Przyjmujący: Christian Fromm (Ger), Salvador Hidalgo Oliva (Cub) [13]
Rozgrywający: Lukas Kampa (Ger) [10], Nikodem Wolański
Środkowi: Dawid Gunia, Piotr Hain, Grzegorz Kosok [4], Jakub Turski [17]
Atakujący: Dawid Konarski, Jakub Bucki
Libero: Jakub Popiwczak [3], Paweł Rusek

« powrót

Jastrzębski z nieba do piekła

Po raz drugi w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla musieli uznać wyższość Trefla Gdańsk, opromienionego niedawnym sensacyjnym triumfem w Pucharze Polski. W środowy wieczór podopieczni Fefe de Giorgiego zdobyli wprawdzie cenny punkt w Trójmieście, ale po pierwszych dwóch setach, w których nasz zespół kompletnie zdominował sytuację na parkiecie (dość powiedzieć, że zaczęło się od 3:0 po trzech punktach Sobali), mogliśmy liczyć na nieco więcej.

Niestety, przed trzecią partią wróciły stare demony związane z 10-minutową przerwą, która znów wybiła jastrzębian z rytmu, a ekipie Trefla pozwoliła na złapanie oddechu. Gdańszczanie wrócili do gry w trzeciej, niezwykle zaciętej odsłonie, a w czwartej poszli za ciosem, doprowadzając do tie-breaka po asie Nowakowskiego. Decydujący set był doskonałym podsumowaniem meczu – najpierw 6:1 prowadzili wciąż będący w uderzeniu gospodarze (tu czułym punktem okazał się de Rocco), a mimo to Jastrzębski zerwał się do walki i zdołał nawet dojść rywala przy stanie 10:9! Ostatecznie jednak wojnę nerwów w końcówce lepiej wytrzymał Trefl i drugi punkt pozostał nad morzem. MVP zawodów wybrany został Artur Szalpuk.

Cóż, zapewne wielu kibiców przypomniało sobie to nieszczęsne przysłowie o porażce 2:3 w sytuacji, gdy nie wygrywa się 3:0... Teraz przed naszą drużyną wyjazd do Tuluzy na mecz Ligi Mistrzów (13 lutego), w którym celem mogą być tylko trzy punkty.

7 lutego 2018, Gdańsk, 20:30
Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 3:2 (-20, -18, 26, 19, 13)