Dzisiaj jest: poniedziałek, 20 listopada 2017   Imieniny: Anatol, Edmund, Feliks

więcej ›

SPORT

Alpinizm

Baseball

Biegi

Boks

Futsal

Hokej

Judo

Karate

Kolarstwo

Kolarstwo górskie

Koszykówka

Morsowanie

Narciarstwo

Olimpiady specjalne

Piłka nożna

Pływanie

Pływanie w płetwach

Rajdy samochodowe

Rekreacja

Siatkówka

Siatkówka plażowa

Sporty walki

Szachy

Taekwondo

Tenis

Tenis stołowy

Żeglarstwo

Inne

ZAPOWIEDZI

2017-11-24

JKH GKS Jastrzębie - Orlik Opole

21. kolejka Ekstraligi hokeja na lodzie

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2017-11-25

GKS 1962 Jastrzębie - Gryf Wejherowo

19. kolejka piłkarskiej II ligi

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2017-11-25

Finał Klubowego Pucharu Polski

Ogólnopolskie zawody w pływaniu w płetwach

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2017-12-02

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

12. kolejka siatkarskiej PlusLigi

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

więcej zapowiedzi

PUBLICYSTYKA

W weekend utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend ulice naszego miasta będą areną Rajdowego Pucharu Śląska. W ramach czwartej rundy tej imprezy pasjonaci sportów motorowych będą walczyć o Puchar Prezydenta Jastrzębia-Zdroju.

W sobotę odbędzie się prolog w centrum miasta (3 km), natomiast w niedzielę uczestnicy ścigać się będą na odcinkach specjalnych w Boryni i Ruptawie (po dwa odcinki - ok. 5 km - pokonywane czterokrotnie). Park serwisowy będzie ulokowany przy Hali Widowiskowo-Sportowej. Łączna długość rajdu na dziewięciu OS-ach wyniesie 45 km.

W związku z powyższym w sobotę i niedzielę ponownie wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

5 sierpnia, sobota - prolog 
- Ulice Porozumienia Jastrzębskiego, Warszawska, Jeziorańskiego, Solidarności i Północna.
- Ulice zamknięte w sobotę w godz. 14:00-19:30

6 sierpnia, niedziela - dwa odcinki specjalne w Boryni i Ruptawie (pokonywane czterokrotnie)
- Borynia - ulice Osadników, Zamkowa, Łąkowa, Zbożowa, Plebiscytowa i Węglowa
- Ruptawa: Kołłątaja, Rejtana, Zdziebły, Maryjowiec, Żwirki i Wigury, Spacerowa
- Utrudnienia w ruchu na tych ulicach wystąpią w niedzielę godz. 8:00-16:00 (być może nawet do 19:00)
- Organizatorzy zapewniają, że w nagłych przypadkach pomiędzy jazdami uczestników rywalizacji będzie istniała możliwość skorzystania z zamkniętych odcinków.

 

inf. nadesłana / mg

KOMENTARZE

 • Florian Szary | 16/08 godz. 19:47

  no wreszczcie jest "temat'-wydarzenie-i jakie emocje!i ilu komentatorów!....i ilu poszkodowanych "paraliżem miasta'...jak tak można? tyle imprez? tyle sportu?kolarze,biegacze,samochody rajdowe,nawet POchody ze zniczami!!!3 razy w tygodniu!!!jak tu żyć w Jastrzębiu-totalnie zablokowanym?z zakazem wychodzenia z domu!!!nikt nie panuje nad tymi"żywiołami"!....nie było wjazdu do miasta!!!wjechałem od strony Zebrzydowic do centrum- o niczym nie wiedząc,przejechałem bezkolizyjnie przez miasto,mijając kilka samochodów rajdowych;koło hali sportowej spostrzegłem,że jest jakaś impreza samochodowa....

 • Evka | 12/08 godz. 23:16

  najważniejsze że do pracy szło dojechać, gdyby nie szło mieli by problem z naszym szefostwem :)

 • rejlidrajwer | 08/08 godz. 22:51

  Pani Wanda nakazuje nam poszukać sobie innym miejsc żeby się wyszaleć - ale jak jej po nocach pod domem jeżdżą to też źle. Logika aż kipi z tej wypowiedzi.
  Drogi nie są blokowane od 9 do 17, między każdym przejazdem jest możliwość wydostania się przez blokowane drogi... Ale jak to zwykle bywa "nie znam się więc się wypowiem". Wystarczy dowiedzieć się dzień wcześniej, że jutro będzie utrudnione wydostanie się z własnej posesji i zaparkować samochód poza blokowanymi drogami. Ale czasem myślenie boli, a narzekać każdy jak widać potrafi najlepiej... Naprawdę, organizacją tego typu imprez zajmuje się kilku pasjonatów z nerwami ze stali. Uszanujcie też, że ktoś chce organizować coś w tym mieście, jeżeli tego nie zrobicie to będziecie mogli znowu narzekać, że "w Jastrzębiu to się nic nie dzieje".
  Już sama papierologia dobija, a wasz brak przychylności i nierzadko wręcz buractwo może przyprawić o siwe włosy...
  My, "młodzi gniewni", mamy właśnie dzięki takim imprezą szansę wyszaleć się w bezpiecznych warunkach żeby nie jeździć po nocach komuś pod domem. Wybór należy do was, choć widząc chociażby wyniki kolejnych i kolejnych wyborów parlamentarnych...

