Dzisiaj jest: wtorek, 19 lutego 2019   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli

więcej ›

SPORT

Piłka nożnaTerminarz - jesień 2018
11.08Silesia Lubomia (d)1:2
15.08Naprzód Syrynia (w)2:0
18.08Przyszłość Rogów (d)6:1
25.08Polonia Marklowice (w)1:1
01.09Unia Turza Śląska (d)2:6
08.09LKS Krzyżanowice (w)4:1
15.09Naprzód Borucin (d)0:0
22.09Odra Wodzisław (w)2:3
29.09Rafako Racibórz (d)5:3
06.10Naprzód Czyżowice (w)2:1
13.10Czarni Gorzyce (d)4:1
20.10Gwiazda Skrzyszów (w)1:0
27.10LKS 1908 Nędza (d)5:4
03.11Forteca Świerklany (w)0:2
10.11KS Kornowac (w)1:2

Tabela - Liga okręgowa
1. Odra Wodzisław 15 41 63:6
2. Unia Turza Śląska 15 39 58:12
3. Forteca Świerklany 15 32 39:20
4. Naprzód Borucin 15 29 36:19
5. Granica Ruptawa 15 26 36:27
6. Silesia Lubomia 15 26 24:25
7. Czarni Gorzyce 15 25 29:26
8. Naprzód Czyżowice 15 22 36:34
9. LKS Nędza 15 22 38:53
10. Polonia Marklowice 15 21 16:21
11. Gwiazda Skrzyszów 15 18 24:21
12. LKS Krzyżanowice 15 17 22:30
13. Naprzód Syrynia 15 13 22:42
14. Rafako Racibórz 15 7 13:42
15. KS Kornowac 15 6 21:60
16. Przyszłość Rogów 15 3 17:56

Informacje o klubie
Rok założenia: 1949, 1969 (reaktywacja)
Barwy: zielono-czerwone
Adres: ul. Cieszyńska 101, 44-337 Jastrzębie Zdrój
Obiekt: Estadio de Libowiec, ul. Libowiec
Rozgrywki: Liga okręgowa - Katowice III

Prezes: Jan Gabryś
Wiceprezes: Artur Nowak
Sekretarz: Grzegorz Rabus
Trener: Tomasz Ciemięga
Kierownik drużyny: Grzegorz Lasota
Masażystka: Grażyna Herok

Kadra:
Bramkarze: Kacper Brachaczek, Dominik Oracz
Obrońcy: Radosław Babisz, Dawid Ceremon, Przemysław Kiełkowski, Kamil Kowal, Tomasz Królik, Dawid Miąsko, Arkadiusz Syrek
Pomocnicy: Piotr Chmiel, Krystian Dudzik, Paweł Gwóźdź, Krzysztof Konopacki, Jakub Kroczek, Tymoteusz Lewandowski, Patryk Mazurek, Paweł Sobel
Napastnicy: Przemysław Adamczyk, Mateusz Drzazga, Wiktor Kapturski, Kacper Szadkowski, Daniel Zielonka

« powrót

ZAPOWIEDZI

2019-02-20

Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn

Siatkarska PlusLiga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-02-21

JKH GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków

3. mecz ćwierćfinałowy PHL

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-03-02

GKS Jastrzębie - Odra Opole

Fortuna 1 Liga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-03-07

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin

Siatkarska PlusLiga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

więcej zapowiedzi

PUBLICYSTYKA

"Nie będziemy chłopcem do bicia"

Prezes Granicy Ruptawa Artur Nowak
fot. Facebook.com/wjednejdruzynie

 

Po spadku z IV ligi o Granicy Ruptawa zrobiło się w naszym mieście nieco ciszej. Co gorsza, zespół z Estadio de Libowiec, choć latem nie przeżył dramatycznego "upływu krwi", również w lidze okręgowej radził sobie... średnio. Drużyna trenera Tomasza Ciemięgi, który w połowie rundy jesiennej zastąpił na stanowisku szkoleniowca Adama Śmigielskiego, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Mimo to działacze i kibice Granicy wierzą, że "wiosna będzie dla nas", a pierwszy krok do utrzymania zostanie poczyniony już w Wielką Sobotę w Rogowie. O powodach do optymizmu w przeddzień 70. rocznicy powstania klubu rozmawiamy z prezesem Arturem Nowakiem.
 
