Napastnicy: Wojciech Caniboł, Konrad Hasior, Kamil Jadach, Ville Salmikivi (Fin), Daniel Szczepan

2018-06-02

GKS 1962 Jastrzębie - Gwardia Koszalin

34. kolejka II ligi piłkarskiej

GieKSa przegrywa z Rozwojem

Wciąż czekamy na postawienie "kropki nad i" w misji awansu do I ligi. W sobotnie popołudnie piłkarze GieKSy przegrali na wyjeździe z walczącym o utrzymanie w rozgrywkach Rozwojem Katowice 1:3, a to oznacza, że w efekcie zwycięstwa Warty Poznań w Puławach nasza przewaga nad wiceliderem zmalała do jednego punktu. To dość niechlubny efekt pięciu porażek w siedmiu ostatnich spotkaniach. Nie zmienia to rzecz jasna wciąż bardzo korzystnej sytuacji podopiecznych Jarosława Skrobacza, którzy do zapewnienia sobie awansu potrzebują tylko pięciu punktów i mają przed sobą jeszcze dwa zaległe spotkania.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy i zakończyła się ich zasłużonym prowadzeniem. W 10. minucie mieliśmy pierwszą oznakę tego, że walczący o ligowy byt Rozwój ma sporą ochotę do gry, kiedy to po rzucie wolnym piłkę spod poprzeczki efektownie wypiąstkował Grzegorz Drazik. Golkiper GieKSy był zresztą w tym okresie gry najlepszym zawodnikiem naszego zespołu i tylko jemu goście zawdzięczali, że po pierwszych trzech kwadransach nie przegrywali wyżej. W 13. minucie szansę na otwarcie wyniku miał znajdujący się przy linii końcowej Krzysztof Gancarczyk, ale w wyjściu sam na sam z bramkarzem Rozwoju przeszkodził w ostatniej chwili obrońca gospodarzy. Trzy minuty później ekipa z Brynowa objęła prowadzenie. Po stracie tegoż Gancarczyka (przypuszczalnie nie obyło się tu bez faulu rywala, ale sędzia nie zareagował) piłkę na czystej pozycji otrzymał Adam Żak i ładnym uderzeniem w okienko pokonał Drazika. W 22. i 23. minucie golkiper GieKSy dwukrotnie zdołał uratować swoich kolegów przed stratą gola, ale w 26. minucie był bezradny, kiedy po kolejnym wolnym i dość biernej postawie naszej defensywy futbolówkę do siatki z najbliższej odległości ponownie wpakował Żak. Jarosław Skrobacz, reagując na taki obrót wydarzeń, zmienił Gancarczyka na Wojciecha Caniboła, ale przyniosło to efekt dopiero w drugiej odsłonie. Zadowoleni z pewnego prowadzenia gospodarze cofnęli się, jednak jastrzębianie w żaden sposób nie potrafili tego wykorzystać. Akcje naszego zespołu były rozbijane na 30 metrze, więc do przerwy nie oglądaliśmy już żadnej godnej odnotowania sytuacji.

Na początku drugiej odsłony po faulu jednego z naszych obrońców tuż przy linii pola karnego Rozwój zyskał szansę na trzeciego gola, ale uderzenie z nieco ponad 16 metrów szczęśliwie tylko obiło mur GieKSy. Od tego momentu lekką przewagę wreszcie uzyskali goście. W 54. minucie dobrą okazję do otwarcia rezultatu po naszej stronie zyskał Bartosz Semeniuk, uderzając z piętnastu metrów ponad poprzeczką. Trzy minuty później nie było już wątpliwości - po świetnej centrze Damiana Tronta z rzutu rożnego kontaktowe trafienie zapisał na swoje konto strzałem głową Wojciech Caniboł. Gol dodał skrzydeł ekipie trenera Skrobacza. W kolejnych minutach dominacja lidera II ligi rosła, jednak Bartosz Golik pozostawał niepokonany, nawet gdy atomowym strzałem z ok. 25 metrów poczęstował go Damian Tront. Bardzo przyzwoicie prezentujący się przed przerwą Rozwój skupił się na obronie wyniku i przerywaniu faulami akcji gości. Paradoksalnie, gdy kwestią czasu wydawało się wyrównanie, katowiczanie wyprowadzili jedną z nielicznych kontr, którą po dwójkowej akcji wykończył Kacper Tabiś. Przy wyniku 3:1 dla Rozwoju Skrobacz postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając na murawe Tomasza Dzidę i Damiana Zajączkowskiego. Niespodziewany cios podziałał jednak bardzo deprymująco na lidera II ligi i do końca zawodów Golik nie znalazł się w większych opałach. W ten sposób komplet punktów pozostał na Brynowie.

