Jastrzębska Dziesiątka

Bieg masowy na dystansie 10 km ulicami miasta

Skoczów

Na podium Crossu Rydułtowskiego

Trzech naszych zawodników stanęło w niedzielę na podium siódmej edycji Crossu Rydułtowskiego, która padła łupem Mateusza Mrówki z Radlina (czas 21:17). W przełajowych zmaganiach na dystansie 6 km w kategorii M30 srebro zdobył Rafał Zieliński (KB MOSiR Jastrzębie), a brąz - Damian Giżyński (Kolejarz Best For You). Ponadto na trzecim stopniu podium w kategorii M40 stanął Dominik Ząbczyński (Alpin Sport Team).

Nasi trzej reprezentanci zajęli w klasyfikacji open odpowiednio szóste, siódme i czternaste miejsce, notując czasy 23:55, 24:11 oraz 27:48. Warto dodać, że Zieliński mógł nawet pokusić się o złoto w M30, tracąc do Sebastiana Marcola z Gaszowic zaledwie 11 sekund.

Poza jastrzębskimi medalistami w Rydułtowach pobiegli także Wiesław Torbiński (35. miejsce open, czas 32:29, 5. miejsce w kategorii M50), Przemysław Liszok (72. miejsce open, czas 40:34, M30/36) oraz Iwona Liszok (31. miejsce wśród pań, czas 28:40, K30/11).

Źródło: personalbest.pl, foto - nadesłane