olsztyn 1:2 (1:1). Nasz zespół otworzył wynik już w 3. minucie golem Jakuba Wróbla, ale potem więcej z gry mieli goście, którzy przy małej pomocy pogubionego sędziego wywieźli z Jastrzębia komplet punktów. Tym samym po raz pierwszy w sezonie 2019/20 Harcerska została zdobyta. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego meczu. Pełna galeria na www.gks1962.pl.

Powiedzieć, że wtorkowy zaległy mecz GieKSy z Puszczą Niepołomice nie był porywającym widowiskiem, to szczyt dyplomacji. Po bardzo przeciętnym pojedynku nasz zespół trochę na własne życzenie zremisował z ekipą spod Krakowa 1:1 (1:0). Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na anty-futbol gości, a dobre sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu można było policzyć na palcach jednej ręki... Gole strzelili Marek Mróz oraz Jose Embalo. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania. Pełna fotogaleria na www.gks1962.pl.

- Niewykorzystane sytuacje się mszczą - ta wyświechtana piłkarska prawda będzie nas prześladować przy okazji wspomnienia o meczu GKS Jastrzębie z Miedzią Legnica, który powinien był zakończyć się wygraną naszego zespołu co najmniej 3:0, a tymczasem po ostatnim gwizdku sędziego było 2:2. Do 80. minuty gospodarze kontrolowali grę (po golach Wróbla i Alego), ale potem pozwolili rywalom na udaną pogoń. Należy wspomnieć, że przed meczem kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a w przerwie miał miejsce konkurs karnych dla sympatyków GieKSy. Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Jana Kalinowskiego. Pełna galeria na www.gks1962.pl.

Piłkarze GKS Jastrzębie niestety nie zagrają o ćwierćfinał Pucharu Polski. We wtorkowy wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza pechowo przegrali na wyjeździe ze spadkowiczem z ekstraklasy i swoim pierwszoligowym rywalem Miedzią Legnica po dogrywce 0:1. Decydujący gol padł w 108. minucie po strzale Dawida Korta, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę, a następnie odbiło się od pleców interweniującego Grzegorza Drazika i tym samym znalazło drogę do siatki... Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania, na którym nie zabrakło jak zwykle mocnej ekipy fanów z Harcerskiej. Więcej zdjęć na www.gks1962.pl.

Piłkarze GKS Jastrzębie wygrali trzecie spotkanie z rzędu i tym samym zameldowali się na podium Fortuna I Ligi! Ekipa trenera Jarosława Skrobacza pokonała w pojedynku o sześć punktów Olimpię Grudziądz 2:0 po golach Bartosza Jaroszka i Damiana Tronta, ale suchy wynik w żaden sposób nie oddaje tego, co działo się na boisku. Wprawdzie spotkanie nie było pięknym widowiskiem, ale goście dosłownie... nie ugrali sztycha! Lider snajperów Afgańczyk Omran Haydary został przez nasz zespół całkowicie wyłączony z gry. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego spotkania. Więcej fotografii na www.gks1962.pl.

Piłkarze GKS Jastrzębie pokonali we wtorkowy wieczór w zaległym spotkaniu ekipę Wigier Suwałki 1:0, dzięki czemu powrócili po krótkiej przerwie do strefy barażowej o awans do ekstraklasy. Złotego gola dla podopiecznych Jarosława Skrobacza zdobył w 35. minucie Jakub Wróbel, który zachował najwięcej zimnej krwi po centrze z rzutu wolnego Farida Alego. Warto wspomnieć, iż w sektorze Wigier zameldował się... jeden kibic, który specjalnie dla swojej ukochanej drużyny przemierzył całą Polskę! Zapraszamy do galerii zdjęć z tego pojedynku. Więcej fotografii na www.gks1962.pl.

Piłkarze GieKSy zameldowali się w 1/16 finału Pucharu Polski! W środowy wieczór nasz zespół podtrzymał zwycięską passę, pokonując na Stadionie Miejskim Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0) po złotym golu Kamila Adamka na trzy minuty przed końcem zawodów. Goście nie zdołali odmienić losów rywalizacji i tym samym awans GKS Jastrzębie do 1/16 finału stał się faktem. - W kolejnej rundzie życzyłbym sobie naprawdę atrakcyjnego rywala. Myślę, że wtedy bylibyśmy w stanie trochę bardziej zapełnić te nasze trybuny - skomentował po meczu trener Jarosław Skrobacz. Pełna galeria zdjęć na www.gks1962.pl.

Ten mecz bolał niczym kanałowe leczenie zęba, ale zakończył się szczęśliwie! W sobotni wieczór piłkarze GieKSy pokonali po ciężkim spotkaniu ekipę Chrobrego Głogów 1:0 (0:0), a bohaterem dnia w naszych szeregach okazał się bramkarz Grzegorz Drazik, który w co najmniej dwóch sytuacjach zachował się wprost kapitalnie! Co ciekawe, kilka dni temu Grzegorz Drazik... ożenił się z Aleksandrą, więc chóralne „Drazik się żeni” długo niosło się po stadionie. Drugim z bohaterów GKS Jastrzębie był natomiast zdobywca złotego gola, Kamil Adamek. - Dziękuję tym wszystkim kibicom, którzy cały czas w nas wierzyli i nie rzucali wyzwiskami w zawodników - powiedział po meczu trener Jarosław Skrobacz. Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego pojedynku! Pełna galeria na www.gks1962.pl.