Jarosław Skrobacz po meczu: "Musimy mocno wziąć się w garść" >>>

Należy dodać, że spotkanie w Katowicach rozpoczęło się minutą ciszy ku pamięci górników, którzy zginęli na KWK Zofiówka. Ponadto na sektorze gości zawisł transparent "Ś.P. Tygrys", a kibice GieKSy ubrali na tę okoliczność czarne stroje.

Teraz przed GieKSą wyjazdowe górnicze derby w Bełchatowie (środowe zaległe spotkanie z marca), a następnie dwa domowe pojedynki z Legionovią Legionowo i Siarką Tarnobrzeg.

12 maja 2018, Katowice, 15:00
Rozwój Katowice - GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)
Bramki: Żak 16, 26, Tabiś 75 - Caniboł 57

GKS Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Szymura, Pacholski, Kulawiak - Semeniuk (79. Zajączkowski), Gancarczyk (32. Caniboł), Tront, Weis (46. Szczęch) - Jadach (79. Dzida), Szczepan

• | 14/05 godz. 11:36

jeszcze długo sie nie doczekacie z tym postawieniem KROPKI nad I.

• Mazo | 14/05 godz. 09:35

Zawsze przychodzi kryzys formy i to jest normalne, nie idzie wszystkiego wygrać. W poprzednim sezonie było tak samo aż w końcu się ogarneli. Wszyscy zdrowi oprócz Farida więc nic tylko grać. Panowie walczcie do końca ! ! !

• Do pilkarzy | 13/05 godz. 22:03

Jak nie chce Wam sie grac to wypad do ODRY Zdzislaw. Tam wasze miejsce!
    Do ROBOTY i w nastepnych meczach komplet punktow i meldujemy sie w 1 lidze tam gdzie NASZE miejsce :)

• 62 | 13/05 godz. 21:58

Chyba pilkarzom nie chce sie awansowac i tyle w temacie. Tylko zal kibicow ktorzy na to patrza!

• Zenek Swędera | 13/05 godz. 18:04

Dadzą radę! Przeszli juz tyle i to bardzo dzielnie. Odczepcie sie od pilkarzy i od trenerow i od dzialaczy. Jak bylo 11 meczy z rzedu wygranych to bylo cool. Teraz tez jest cool. Na koncu ligi inni przycisneli bo tez chca awansu a lider -zdarza sie, ze nie utrzyma firmy all the time. Jak wchodzili do drugiej to myslalem -niech pograja kilka sezonow, okrzepną, zbuduja stabilną druzyne i potem awansuja. Potoczylo sie inaczej-liderowanie przyszlo szybciej-z czego i Wy teraz plujące jęczki sie cieszyliscie. Jesli klub nie mow czemu Fara nie gra to widocznie jest taka sprawa, ze moze nie moze powiedziec i to uszanujcie. Mamy pozostalych wspanialych pilkarzy i najlepszego trenera od lat. Odczepcie sie od Dawida Weissa bo to bardzo dobry zawodnik. Pomozcie dopingiem przychodzac na kolejny mecz na Harcerska i tchnijcie w pilkarzy wiare -Oni tego potrzebuja. To jest sport. Mecze sie wygrywa i przegrywa. Mamy młodą druzyne, ktora wciaz zdobywa doswiadczenie. Warta i Radomiak tłuką sie w tej lidze juz kilka sezonow i paradoksalnie -sa bardziej doswiadczeni. Troche wiecej szacunku do pilkarzy wlasnego klubu a tym samym do siebie... No i Cani na boisko!!! A Krzychu -chyba jednak odpoczac troche. Nie dla nas jest porażki smak nie dla nas firma zła, czekalismy juz tyle lat, 1 ligi nadszedł czas! GKS 1962 Jastrzębie!!!

