"Pierwszy Dzwonek"

Rodzinny Rajd Rowerowy

Triumf Koki w Pucharze Polski

Na zdjęciu nr 1 od lewej: O. Onysk, M. Matyja, O. Kutyła i R. Mączyński

Wybitnie spisali się młodzi reprezentanci jastrzębskiej Koki w kolejnej rundzie Pucharu Polski Młodzików, która odbyła się w miniony weekend w Suchym Lesie. Podopieczni Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego przywieźli z Wielkopolski trzy złote krążki, triumfując w klasyfikacji medalowej całej imprezy! Na najwyższych stopniach podium stanęli: Oliwia Onysk (36 kg), Oliwia Kutyła (44 kg) oraz Maciej Matyja (46 kg).

Co oczywiste, cała trójka w drodze do złotych medali zapisała na swoje konta komplet zwycięskich walk. Oliwia Onysk pokonała trzy rywalki, zwyciężając w finale warszawiankę Zuzannę Lisiak, natomiast Oliwia Kutyła stoczyła cztery pojedynki, w boju o złoto wygrywając z reprezentującą Yuko Józefów Zuzanną Woźniak.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje natomiast wyczyn Macieja Matyi, który w niezwykle mocno obsadzonej kategorii do 46 kg stoczył, uwaga, sześć zwycięskich walk, rozpoczynając bój od 1/32 finału. Jastrzębianin eliminował kolejno zawodników z Warszawy, Bytomia, Gdańska, Opola i Kutna, a w finale pokonał Denisa Gargasza z Czarnych Bytom.

Dzięki tym trzem złotym medalom Koka zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej, wyprzedzając Juvenię Wrocław, Kokoro Łódź i... ponad 40 innych klubów, które również mogły pochwalić się przynajmniej jednym miejscem na podium. W klasyfikacji punktowej jastrzębianie zajęli natomiast piątą pozycję.

Poza złotą trójką w Suchym Lesie dobrze spisał się również Bartosz Moćkun (66 kg), który po trzech zwycięskich walkach dotarł do półfinału turnieju głównego, gdzie przegrał z późniejszym srebrnym medalistą, a następnie w finale repasaży musiał uznać wyższość rywala z Bydgoszczy i tym samym zajął piątą lokatę. Ponadto na siódmych pozycjach imprezę zakończyli Natalia Piotrowska (48 kg), Jakub Garus (38 kg) i Łukasz Sojak (50 kg).