- Plotki o śmierci Granicy Ruptawa okazały się przedwczesne...
Artur Nowak - Zdecydowanie tak! Wiosną za wszelką cenę będziemy starali się utrzymać w lidze okręgowej. Sądzę, że sprawnie dążymy do tego celu, ale oczywiście wszystko rozstrzygnie się na boisku. Sytuacja finansowa i organizacyjna klubu jest dobra. Nie powiem, że "bardzo dobra", ponieważ zawsze mogłoby być lepiej. Główny sponsor stara się nam pomagać w miarę możliwości, ale największe podziękowania należą się Miastu Jastrzębie-Zdrój. Dziękujemy także naszym mniejszym partnerom, którzy dokładają swój przysłowiowy grosz do funkcjonowania Granicy. Mogę zapewnić, że ze strony organizacyjnej wszystko jest na dobrej drodze.
 
- Nowym wiceprezesem klubu został Jan Gabryś. Co to oznacza?
- Istotnie, pan Jan Gabryś wrócił do naszego "pędzącego pociągu" (śmiech). Nie jest jednak tak, że przez ostatnie lata były prezes obraził się na Granicę, ponieważ pełnił funkcję członka zarządu. Pan Jan dysponuje ogromnym doświadczeniem i jest osobą znaną zarówno w środowisku piłkarskim, jak i w naszym mieście. Cieszę się, że będę mógł liczyć na jego wsparcie.
 
- Dlaczego Jan Gabryś nie objął na powrót funkcji prezesa Ruptawy?
- Nie będę ukrywał, że kilka lat temu w klubie podjęto decyzję o odmłodzeniu składu zarządu. Stąd też moja obecność we władzach Granicy, którą pan Gabryś pilotował. Najpierw byłem trenerem młodzieży, a następnie wiceprezesem do spraw organizacyjno-finansowych. Następnie pan Jan przyłożył cegiełkę ku temu, abym to ja objął schedę po jego nagłym odejściu...
 
- "Cegiełkę"?
- Tak, cegiełkę (śmiech). Zostałem postawiony przed trudną decyzją. Nie byłem jednak w Ruptawie osobą anonimową. Działam w klubie od ośmiu lat. Nawet jako arbitra piłkarskiego kojarzono mnie z Granicą, a sędziowałem ponad siedemset spotkań. Mówiąc pół-żartem, starsi ode mnie działacze Granicy wyszli chyba z założenia, że "niech młody się sprawdzi w boju, a potem rozliczymy go z dokonań".
 
- Z perspektywy tych dwóch lat, żałuje pan decyzji o podjęciu się misji prezesa Granicy? Był pan najmłodszym szefem klubu w IV lidze.
- O ile się nie mylę, to również w okregówce jestem najmłodszy. Na pewno jest to nowe i cenne doświadczenie, szczególnie dla osoby związanej przez tyle lat z danym środowiskiem. Nagle z dnia na dzień człowiek staje się dla szatni osobą "z zewnątrz". W efekcie słyszy się i czyta różne komentarze... Jestem jednak przekonany, że zebrane przeze mnie w tym czasie doświadczenie wraz ze wsparciem ze strony Jana Gabrysia będzie procentować w przyszłości i przyniesie Granicy wiele dobrego.
 