• patryki | 13/05 godz. 16:11

Do .r w takim razie niech napiszą pismo do pzpn i niech grają w 3 lidze wyjazdy typu Olimpja Kowary dobrze im robiły

• czas kapitana | 13/05 godz. 15:38

Teraz jest czas dla pana kapitana. Jadach musi wstrząsnąć tymi chłopakami.

• Nadzieja | 13/05 godz. 14:33

Mam nadzieję, że Gosław Jedłownik awansuje do I ligi

• Do .r | 13/05 godz. 14:32

Czasem przegraja?
    Przeciez oni przegrali na ostatnich 5 kolejek 4 mecze....
    Szkoda tylko kibiców którzy są wszędzie tam gdzie gra GKS.

• .r odpowiedz | 13/05 godz. 12:55

Oczywiście ze jak przegrają 5 meczy to może nie starczyć .Ale 5 meczy może przegrać tez czołówka. Nie wiem na ile jesteś zorientowany ale grają u nas jeszcze chłopaki którzy jeszcze pracują ,prowadzą treningi i większość jest mało doświadczonych bo prócz szatni gks nie widzieli nic! Ale nie można pisać ze akurat piłkarze i trener nie chce awansu -oni nie patrzą czy jest kasa czy nie robią swoje i tyle ,a że czasem przegrają to jest sport . Sport w założeniu miał być zdrową rywalizacja ,ale już taki nie jest .Oparty jest na kasie a tam gdzie kasa tam i ....Ja jednak wierze że wygrają te 5 meczy !!!!!!

• Do .r | 13/05 godz. 12:25

Jeżeli przegramy wszystkie mecze do końca sezonu,(a to jest mozliwe patrząc na formę kopaczy,)a Radomiak wygra 3 mecze to nas przeskoczy o 1 pkt i nie załapiemy się nawet do baraży.
    Wystarczy policzyć,matematyka sie kłania.

• .r | 13/05 godz. 11:11

Drodzy sympatycy Gks. Wg mnie jest tak .Awansu jeszcze nie ma, ale szansa jest ogromna jest przewaga i na 99 prc jej nie zmarnujemy .Jak ktoś analizuje jak drużyna gra ,musi wiedzieć ze wpadamy w dołek prawie zawsze ,na szczęście mamy przewagę a i inni tez nie graja dobrze. Trenera nikt nie zwolni bo nie ma za co mamy lidera i ci co chcą jego głowy robią to złośliwie. Jest jasne z trener ma władze absolutna i nikt mu teraz nie podskoczy >
    Problem będzie gdy (czego bardzo nie chce zaczniemy przegrywać w 1 lidze ) czy będą tacy którzy podejmą właściwe odważne decyzje ,np. takie jak po przegranym w III lidze meczu w BB.
    Na pewno nie pomaga też nie jasna sprawa włascicielska klubu i nie ma co udawać ze wszystko jest ok bo gdyby nie wynik sportowy było by kruchu, bo wszystko co dzieje się obok na stadionie oświetlenie czy remonty na Moszczenicy i tak miasto sponsoruje . Klub powinien stać stabilnie na dwóch nogach Miasto i sponsor.
    plan jest prosty
    miasto przejmuje klub -daje to stabilizacje ,partnera godnego ,JSW myslę wtedy bez problemy włoży odpowiednie pieniądze. Problem jest taki ze najlepiej patrzyć z boku przelać 740 tys i szykować kolejne pieniądze to wg mnie droga do w ślepego korytarza .MIASTO ODWAGI wybory blisko zamiast podpinać się pod sukces podjąć działania .Jednak jestem pewny ze tak się nie stanie .Powodzenia dla GKS u !

• Ryl | 13/05 godz. 09:25

trener to już jest koniec dzięki za wszystko

• Pedro | 13/05 godz. 08:25

Teraz porażka z Bełchatowem gratuluje a zawierucha musi odejść w pakiecie ze skrobaczem za długo już są i nie mają pomysłu na drużynę
    Panie kierowniku do roboty....

