1. mecz rywalizacji o 5. miejsce PlusLigi

2018-04-28

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom

28. kolejka II ligi piłkarskiej

Bartnik ze srebrem Maratonu Łódź

Dwóch naszych reprezentantów walczyło w niedzielę na trasie Maratonu Łódź, w którym z wynikiem 2:19:38 zwyciężył Etiopczyk Tarekegn Bekele. Znakomitą 14. pozycję wywalczył Sebastian Bartnik, łamiąc przy okazji magiczną barierę trzech godzin, natomiast jako 247. finiszował Tomasz Wiśniewski (3:39:01).

Reprezentujący ekipę Galopujących Ślimaków Bartnik pojawił się na mecie z wynikiem netto 2:57:27, który nie jest wprawdzie jego rekordem życiowym na królewskim dystansie 42 km i 195 m, ale pozwolił mu na zdobycie cennego srebra w kategorii M40, gdzie wyprzedził go jedynie Krzysztof Nowosielski  z MKS Run Team Dąbie. Z kolei Tomasz Wiśniewski, na co dzień biegający w barwach SDB Energetyk Rybnik, zajął w swojej kategorii M30 94. pozycję. Łódzki maraton ukończyło prawie dziewięćset osób.

Źródło: DataSport.pl