2017-08-05

Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej

Turniej siatkówki plażowej par mieszanych

Mamy złoto w Bike Maratonie

W sobotę w Ludwikowicach Kłodzkich (niedaleko Nowej Rudy) rozegrana została szósta runda cyklu największych imprez kolarstwa górskiego, Bike Maratonu. Uczestnicy deszczowo-błotnej rywalizacji tradycyjnie już walczyli na dystansach giga (długość 71 km, przewyższenie 2700 m), mega (46 km, 1600 m) oraz mini (27 km, 650 m).

W zawodach nie zabrakło grupy reprezentantów jastrzębskich teamów kolarskich, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Tomasz Kubala. Jeden z liderów ekipy MTB Pressing Team stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej w rywalizacji na trasie mega!

Zacznijmy jednak od najdłuższego i najtrudniejszego dystansu. Na trasie giga ponownie zobaczyliśmy w akcji naszego jedynaka - Tomasza Słobodziana (MTB Pressing Team), który z czasem 5 godzin, 7 minut i 32 sekund zajął 32. miejsce w generalce oraz szóste w kategorii M40. Wygrał gliwiczanin Mariusz Kozak (JBG-2 Professional MTB Team) z wynikiem 3:39:56.

W zmaganiach na odcinku mega najszybszy okazał się natomiast Mikołaj Dziewa z Barda z czasem dwóch godzin, 10 minut i 15 sekund. Najlepszym z naszych zawodników, jak wspomniano wyżej, był Tomasz Kubala, który z czasem 2:27:00 wywalczył siódmą pozycję w generalce oraz zdobył złoto wśród czterdziestolatków (M40). Kolejne lokaty w "jastrzębskiej" klasyfikacji zajęli Grzegorz Koguciuk (Pressing; 29. miejsce w generalce, czas - 2:41:34, M20/9) oraz Damian Czekaj (zawodnik niezrzeszony; 205. miejsce, 3:39:46, M30/82).

Największa jastrzębska kolonia jak zawsze stanęła na starcie sprintu (mini), w którym zwyciężył Michał Cąpała z Gliwic z czasem 1:03:55. Tu drugi z medali dla Pressingu w Ludwikowicach wywalczył Damian Pieszko ze Świerklan, który z wynikiem 1:07:14 zajął szóste miejsce w generalce oraz stanął na brązowym stopniu podium w kategorii M30. Niespełna trzech minut do takiego samego osiągnięcia zabrakło z kolei jego klubowemu koledze Zbigniewowi Kiszce, który z czasem 1:11:30 wywalczył 28. miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz czwarte w kategorii M40. Obok nich na mini ścigali się też Monika Dawidowicz (Free Way; 229. miejsce, wśród kobiet - 16., 1:32:55, K3/6) oraz Łukasz Galus (TKKF Bajadera; 471. miejsce, 3:03:37, M20/62).

Kolejnymi etapami Bike Maratonu będą lipcowe imprezy w Szklarskiej Porębie i Bielawie.

Źródło: DataSport, bikemaraton.com, MTB Pressing Team