6. kolejka piłkarskiej II ligi

2017-08-29

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice

Złota Kobieta na 5+

W niedzielne wczesne popołudnie w okolicach Brennej rozegrana została piąta edycja cieszącego się sporym prestiżem górskiego Biegu o Breńskie Kierpce. Na dystansie 15,3 km w stylu anglosaskim (tzw. górski przełaj) zwyciężył Czech Marek Chrascina z Jabłonkowa z czasem 1:00:54. Z grupy naszych zawodników najlepiej spisali się Adrian Sobel i Katarzyna Kanclerz-Januszewska (na zdjęciu).

Adrian Sobel (ekipa Biegiem przez Góry) finiszował z czasem jednej godziny, 25 minut i 10 sekund, co dało mu 69. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 27. w kategorii M30. Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) pojawiła się na mecie nieco ponad cztery minuty później (dokładny czas 1:29:45), co pozwoliło jej na zdobycie 12. pozycji wśród wszystkich startujących w imprezie pań (oraz 108. lokaty open) oraz na wywalczenie złota w kategorii wiekowej K50.

Pozostała trójka jastrzębian to Tomasz Januszewski (czas 1:32:54) oraz dwie Kobiety na 5+: Barbara Piwiszkis (1:44:03) i Beata Dróżdż (1:47:00). Januszewski zajął 138. miejsce open oraz ósme w kategorii panów po 50. roku życia, natomiast Piwiszkis i Dróżdż wywalczyły w gronie kobiet odpowiednio 33. i 44. pozycję, a także znalazły się w drugich dziesiątkach swoich kategorii wiekowych.

Należy dodać, że obok Chrasciny na podium stanęli Krzysztof Bodurka (Nielepice) i Piotr Koń (Ręczno), natomiast zmagania pań wygrała Katarzyna Golba (Mielec). Trudy Biegu o Breńskie Kierpce udanie zniosło w sumie prawie pół tysiąca zawodników.

Źródło: bgtimesport.pl