2017-10-25

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała

1. kolejka siatkarskiej PlusLigi

Wzór do naśladowania po 50-tce

53-letni Andrzej Piłatowski z jastrzębskiego Stowarzyszenia Biegów Górskich wziął udział w górskim Maratonie Babia Góra - Pilsko, którego trasa wiodła z Przełęczy Krowiarki do Korbielowa. Na dystansie prawie 43 km o przewyższeniu 2378 m nasz zawodnik zajął 45. miejsce z czasem 6 godzin, 46 minut oraz jednej sekundy. W swojej kategorii wiekowej Piłatowski wywalczył szóstą lokatę.

Warto wspomnieć, że Piłatowski słynie nie tylko z żelaznej formy biegowej (szczególnie w górach), ale również z wyczynów wspinaczkowych, m.in. w 2006 roku wraz z Marianem Hudkiem zdobył himalajski ośmiotysięcznik Czo Oju na pograniczu chińsko-nepalskim.

Maraton Babia Góra - Pilsko odbył się w ramach Festiwalu Biegowego Pilska. W imprezie triumfował Dominik Grządziel z Dziekanowic z czasem 4:05:40, natomiast w kategorii M50 (w której walczył Piłatowski) zwyciężył Czesław Węglarz z Kędzierzyna-Koźla (wynik 5:56:55).

Źródło: gorskiebieganie.pl