• stan | 13/05 godz. 07:59

Panowie piłkarze i działacze klubu narobiliście apetytu kibicom a teraz co?normalnie olewacie kibiców,pamiętajcie ,że łaska kibiców na pstrym koniu jedzie.I tyle w temacie.

• | 12/05 godz. 22:52

Są już w sprzedarzy kearneciki na przyszły sezon...............?

• Karyt | 12/05 godz. 22:27

Czy GKS ma zgodę z Piastem?

• tomek | 12/05 godz. 22:15

Pierwsza połowa słaba, błędy, stracone bramki. W drugiej już było lepiej ale wynik końcowy zły. Kamil Jadach jako kapitan powinien wsiąść większy ciężar gry na siebie bo potrafi zrobić różnicę na boisku i to zmobilizuje pozostałych. Wojtek Caniboł dobre wejście, ambicja, walka i oby dostawał więcej minut. Ali niby chory a na trybunach prezentował się świetnie, o co chodzi ?

• 1962 | 12/05 godz. 22:03

mamy awans i ..odpuszczamy

• | 12/05 godz. 21:21

Do GKS. Chyba chodzi ci o Mazurkiewicza do okręgówki bo on grał tak, a Zajączkowski dopiero wszedł.

• wkurzony | 12/05 godz. 20:47

Co wy robicie piłkarze, kolejny mecz przegrany, kurde chcecie awansu czy nie, czy kpiny robicie nas kibiców to po co tyle punktów narobiliście by teraz oddawać, jestescie dziady i daremni szkoda na was chodzic ostastni raz na was zaglądam na wynik bo na dziadów i odpuszczanie wyników nie patrze piłkarzyki wielce.

• GKS | 12/05 godz. 20:43

Weis Zajączkowski i Gancarczyk natychmiast wypad do okregówki !!! byłem to jest katastrofa

• ... | 12/05 godz. 20:38

Trener bez pomysłów? ?? Zarząd boi się decyzji? Pamiętacie jak broniliśmy się przed spadkiem? Na aut łukasik i poszło na aut skrobacz i pójdzie ??? bo może być za późno! !!! Tylko awans! !!

• Zbig | 12/05 godz. 20:26

Byłem na meczu i powiem, że trener niestety też robi poważne błędy. Niestety Gancarczyk jak w poprzedniej rundzie potrafił zagrać świetne mecze to dzisiaj chyba nie widziałem jednej dobrze przyjętej i podanej piłki, po 30 minutach trener tego nie wytrzymał. Caniboł jeden z lepszych zawodników na boisku - praktycznie bez straty do tego gol - dlaczego nie gra częściej? Dlaczego też nie grał Jaroszek - na pewno bardzo by się chciał pokazać przeciwko byłym kolegom (to przecież nawet laik wie, że często tacy zawodnicy grają świetne mecze przeciwko byłym klubom). No i może wreszcie ktoś napisze co tak na prawdę z Alim bo chyba nie będzie trzeciego meczu leczył grypy żołądkowej czy jelit tym bardziej że Tront za kartki nie zagra w Bełchatowie. I na koniec Kamilowi też niestety ostatnio nie idzie ale głowa do góry - zdobądźcie 4 pkt w dwóch następnych meczykach i będzie dobrze.

• jedrek | 12/05 godz. 20:23

super gra gks jastrzebie nie do 1ligi tylko 5 ligi

• waldi | 12/05 godz. 19:32

Czy chcą awansu ?Może brak kasy za wygrane mecze,brak chęci włodarzy klubu na awans?Postawa drużyny dziwna.Panowie czy wy macie jaja ?Taka postawa na murawie to jakiś żart.Ludzie nie będą przychodzić na mecze.To taki jastrzębski marazm !

• | 12/05 godz. 19:31

Najlepiej będzie przełożyć wszystkie mecze na czerwiec a wcześniej ogłosić żałobę jak nie chcą grać.

• patryki | 12/05 godz. 19:28

Maro ja liczyłem na fina ,skoro TRENER zdecydował to dlaczego nie ma go teraz Skrobacz powinien płacić za wynajem jego mieszkania i pensje marną!! to była jego decyzja!!

