Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej

Turniej siatkówki plażowej par mieszanych

Nazwisko adekwatne do wyczynu!

Zbigniew Rochowiak i Katarzyna Kozak; fot. nadesłane

Katarzyna Kozak zdążyła nas przyzwyczaić do wyczynów, które wzbudzają niekłamany podziw. Czas na kolejny - w miniony weekend jastrzębianka wzięła bowiem udział w niezwykle wymagającym Biegu Rzeźnika w jego wersji Hardcore, gdzie w duecie ze Zbigniewem Rochowiakiem z Gilowic pokonała górski dystans 100 km w bieszczadzkich okolicach trójstyku granic polskiej, słowackiej i ukraińskiej (Komańcza - Cisna - Radziejowa). Przewyższenie na trasie wynosiło ponad 5,7 tys. metrów! Para Kozak - Rochowiak finiszowała z wynikiem 16 godzin, 14 minut i dwóch sekund.

"Zwykły" Bieg Rzeźnika odbywał się na dystansie 80 km (przewyższenie 4,8 tys. m) i tę wersję imprezy z czasem niespełna dziewięciu godzin wygrała para Piotr Biernawski i Piotr Huzior. W tej rywalizacji Katarzyna Kozak i Zbigniew Rochowiak zajęli 74. lokatę, mijając "pierwszą" metę po 16 godzinach i 14 minutach, co dało im dziewiąte miejsce w kategorii par mieszanych. W zmaganiach na 80 km wziął również udział jeszcze jeden jastrzębianin - Maciej Trociński, który w zespole JW 3940 z Szymonem Kasprzykiem z Katowic zanotował 279. miejsce z czasem 15 godzin i 5 minut.

Organizatorzy imprezy przewidzieli jednak, że część lepiej przygotowanych uczestników będzie miała ochotę na złamanie trzycyfrowego dystansu i w związku z tym przygotowali Bieg Rzeźnika Hardcore ("dla kompletnych szaleńców" - jak sami określili to na swojej oficjalnej stronie internetowej). Po ukończeniu "normalnego" biegu można było dołożyć sobie jeszcze 20 km i tu Katarzyna Kozak i Zbigniew Rochowiak spędzili na trasie kolejne niemal dwie godziny, kończąc morderczą walkę na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na drugim w kategorii par mieszanych. Wersję Hardcore wygrali Rafał Bielawa i Andrzej Zyskowski z czasem 13 godzin, 31 minut i 32 sekund. Duet ten w "zwykłym" Rzeźniku zajął piątą pozycję.

Warto dodać, że o ile główny bieg ukończyło prawie 470 par, o tyle wersję Hardcore - zaledwie 21. Trasa wiodła z Komańczy przez Chryszczatą, Wołosań, Cisną, Jasło, Orkąglik, Roztoki Górne, Hyrlatą, ponownie Cisną (meta "zwykłego" Rzeźnika), Łopiennik, Korbań do Radziejowej (meta "Hardcora").