- Przejdźmy do spraw sportowych. Nie spodziewaliśmy się chyba tak trudnej sytuacji po rundzie jesiennej. Wszak w IV lidze zespół potrafił wygrywać, a tymczasem w niższej klasie rozgrywkowej po połowie sezonu Granica niemalże szoruje po dnie tabeli.
- Cóż, po spadku z IV ligi wraz z zarządem i ówczesnym trenerem Adamem Śmigielskim żywiliśmy nadzieję, że z taką kadrą damy sobie radę jesienią. Nie będę ukrywał, że na początku minionego roku życie mocno skomplikowały nam rezygnacje Piotra Pasia i Michała Ćmicha, którzy stanowili o sile zespołu. Jestem przekonany, że Michał, gdyby tylko znalazł czas na choćby jeden trening w tygodniu, wciąż mógłby być filarem drużyny. Niestety, ciężko jest pogodzić grę na tym poziomie z pracą na kopalni, obowiązkami rodzinnymi i trenowaniem młodzieży w Szkółce Piłkarskiej MOSiR. Jednak nawet bez Pasia i Ćmicha nasza kadra wydawała się mocna.
 
- Z rozmów z Adamem Śmigielskim wynikało, że Ruptawie nie sprzyjało szczęście.
- Delikatnie powiedziane. Zajmujemy przedostatnie miejsce, ale w zasadzie poza porażkami z Płomieniem Połomia i Fortecą Świerklany nie byliśmy zespołem gorszym od przeciwników. Z Naprzodem Czyżowice trzykrotnie prowadziliśmy, a ostatecznie ponieśliśmy porażkę 3:4 po bramce w 90. minucie. W Borucinie wygrywaliśmy do 85. minuty 2:1, a przegraliśmy 2:3. Z Naprzodem Syrynia zeszliśmy z boiska pokonani, a przez całe spotkanie dosłownie miażdżyliśmy gospodarzy. W pierwszej połowie zmarnowaliśmy kilkanaście stuprocentowych okazji, wykorzystując tylko jedną. Syrynia po przerwie oddała dwa strzały i zgarnęła trzy punkty. Powalczyliśmy nawet z APN Odrą Wodzisław, gdzie w końcówce rywale wybijali piłkę, gdzie tylko popadnie, żeby dotrwać do gwizdka. Przykłady można mnożyć. Nie odstajemy od innych kondycyjnie, wytrzymałościowo czy pod względem technicznym i taktycznym. Jesień 2017 roku była naprawdę pechowa i nie ma tu krzty przesady. Być może w niektórych momentach zadecydowały błędy indywidualne czy brak koncentracji drużyny, ale faktem jest, że naszą największą bolączką była skuteczność.
 
- W połowie rundy postanowiliście powierzyć stery drużyny Tomaszowi Ciemiędze, który jako kapitan wprowadził w 2007 roku GieKSę do II ligi. Jednakże jako szkoleniowiec pracował tylko z młodzieżą Orła Moszczenica.
- Jak widać po wynikach, ryzyko opłaciło się. Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma trenerami, ale ostatecznie podjęliśmy decyzję o zaproponowaniu współpracy Tomaszowi Ciemiędze. Zdawaliśmy sobie oczywiście sprawę, że dotychczas miał on do czynienia jedynie z młodzieżą Orła, jednakże od pewnego czasu obserwowaliśmy rozwój jego kariery, który zbiegł się w czasie z naszą decyzją o zmianie koncepcji budowy drużyny Granicy. Adam Śmigielski jest w klubie od ponad dziesięciu lat i stanowi swoistą ikonę w Ruptawie. Ale wobec kolejnych pechowych porażek coś należało zmienić. Potrzebne było nowe spojrzenie z zewnątrz. Tomasz Ciemięga szybko dostrzegł błędy, poukładał "klocki" według własnego uznania i w rezultacie od tego momentu zaczęliśmy zdobywać punkty i przestaliśmy niepotrzebnie łapać kartki. To przełożyło się na mniej konfliktów na boisku i w szatni, bo wiadomo, że kiedy nie ma wyników, to i atmosfera pozostawia wiele do życzenia.
 
