2017-11-25

GKS 1962 Jastrzębie - Gryf Wejherowo

19. kolejka piłkarskiej II ligi

Ponad stu biegaczy w Silesia Run

W niedzielę w naszym mieście odbyła się kolejna edycja Silesia Run na dystansie 10 km. Trasa biegu wiodła po pętli w okolicach ulic Północnej oraz Warszawskiej, a ponad stu uczestników pokonało ją czterokrotnie. Wygrał Paweł Kosek z Tychów z czasem 33 minut i 55 sekund, wyprzedzając o 12 sekund Włocha Roberto Dimiccolego.

Spośród jastrzębian najlepszy okazał się Wojciech Lizak, zdobywając ósme miejsce z wynikim 36 minut i 52 sekund. W gronie pań triumfowała natomiast Dagmara Dziuk z Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie, osiągając rezultat 40 minut i 28 sekund. Poza Lizakiem granicę 40 minut pokonali także: Krzysztof Bartosik (szósty na mecie wodzisławianin w barwach TKKF Morsy.pl) oraz Kamil Swalski (KB MOSiR Jastrzębie), a niewiele do tej bariery zabrakło Michałowi Trusiewiczowi. Poniżej trzech kwadransów zeszli także: Jacek Obroślak, Adrian Sobel, Marek Mazur oraz Kamil Ziemba, a dziewięć sekund po 45 minutach finiszował Krzysztof Garus.

Spośród jastrzębian i reprezentantów jastrzębskich teamów w gronie medalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych znaleźli się: Joanna Wątroba (srebro w K35), Barbara Popek (brąz w K35), Marta Janecka (złoto w juniorkach), Natalia Mikulak (srebro w juniorkach), Andrzej Piłatowski (brąz w M50), Krzysztof Bartosik (brąz w M20) i Kamil Swalski (złoto w juniorach).