Dzisiaj jest: środa, 20 czerwca 2018   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafael

Giżyński najszybszy w Mielnie

W miniony weekend w Mielnie miał miejsce 15. Międzynarodowy Zlot Morsów, o którym piszemy w osobnym newsie (KLIK >>>). W ramach tej imprezy odbyły się także zawody biegowe dla pasjonatów lodowatych kąpieli - Klubowy Bieg Morsów na 2,5 km oraz Śniadaniowy Bieg Morsów o Puchar Burmistrza Mielna na 5 km. W obu rywalizowali nasi reprezentanci, a w pierwszym z nich triumfował Damian Giżyński (Szare Morsy; na zdjęciu - pierwszy z prawej).

Piątkowy Klubowy Bieg Morsów został rozegrany w ramach Turnieju Mrozoodpornych. Na starcie stanęło ponad dwieście osób, spośród których jako pierwszy z czasem 10 minut i 33 sekund finiszował wspomniany wyżej Damian Giżyński. Jako 11. zawody ukończył jego klubowy kolega Janusz Szczepanek (czas 11:56). Poniżej 14 minut zeszli także: Janusz Byrski (JKM Biały Miś; 12:51, 28. miejsce), Ryszard Leśny (JKM Biały Miś; 12:54, 29. miejsce), Dawid Holona (JKM Biały Miś; 12:55, 31. miejsce) i Tadeusz Lechowicz (Szare Morsy; 13:47, 49. miejsce). W gronie pań najlepiej z naszych zawodniczek pobiegły Katarzyna Giżyńska (15:20; 25. miejsce w klasyfikacji kobiet) oraz Irena Baran (15:26; 26. miejsce). Zawody ukończyli także: Marcin Rodziak (Szare Morsy; 14:22), Beata Bajcar (Szare Morsy; 15:09) Edyta Zrostek (Szare Morsy, 15:38), Agnieszka Kiełkowska (Szare Morsy; 16:41), Mirosław Kempny (Szare Morsy; 17:40), Wiesław Winkiel (Szare Morsy; 18:09), Urszula Szczepanek (Szare Morsy; 18:28) i Dariusz Szostakiewicz (Szare Morsy; 18:39) i Przemysław Cichocki (Szare Morsy; 24:42).

Naszych zawodników nie zabrakło także w sobotnim Śniadaniowym Biegu Morsów o Puchar Burmistrza na dystansie 5 km, przy czym tu biegały wyłącznie Szare Morsy. W tych zmaganiach triumfował Adrian Kępa z Wiekowa (czas 18:03), a najlepiej z naszych zawodników spisał się Janusz Szczepanek (13. miejsce; czas 22:25), drugi spośród jastrzębian w piątkowym biegu. Ponadto 52. był Tadeusz Lechowicz (25:41), 92. - Beata Bajcar (29:02), 94. - Irena Baran (29:20; brąz w kategorii K50), 95. - Katarzyna Giżyńska (29:26), a 126. - Agnieszka Kiełkowska (32:15).

Źródła: b4sport.pl, maratonczyk.pl