2017-12-23

Jastrzębski Węgiel - Espadon Szczecin

14. kolejka siatkarskiej PlusLigi

Mamy mistrza Polski górników!

W niedzielę w Rybniku odbyła się 13. edycja Biegu Barbórkowego, w ramach którego rozegrane zostały także 22. Mistrzostwa Polski Górników na 10 km. W imprezie znakomicie spisali się nasi zawodnicy, a szczególne powody do zadowolenia może mieć Grzegorz Szulik (na zdjęciu). Reprezentant ZSRG i KB MOSiR wywalczył bowiem tytuł górniczego mistrza kraju na tym dystansie!

Zawodnik z Boryni pokonał rybnicką "dychę" w czasie 34 minut i 13 sekund, co dało mu 8. miejsce w generalce oraz złoto wśród górników i w kategorii M30 (Szulik był tu trzeci, ale ponieważ nagrody w generalce i kategoriach nie dublują się, to stanął na pierwszym stopniu podium). Znakomicie spisała się też Aneta Suwaj. Jastrzębianka w barwach AZS AWF Katowice wywalczyła bowiem srebro w generalce pań z wybitnym czasem 35 minut i 50 sekund. Biegacza z Zofiówki była też najlepszą Polką w imprezie, ponieważ wyprzedziła ją jedynie pochodząc z Tyraspola Lilia Fiskowicz.

Czas poniżej 40 minut zanotowali także Sebastian Bartnik i Dagmara Dziuk. Bartnik zajął dzięki temu 30. miejsce open oraz szóste w kategorii czterdziestolatków, natomiast podopieczna Jakuba Staśkiewicza, notując swój najlepszy wynik w sezonie na 10 km, zajęła 9. miejsce wśród pań oraz 3. w kategorii K20 (ale stanęła na złotym stopniu podium, ponieważ zawodniczki będące przed nią otrzymały nagrody za generalkę).

Poza tą wielką czwórką w pierwszej setce zmieścił się jeszcze Michał Trusiewicz, a niewiele do niej zabrakło Jackowi Obroślakowi. Czas poniżej trzech kwadransów wykręcili także Andrzej Grzonka, Waldemar Adamczewski i Damian Giżyński. W sumie nasza reprezentacja w Rybniku liczyła kilkudziesięciu biegaczy. Poniżej prezentujemy czasy tych jastrzębian, którzy zanotowali wyniki do 50 minut.

13. Bieg Barbórkowy - Rybnik - 10 km (22. MP Górników na 10 km)

1. Dawid Malina        (Inżynieria Biegania) 0:31:13 M20/1