- Granica zajmuje wprawdzie przedostatnie miejsce, ale do ósmej w tabeli Syryni traci zaledwie sześć punktów.
- Uważam, że potrzebujemy minimum 34 punktów, aby się utrzymać. Tabela trzeciej grupy katowickiej okręgówki jest bardzo spłaszczona i w ciągu dwóch tygodni może wywrócić się do góry nogami. Jeśli na początku rundy wygramy dwa mecze, to nasza sytuacja będzie wyglądała o niebo lepiej. Przebieg okresu przygotowawczego napawa optymizmem. Widać tę "iskrę" w drużynie, a dodatkowy impuls do pracy przyniósł nam obóz w Węgierskiej Górce. Zresztą, efekty widział trener Fortecy Świerklany w pojedynku w Pucharze Polski przy Kościelnej, który przegraliśmy po dość kontrowersyjnym rzucie karnym w 75. minucie. Szkoleniowiec rywali był pod wrażeniem naszej gry. Podsumowując - jestem optymistą. Nie będziemy w tej lidze chłopcem do bicia, a wręcz jestem przekonany, że sprawimy kilka niespodzianek.
 
- Czy przypadkiem klub nie zmienia nazwy na Pniówek Ruptawa?
- Nie (śmiech). To pytanie jest oczywiście nawiązaniem do pozyskania przez nasz klub kilku zawodników z Pawłowic. Pniówek zlikwidował zespół B-klasowych rezerw, w efekcie czego za sprawą współpracy z prezesem Rafałem Wadasem udało się przekonać kilku piłkarzy tego klubu do występów w Ruptawie. Myślę, że strzałem w dziesiątkę może okazać się Kacper Szadkowski. Ten chłopak naprawdę sporo potrafi. Utrzymaliśmy kadrę z rundy jesiennej, a zarazem nieznacznie ją wzmocniliśmy i odmłodziliśmy. W zasadzie jedynym ubytkiem jest odejście Patryka Mgłośka do Żaru Szeroka, ale to wynikało z jego obowiązków zawodowych - jego praca kolidowała z treningami. Tymczasem Tomasz Ciemięga jest zdania, że będzie stawiał wyłącznie na tych zawodników, którzy mają 100% frekwencji na zajęciach. 
 

- Określił pan Adama Śmigielskiego jako "ikonę Granicy". "Robben" nie miał wątpliwości, co do pozostania w drużynie po przejęciu trenerskich sterów przez Tomasza Ciemięgę?
- Adam nieodmiennie wyraża chęć i wolę pomocy klubowi. Dysponuje ogromnym doświadczeniem i w związku z tym może również podpowiedzieć pewne rozwiązania trenerowi Ciemiędze, do którego jednakże należy ostatnie słowo we wszystkich sprawach związanych z drużyną. Śmigielski od ponad dziesięciu lat związany jest z Ruptawą. Nie można ukrywać, że to właśnie za jego trenerskich kadencji Granica awansowała do klasy A, a następnie do IV ligi. Z kolei jako piłkarz awansował z naszą drużyną do okręgówki. Dlatego nazwałem Adama naszą "ikoną". Co więcej, również dla mnie Śmigielski jest bliską osobą - wszak wychowaliśmy się na jednym podwórku na osiedlu Przyjaźń. Graliśmy nawet w jednym zespole, więc trudno nie mieć do siebie sentymentu (śmiech).
 
- Pamięta pan z podwórka Kamila Glika?
- Nie, Kamil był jednak o to jedno pokolenie młodszy. Być może więcej na jego temat mógłby powiedzieć Adam, ponieważ jego tata Wiesław był bodajże pierwszym trenerem Glika.
 