 • kasia | 06/08 godz. 00:44

  jeść to wszyscy chcą ale że kilku wariatów zablokuje dojazd do pola i tym samym ukończenie i tak ciężkich żniw ze względu na pogodę to się nie liczy.

 • Tomek | 05/08 godz. 22:51

  Wanda nie mów nic więcej.

 • ... | 05/08 godz. 11:43

  Wyprowadźcie się na Syberię. Tu ktoś jeszcze próbuje cokolwiek organizować, choć jak widać, nie ma to sensu, bo Jastrzębie to centrum zgnuśnienia.

 • Kazik | 05/08 godz. 10:29

  "Informacja została do nas w takiej formie nadesłana przez organizatora..." - to organizator sam nie wie że to Rajdowy Puchar Śląska a nie Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska??!

 • | 05/08 godz. 08:37

  czy ktos panuje w tym miescie za organizacje imprez ?szczegolnie sportowych.

 • gojek | 05/08 godz. 02:02

  Nie znoszę tych rajdów! Zawsze mi w czymś przeszkadzają!
  Niech się ścigają po zadupiach! Np. na terenach po kopalniach odkrywkowych ...

 • Mika | 04/08 godz. 12:14

  No coż każdy ma swoje racje ale jedno trzeba przyznać, ze kumulacja w krótkim okresie kilku blokad mozę być flustrująca. Warto możę racjonlanie planowac takie imprezy i dużo wczęsniej informowac o tym mieszkańców. Osobiscie - musze jechać do pracy i jakoś wrócić w sobotę mamy imprezę rodzinną, no i jak dojedzie rodzinka? gdyby info było wczęśnije mozę udałoby się Babcie i Dziadków przywieżc dzień wczesniej .......

 • kibic | 04/08 godz. 11:02

  Czekałem na rajd w naszym mieście od listopada ubiegłego roku! Brawa dla organizatorów.

 • Nika | 04/08 godz. 09:59

  "Ale nie wszyscy tak jak ty nie mają co robić i patrzą przez okno." Umiem zorganizować czas i nigdy mi go głowy nie przyszły jak wyglądanie przez okno. W większości to takim wyglądaczom, bez pomysłu na życie przeszkadza, że coś się dzieje. Nie ukrywam, że dla niektórych to jest utrudnienie. Cieszcie się, że nie mieszkacie w W-wie, korki, protesty, maratony uliczne itp.

 • Omg | 04/08 godz. 09:01

  Też by mnie rajd cieszył gdyby nie fakt że pracuje w weekendy a klienci poumawiani od miesiąca nie maja jak dojechać.

 • | 03/08 godz. 22:14

  nika

  Ale nie wszyscy tak jak ty nie mają co robić i patrzą przez okno. Są ludzie co mają tu warsztaty i swoje małe zakłady pracy, maja wyjazdy i uroczystości i w tym momencie są zamknięci w domowym areszcie. Kilka miesięcy temu w Golasowicach był rajd samochodowy 15 minut przed rajdem jakiś debil z organizatorów roznosił ulotki że drogę zamykają a po 15 minutach szedł cwaniak i wstęgą biało-czerwona bramy wiązał. Nie interesowało go to że brama jest w trakcie malowania zawiązał i poszedł. rajd się odbył a śmieci musieli sami pozbierać.

  I teraz pytanie a może by tak taki rajd zrobić strikte w centrum miasta np. ul. Zielona, Miodowa, Harcerska, Wrzosowa? Co wy na to? Są jeszcze inne ulice tak między blokami i na 2 dni od 9 do 17 zamknąć?

 • Nika | 03/08 godz. 20:03

  Bardzo dobrze, że jest rajd, coś się dzieje fajnego u nas. Ja nie raz miałam zablokowaną ulicę z powodu rajdu. PRZEŻYŁAM!! I bardzo się cieszyłam, było na co popatrzeć. Jak ktoś jest niezaradny, złośliwy albo zazdrości innym pasji to niech wcale nie rusza się z domu. Takim nawet błachostki przeszkadzają. Pewnie Ci najbardziej narzekający marudzą innym razem, że nic się u nas nie dzieje. Informacje o utrudnieniach w ruchu są podane ns tyle wcześniej, że można się zorganizować. Dla chętnego nic trudnego!

