2017-10-07

Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów

3. kolejka siatkarskiej PlusLigi

Szacunek! Triumf w "Rzeźniku"

Kilka dni temu informowaliśmy o podziwu godnym wyczynie jastrzębianki Katarzyny Kozak, która ukończyła górski Bieg Rzeźnika w wersji Hardcore na bieszczadzkim dystansie 100 km (czytaj >>>). Tymczasem 16 czerwca nasza zawodniczka postanowiła pójść za ciosem i wzięła udział Dziennym Maratonie Rzeźnika na dystansie 40 km z Polańczyka do Cisnej, wygrywając rywalizację kobiet! W pokonanym polu Katarzyna Kozak pozostawiła pół setki rywalek.

Ciężka trasa z Polańczyka do Cisnej (to rejony trójstyku granic polskiej, słowackiej i ukraińskiej) wiodła m.in. przez Wierchy i Korbanię, której szczyt należało zdobyć. Dystans 40 km Kozak pokonała w czasie czterech godzin, 49 minut i 47 sekund, z przewagą ponad trzech minut nad drugą na mecie Klaudią Kot z Krakowa oraz siedmiu nad trzecią Jagodą Petryną. Pozostałe zawodniczki nie zdołały złamać bariery pięciu godzin. Jastrzębianka triumfowała rzecz jasna w swojej kategorii wiekowej pań po 40. roku życia, a co szczególnie godne uwagi - pozostawione w pokonanym polu srebrna i brązowa medalistka to biegaczki walczące w młodszej kategorii K20.

Klasyfikację ogólną Dziennego Maratonu Rzeźnika wygrał Tomasz Mazurkiewicz z Sanoka (czas - 4:11:22) przed Michałem Czyżem ze Sławianowa (4:14:28) oraz Marcinem Siemieńcem z Wrocławia (4:15:22). W tejże klasyfikacji łączonej Kozak wywalczyła znakomite siedemnaste miejsce, pojawiając się na mecie wraz ze Zbigniewem Rochowiakiem z Gilowic (ten sam czas, co jastrzębianka), który towarzyszył jej również podczas Rzeźnika Hardcore.

Źródło: maratonypolskie.pl, fot. nadesłane