- Chciałbym, abyśmy wrócili jeszcze do IV ligi i z perspektywy czasu porozmawiali o występach na tym poziomie. Szczerze, czy ten piłkarski "karnawał" był Ruptawie potrzebny? Musieliście grać na wyjazdach i w zasadzie straciliście kontakt z własnym środowiskiem. Granica słynęła przecież właśnie z tego "środowiska" wokół Estadio de Libowiec.
- Jestem przekonany, że pod względem organizacyjnym i finansowym podołaliśmy temu wyzwaniu. Trzeba pamiętać, że Granica nie dysponuje zawodową strukturą organizacyjną, tylko opiera się wyłącznie na społecznej pracy naszych działaczy. Pieniądze z miejskiej dotacji, choć stanowią bardzo istotną pomoc, nie mogły i nie mogą utrzymać klubu. Do wszystkiego trzeba dokładać. Natomiast pod względem sportowym bez wątpienia nie odstawaliśmy od rywali. W pierwszym sezonie utrzymaliśmy się w IV lidze za sprawą znakomitej postawy w rundzie wiosennej, notując zaledwie trzy porażki w piętnastu meczach. W drugim sezonie było już nieco gorzej...
 
- Ale rozpoczęliście go od rozjechania LKS Bełk 5:0.
- Tak, w efekcie w rewanżu Bełk był podwójnie zmotywowany, żeby nas pokonać (śmiech). Niemniej, w drugim sezonie splot kilku czynników i okoliczności, w tym także kontuzji czy wspomnianego już odejścia Pasia i Ćmicha, złożyły się na określony wynik, którym okazał się spadek z ligi. Nie zajęliśmy wprawdzie ostatniego miejsca, ale tak czy inaczej znaleźliśmy się pod kreską. Na plus można zapisać jedynie to, że zdołaliśmy na tyle dostosować do IV-ligowych wymogów nasze boisko w Ruptawie, dzięki czemu mogliśmy dokończyć sezon u siebie. Wcześniej byliśmy zmuszeni podejmować rywali na Stadionie Miejskim, przy czym chciałbym za tę możliwość podziękować zarówno władzom naszego miasta, jak i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Przy Harcerskiej również graliśmy "na wyjeździe", ale przynajmniej w swoim mieście.
 
- No właśnie - czujecie się "chcianym" dzieckiem Jastrzębia-Zdroju?
- Tak. Uważam, że jesteśmy mile widziani zarówno w Urzędzie Miasta, jak i w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Sądzę także, iż możemy być interesującym partnerem dla GieKSy. Jesteśmy już po rozmowach z działaczami tego klubu i tu pojawiła się nawet propozycja, aby w przypadku awansu drużyny trenera Jarosława Skrobacza na zaplecze ekstraklasy Granica Ruptawa stała się klubem partnerskim GieKSy. Przypomnę, że GKS 1962 nie dysponuje rezerwami, a wypożyczanie zawodników do klubów z miast oddalonych od Jastrzębia-Zdroju o kilkadziesiąt kilometrów praktycznie uniemożliwia sztabowi trenerskiemu ich bieżącą obserwację.
 
- Granica zatem nie mówi "nie".
- Nie mówimy "nie" i nie będę ukrywał, że uważamy GieKSę za wizytówkę miasta. Wszak u nas również grają byli zawodnicy czy kibice GKS Jastrzębie. 
 
- Rozmawiamy o współpracy z GieKSą, a przecież Granica Ruptawa od pewnego czasu współpracuje z występującym na zapleczu ekstraklasy... Fotbalem Trzyniec. Oczywiście czeskiej ekstraklasy.
- Pomysł nawiązania kontaktów z Trzyńcem pojawił się dwa lata temu za sprawą członka zarządu naszego klubu Rafała Jabłońskiego. Początkowo myśleliśmy o współpracy z MFK Vitkovice, ale ten klub nie wyrażał chęci jej podjęcia. Inaczej było z Fotbalem Trzyniec, gdzie do tej idei zapalił się prezes Henryk Kula.
 