 • Baska | 03/08 godz. 16:12

  Paraliż miasta ? hahahaha paraliż to by był w Warszawie a nie u nas przy takiej liczbie mieszkańców do tego przez weekend... trochę pomyslunku i każdy sobie poradzi z dojazdami. wystarczy chcieć!

 • Pasjonat | 03/08 godz. 16:07

  Miałem nieraz zablokowaną drogę, bo tak się składa że mieszkałem przy trasie dawnego Rajdu Jastrzębskiego/Rajdu Wisły, ja jak i również moja rodzina potrafiła zrozumieć, że ktoś ma swoje hobby, pasję i z wielkimi uśmiechami na twarzy kibicowaliśmy załogom. Był to jeden dzień w roku, po wcześniejszych informacjach, potrafiliśmy tak zaplanować sobie dzień, w którym odbywał się rajd, że nie kolidował on z naszymi planami. Z tego co wiem to organizator rajdu, który odbędzie się w najbliższy weekend, przewiduje wjazd samochodów mieszkańców w czasie przerw pomiędzy przejazdami, o takie to udogodnienie. A z buraka zrób sobie barszczyk i zaszyj się w swoim domku.

  Pani Wando, to proszę wskazać takie "nieużytki", bo zdaje mi się, że w okolicy Jastrzębia ich jest mało, a nawet brak.

 • | 03/08 godz. 12:03

  Do pasjonata i buraka

  Jak byś miał zablokowany wyjazd z domu przez cały dzień to byś inaczej gadał a ty sobie tylko podskoczysz na 20 minut popatrzeć i zadowolony.

  Nie pamietam kiedy ale około 5 lat temu Rajd Wisły i trasa przez Bzie w kościele ślub a na sali powyżej impreza wpuścili ich dopiero po 15:00. Ciekawe co byś powiedział ja by to na ciebie trafiło.

 • Wanda | 03/08 godz. 09:39

  Płacimy podatki i mamy prawo do poruszania się po drogach w dowolnym czasie. Paru zapaleńców rajdowych niech poszuka sobie nieużytków i może się wyżywać do woli. Policja zamiast zająć się pilnowaniem porządku i ściganiem przestępców ,ma rozrywkę rajdową . Za nasze pieniądze!Gdzie jest patrol policyjny w czasie gdy smarkateria na motorach urządza sobie wyścigi z rykiem silników .Wieczorem drogą przez Bzie jeżdżą jak opętani . Wtedy nikt nie reaguje - widocznie to normalna rozrywka.

 • Pasjonat | 03/08 godz. 08:26

  Odezwali się ludzie pełni życia i swoich pasji, najlepiej zamknąć się w swoich czterech ścianach, wygodnie ułożyć na kanapie, a do tego otworzyć piwko, "paraliż miasta"? a no tak, bo nie dojedziemy w ten jeden dzień w roku do Biedronki, Żabki bądź Tesco... Czego nie zorganizujesz w Jastrzębiu to źle, a niech umiera to miasto. "W odpust blokować drogi" toż to grzech!

  P.S. Na stronie organizatora znajdziemy wszystkie potrzebne informacje.
  Link: http://www.rajdowypucharslaska.pl/

  Pozdrawia zawiedziony mieszkaniec.

 • | 03/08 godz. 00:50

  to jakas zmowa na mieszkancow Jastrzebia ,kolejny raz ,trzeci w ciagu tygodnia,blokowanie swobod i poruszania sie po swoim miescie ,a wtym przypadku prze caly weekend.

 • brak | 02/08 godz. 23:37

  Ludzie, dajcie spokój... zaczyna się coś dziać w końcu w Jastrzębiu a tu same problemy. Trochę pozytywnego myślenia.

 • paraliz miasta | 02/08 godz. 19:12

  Kolejny paraliż miasta! Czy ktoś panuje w ogóle nad tymi imprezami? Wczoraj godzinę nie było wjazdu do miasta, bez info ze strony policji na blokadach!

 • mg | 02/08 godz. 16:21

  Informacja została do nas w takiej formie nadesłana przez organizatora - nie mamy niestety wiedzy, w jakich godzinach dokładnie wskazane ulice będą zamykane.

 • kasia | 02/08 godz. 15:50

  A w jakich godzinach to za ciężko napisać. Po za tym to paranoja żeby w odpust blokować drogi. Co na to jego wysokość pleban.

 • | 02/08 godz. 13:42

  Jak pisałem 3 raz w ciągu tygodnia zakaz poruszania się z domu nie wyjdziesz bo znowu się rozbijają.

  Ciekawe kto zapłaci za zniszczenia ogrodzeń? w Bziu już chyba 4 rok właściciel się domaga odszkodowania za płot. Organizatorzy na kierowcę zwalają, kierowca na OC.A OC nie obejmuje tego typu zawodów i tak w kółko.

 • jasnet.pl | 04/08 godz. 08:50

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone!
  Minął okres dodawania komentarzy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X