• Old fan | 12/05 godz. 19:21

Na sektorze fama Piasta wieksza niż GKS......Starzy kibice GKS przewracają sie w grobie to widząc...

• hans | 12/05 godz. 18:53

Boją się 1 ligi czy jak....

• Maro | 12/05 godz. 18:48

A gdzie ten Finski postrach boisk. Jak pisalem że transfer kompletnie bez sensu to niektórzy twierdzili inaczej. I co? Ciekawe kto na tym zarobił i ile?

• fd | 12/05 godz. 18:36

Oswietlenie wymieniane, ludzie juz czekaja na karnety na 1 lige a oni 3 mecz w dupe - zart chyba panowie dwa zwyciestwa i róbta co chceta z reszta meczów po cholere ten cały pot przelny w sezonie jak koncówke macie z ekstraklasy

• | 12/05 godz. 18:33

Kurcze nie wiem co się dzieje z tą drużyną,przecież grali a teraz katastrofa.Szkoda

• Olek | 12/05 godz. 18:25

Bylem na meczu i zobaczyłem zero walki z waszej strony,ja amator gryzl bym trawę ku pamięci górników z Zofiowki a wy co???
    Na serio wam nie wstyd???^Olek

• beno | 12/05 godz. 18:23

To uczciliście pamięć górników !!! wstydu nie macie...moja noga już nie stanie na Harcerskiej!!! kpiny z kibiców !!!

• Igor | 12/05 godz. 18:20

Nie ma słabszej drużyny w tej rundzie od GIEKSY. Z taką grą nie ma co startować do 1 ligi,chyba,że
    na chłopca do bicia....

• | 12/05 godz. 18:16

Piasta wiecej niż JASTRZEBIA wstyd

• pogrąźony | 12/05 godz. 18:03

Żeczywiscie wielki wstyd i dla pamieci i dla kibicow powiedzcie ze niezalezy wam natym awansie i nierobcie nadzieji kibicom bo my chcemy was widziec w 1 lidze a naczym wam zależy to widać 3 mecz z rzedu przegrywacie oglądałem transmisje niebede sie wypowiadał kto widział ten wie oco mi chodzi. A potem niemuwcie ze awans wam uciekł koło nosa

• Realista | 12/05 godz. 17:56

Tacticos treneiros. Panu juz dziekujemy! Von kolejny mecz i przegrana. Masakra

• | 12/05 godz. 17:53

Nie ma słabszej drużyny w tej rundzie od GIEKSY. To nie jest drużyna na 1 ligę.

• ak | 12/05 godz. 17:44

no i na razie po grillu panie głombku

• | 12/05 godz. 17:36

Wielki wstyd panowie jak na lidera 3 mecz z rzedu przegrywacie niewiem czy juz obrzydl wam ten awans oco wam chodzi ja rozumie mozna miec słabszy dzień ale poraz koleiny.Widze ze co źescie mieli tyle przewagi nad pozostałymi aź 13 ponktow roztwoniliscie to w dziecinny sposob i prosze sie nietłumaczyc potem ze wam uciekl awans do 1 ligi szkoda mi tylko tych kibicow zta nadzieja ze bedziemy swietowac ale raczej nietak szybko wezcie sobie do serca i zmiencie nastawienie gry

• Agrawa | 12/05 godz. 17:31

Ciekawe czyżby faktycznie nie chcieli awansować??jak na razie mają szczęscie przeciwnicy grają dla nas Bo w barażach będzie bardzo ciężko

• Jojo | 12/05 godz. 17:26

Jak tak dalej będą grać to może i awansu nawet nie będzie...

• Olek | 12/05 godz. 17:15

To zagraliście dla pamięci górników z Zofiowki,wstyd z waszej strony piłkarze.

• | 12/05 godz. 17:10

W Bełchatowie zaś wtopa

Zal jakby nie chcieli awansowac

• patryki | 12/05 godz. 16:58

1 połowa tragedja widać brak Alie-go defensywa poziom IV ligii ,wszyscy chcieli z piłką wbiec do bramki zero pomysło 1 czy 2 strzały to za mało