- Henryk Kula?
- To ciekawostka, ale prezes klubu z Trzyńca nazywa się tak samo, jak znany nam wszystkim działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dla Czechów nasza propozycja była tyleż zaskakująca, co interesująca. Nie jest wielką tajemnicą, że instytucje Unii Europejskiej przychylnym okiem patrzą na wszelkiego rodzaju transgraniczne projekty i można na nie otrzymać określone środki z Brukseli. Za sprawą naszej współpracy z Trzyńcem udało się pozyskać dotację w wysokości 115 tys. zł, którą już rozliczyliśmy. Obie strony są bardzo zadowolone w efektów współdziałania. Nasi piłkarze zyskali m.in. możliwość pobytu na dwutygodniowym obozie w Trzyńcu, gdzie mieliśmy wstęp na równą jak stół płytę główną stadionu, a także na basen czy na halę. Nasz partner dysponuje bazą, o której wiele polskich klubów mogłoby jedynie pomarzyć. My z kolei zaprosiliśmy Czechów na turniej w Ruptawie. Dla naszych południowych sąsiadów zaskoczeniem był fakt, że tak stosunkowo mały klub, jak Granica jest w stanie udźwignąć ciężar współpracy transgranicznej opartej o środki unijne.
 
- Na koniec nie mogę nie zapytać o zbliżający się jubileusz. W 2019 roku Granica będzie świętować swoje 70-lecie.
- Chcielibyśmy hucznie świętować tę piękną rocznicę i oczywiście mamy już kilka pomysłów w tej kwestii. Wszystko zależeć będzie od dostępnych środków finansowych, jednakże nie wykluczamy imprezy nie tylko sportowej, ale i kulturalnej czy rozrywkowej. Zapewne na tę okoliczność zorganizujemy turniej piłkarski i będziemy chcieli nań zaprosić kluby z Bzia, Szerokiej i Moszczenicy. Chcielibyśmy także widzieć u nas piłkarzy GKS Jastrzębie czy Fotbalu Trzyniec. Na pewno atrakcji nie zabraknie, ale za wcześnie dziś rozmawiać o szczegółach.
 
- A jaki cel sportowy Granica postawi sobie na ten jubileusz?
- Na razie chcemy się utrzymać w lidze okręgowej...
 
- I nie świętować 70-lecia przy okazji zwycięstwa w klasie A.
- Zdecydowanie tak (śmiech). Mówiąc jednak poważnie - jestem przekonany, że drużyna trenera Tomasza Ciemięgi bez większych kłopotów zachowa ligowy byt.
 
 

rozm. mg

KOMENTARZE

 • jeden z wielu 62 | 04/04 godz. 16:04

  Teraz wszyscy ciągną do GKSu ale jak byl w 4 lidze to GKS był zły nie dobry i do tego jeszcze kibice wrogo nastawieni do wszystkich...
  Brawo kibice sukcesu ze sie obudziliście i zauwazyliscie ze GKS zaraz bedzie w 1 lidze!!!

 • 1962 | 03/04 godz. 20:43

  O czym on gada. Jakie zaplecze GKSu. Teraz wszyscy chcą współpracować z GKS.

 • 1962 | 03/04 godz. 20:40

  O czym on gada. Jakie zaplecze GKSu.

 • | 02/04 godz. 16:27

  Panie prezesie jesteśmy z Tobą na dobre i na złe widać ze kogoś dupa boli nie umie w twarz powiedzieć tylko na jasnet wejść i pisać głupoty dali szanse młodemu chłopakowi wspierają go itd a tu wielce wylew nad młodym napastnikiem który moze na przyszłość byc napastnikiem Ruptawy

 • kibic | 02/04 godz. 11:51

  Nie widzisz że nikt Cię nie lubi w tym klubie pomyśl nad tym????

 • | 01/04 godz. 17:25

  Niech pan prezes nowak poda się do dymisji jak najszybciej

 • ... | 31/03 godz. 22:50

  Te prezes sciagnij więcej szadkowskich to pewne utrzymanie i z pedro piątki przybijaj i bedziesz wielki

 • Nowak | 31/03 godz. 22:47

  Super mecz szadkowski tak trzymaj i będziesz grał

 • Do obserwator | 31/03 godz. 22:45

  Pan napastnik to strzał w dziesiątke obserwuj go jest najnowszym nabytkiem "prezesa" nowaka. Będzie strzelał. ...2 bramki na mecz....

