2017-11-03

JKH GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków

17. kolejka Ekstraligi hokeja na lodzie

Jastrzębski bije Skrę! [foto]

Co to był za mecz! W inaugurującym sezon 2017/2018 spotkaniu Jastrzębski Węgiel w czterech setach pokonał wicemistrza kraju Skrę Bełchatów i w ten sposób zgarnia pierwszy komplet punktów. Podopieczni Marka Lebedewa wygrali, bo... byli po prostu lepsi, a ich liderem i asem atutowym (nomen omen) okazał się po raz kolejny Salvador Hidalgo Oliva, który: 1. W drugim (co ciekawe - przegranym) secie zaliczył PIĘĆ ASÓW SERWISOWYCH Z RZĘDU, czego nie pamiętają chyba najstarsi kibice, 2. Zakończył pojedynek atakiem w czwartej odsłonie i w ogóle był najlepiej punktującym tego dnia siatkarzem (23 oczka), 3. Zgarnął zasłużoną statuetkę MVP zawodów i całkowicie przyćmił Mariusza Wlazłego.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili od początku do końca partii. Ponieważ w obu zespołach marnie funkcjonował blok, stąd na prowadzenie wyszli popełniający mniej błędów w ataku jastrzębianie. Kluczowymi momentami seta były asy Damiana Borucha (na 10:6) i Lukasa Kampy (na 18:13), po których trener Skry Roberto Piazza brał czas. Premierową partię zakończył udanym atakiem Rodrigo Quiroga. W drugiej odsłonie lepsi byli bełchatowianie, ale i tak ich wygraną... przyćmił swoim kosmicznym wyczynem (wspomniane na wstępie pięć asów z rzędu: od 17:19 do 22:19!) Oliva. Niestety, w końcówce Skra pozbierała się, a zwycięstwo zapewnił jej Srecko Lisinac, który dwukrotnie zablokował kolejno Damiana Borucha i Macieja Muzaja.

W trzeciej partii jastrzębianie wyciągnęli wnioski z poprzedniego seta i wreszcie zaczęli dobrze grać blokiem, który okazał się kluczem do zatrzymania Skry. Tu w najważniejszym momencie gry rywale nadziewali się kolejno na ręce Macieja Muzaja (16:13), Wojciecha Sobali (17:14) i Grzegorza Kosoka (18:14). Jastrzębski utrzymał czteropunktową przewagę do stanu 22:18 i wtedy coś się w naszym zespole zacięło. Na szczęście tym razem Skra nie wykorzystała tej sytuacji i po walce na przewagi oraz ofiarnej postawie Muzaja (który "rzutem na taśmę" wybronił opadającą na parkiet piłkę) seta zakończył udanym atakiem Quiroga. W czwartej i, jak się potem okazało, ostatniej odsłonie Jastrzębski Węgiel poszedł za ciosem. Nasi siatkarze grali pewnie i prowadzili od początku do końca, a symbolem naszej determinacji była postawa Lukasa Kampy, który w pogoni za piłką omal nie wylądował na reklamach. Zawody zakończył udanym atakiem Oliva, stawiając tym samym przysłowiową "kropkę nad".

Należy wspomnieć, że nasi siatkarze mogli liczyć nie tylko na wsparcie wypełnionej po brzegi Hali Widowiskowo-Sportowej, ale też na słynne na pół Polski "Leeeoooo", które zaintonował z sektora Klubu Kibica Jarek.

Teraz przed Jastrzębskim Węglem jeszcze trudniejsze zadanie, bo w najbliższą środę ekipa Lebedewa zmierzy się na wyjeździe w zaległym meczu z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

8 października 2017, Jastrzębie-Zdrój, 12:30
Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20)