2017-08-05

Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej

Turniej siatkówki plażowej par mieszanych

Sołtys strzelił Italii na otarcie łez

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 18 nie zaliczy do udanych młodzieżowych Mistrzostw Świata Dywizji 1B, które dziś kończą się w słoweńskim Bledzie. Biało-czerwoni przegrali wszystkie pięć spotkań i mimo umiarkowanie udanego początku (dwa punkty w dwóch pierwszych pojedynkach) opuszczają światową "trzecią ligę", do której awansowali przed rokiem.

W turnieju zagrało trzech zawodników JKH GKS Jastrzębie: Dominik Paś, Jan Sołtys i Kamil Wałęga. W ostatnim meczu, który jednocześnie był dla naszej kadry spotkaniem "o wszystko" Polacy przegrali z Włochami 3:5. Gola w tym spotkaniu zdobył Jan Sołtys, otwierając wynik po polskiej stronie (1:4). Napastnik JKH GKS pokonał golkipera Italii Robina Quagliato w 29. minucie, wykorzystując podanie Olafa Bizackiego. Dla jastrzębianina był to drugi punkt w klasyfikacji kanadyjskiej zawodów w Słowenii - wcześniej Sołtys zaliczył asystę w meczu z Austrią.

Polacy rozpoczęli imprezę od pechowych porażek po dogrywkach z ekipami Austrii i Ukrainy. Szczególnie dotkliwa była przegrana z Ukraińcami, gdy biało-czerwoni stracili gola na pół minuty przed końcem doliczonego czasu gry, w którym zmarnowali przynajmniej dwie stuprocentowe okazje do strzelenia bramki. Następnie nasz zespół przegrał 0:2 z gospodarzami zawodów Słoweńcami, a w środę musiał uznać wyższość Japończyków, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w... ostatniej sekundzie meczu. Należy wspomnieć, że w pojedynku z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni dziesięć minut na ławce kar odsiedział za niesportowe zachowanie Dominik Paś. Tym samym o utrzymanie się w Dywizji 1B Polacy musieli walczyć z Włochami i ten pojedynek zakończył się triumfem Italii, która po niespełna 21 minutach prowadziła już 4:0. Mimo szalonej pogoni podopieczni Jarosława Morawieckiego nie zdołali zniwelować strat i po porażce 3:5 pożegnali się z Dywizją 1B.

Wyniki Mistrzostw Świata U18 Dywizji 1B

15 kwietnia
Włochy - Ukraina 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Słowenia - Japonia 10:0 (6:0, 1:0, 3:0)
Polska - Austria 2:3 d. (0:0, 2:2, 0:0, 0:1 d.)
Bramki: Wysocki (Worwa, Sołtys) 36:15, Kiedewicz (Zygmunt) 36:54 - Peskoller (Rossi) 24:03, Trothan (Maier) 39:18 5/4, Zitz 61:54

16 kwietnia
Polska - Ukraina 2:3 d. (2:0, 0:2, 0:0, 0:1 d.)
Bramki: Zygmunt (Kiedewicz) 8:17, Duszak (Nedlich) 9:51 - Stupak (Woroblujew, Firsow) 24:17 5/4, Moroz (Matejczenko, Horluszko) 25:46 5/4, Peresuńko 64:30
Austria - Słowenia 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Japonia - Włochy 5:4 k. (2:2, 0:0, 2:2, d. 0:0, k. 1:0)

18 kwietnia
Japonia - Ukraina 5:4 d. (0:2, 2:1, 2:1, d. 1:0)
Polska - Słowenia 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Bramki: Sodja (Drozg, Jugović) 8:21, Drozg (Jugović) 49:57 5/4
Austria - Włochy 2:5 (2:3, 0:2, 0:0)

19 kwietnia
Polska - Japonia 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Bramki: Jóźwik (Słowakiewicz, Obłoński) 19:46, Obłoński (Słowakiewicz) 48:30 - Ishida (Kobayashi, Miura) 16:49 5/4, Sakuma (Sugimoto, Obara) 40:28, Miura (Obara) 59:59 5/4
Słowenia - Włochy 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Ukraina - Austria 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

21 kwietnia
Polska - Włochy 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)
Bramki: Sołtys (Bizacki, Olszewski) 28:11, Bizacki 46:09 5/4, Obłoński (Wysocki) 50:52 - Deluca 5:08, Berger (Spinell) 6:35, Berger (Spinell) 20:12, Deluca (Spinell) 20:38, Kasslatter (Kosmac) 31:15 5/4