 • | 31/03 godz. 21:48

  Szadkowski zbawienie utrzymania ruptawy, strzeli na wiosnę 12 bramek( razem z treningami do czerwca) i nowak go wykupi za przyslowiowa 1 zł z pniowka

 • | 31/03 godz. 21:39

  Ten nowak powoli wyrasta na prezesa od którego gabrys może się uczyć transferow z B klasy i strzalow w 10 więcej
  Gratulacje

 • zawodnik | 31/03 godz. 21:30

  fajny pączek

 • | 31/03 godz. 21:29

  Ten prezes nowak to lepszy od gabrysia bo płaci przed 10 gratuluje

 • Obserwator | 31/03 godz. 13:30

  Super mecz chłopaki barwo dla was za walke sytuacji mieliście dużo brakło szczęścia ale cenny punkt gratulacje !!! Co do pana napastnika który wszedł wiecej odwagi mocniej na nogach miałeś dobra sete ale przyjałes słabo bedzie dobrze

 • Bywalec na meczach | 31/03 godz. 08:39

  Nie będziecie chłopcami do bicia, już nimi jesteście.

 • | 30/03 godz. 22:28

  Ten szadkowski będzie objawieniem ruptawy jak C klase prezes zależy od nowego sezonu

 • Przeciwnik | 30/03 godz. 13:12

  Widać że Ruptawa sie zmienia poprzednia runda braki kadrowe teraz wzmocnienia może i b klasa zawodnicy ale to nie zmenia faktu ze w pucharze z forteca nie pokazali przysłowiowych jaj woli walki noi napewno odali serducho zabrakło szczęścia noi ten napastnik zepsuł pare setek ale zagrał dobry mecz patrząc zboku także jest sie czym pochwalić oczywiście liga zweryfikuje powodzenia życzę w tej rundzie

 • Kibic | 30/03 godz. 02:58

  Co tu dużo mówić synki w sobotę jak nie wygracie to dostaniecie ale strzał w ryja więc zapier...ać tam ostro

 • | 29/03 godz. 22:49

  Ale pan namascił panie gabrys zastępcę który na piłce się nie zna a co dopiero na prowadzeniu klubu i wstyd tylko ruptawie przynosi

 • zawodnik | 29/03 godz. 22:22

  Tak szadkowski będzie transferem życia ruptawy prezesie nowak jak ja wygram 6 w totka....

 • Piłkarz granicy | 29/03 godz. 21:08

  Prezes nie słuchaj ich damy radę !

 • | 29/03 godz. 14:37

  Co to za brednie.Ruptawa zapleczem GKSu to żart jakiś

 • działacz | 29/03 godz. 13:35

  Powodzenia Artur, głowa do góry. Jeśli Prezes mówi że jest dobrze to musi być ok.

 • P. Adamczyk | 29/03 godz. 12:39

  Szadkowski strzał w dziesiątkę, wiele potrafi ?!?!
  Gdzie grał, ile bramek strzelił? Obudź się prezes i kup napastnika z prawdziwego zdarzenia.

 • dobre | 29/03 godz. 09:34

  za szybko się ukazał wywiad - przewidziany był do publikacji 01.04 - kabaret i żart jakiś.

 • zawodnik | 29/03 godz. 08:22

  Gabryś wracaj na prezesa jak najszybciej bo ten na piłce się nie zna i na sedziowaniu też się nie znał zapytajcie zespoły które sędziował i ( 700 meczy tramkarzy chyba )....

 • Bizi | 28/03 godz. 22:02

  Xd to niezłe wzmocnienia jak gwiazdy z pniowka w b klasie po głowach się kopały

 • | 28/03 godz. 20:34

  Strzał w kolano a nie w dziesiątke ten zawodnik pniowka niejaki kacper szadkowski

 • | 28/03 godz. 19:14

  to są chyba jakieś żarty , najpierw wyzywają GKS i mówią zle o nim , a teraz prośby o współprace. Prezesie Stanaszek tylko nie z nimi.

 • jasnet.pl | 28/03 godz. 16:54

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone!
  Minął okres dodawania komentarzy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X