2018-09-30

JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ

8. kolejka Polskiej Hokej Ligi

Pressing na podium Bike Maratonu!

W sobotę w Świeradowie-Zdroju odbyła się kolejna runda kolarskiego Bike Maratonu. W rozgrywanej na trzech dystansach imprezie (giga - 71 km, przew. 2000 m; mega - 53 km, przew. 1400 m, mini - 24 km, przew. 700 m) nie zabrakło reprezentacji Jastrzębia-Zdroju oraz naszych teamów kolarskich. Tu po raz kolejny warto odnotować świetną jazdę MTB Pressing Team, którego kolarze po raz drugi w tym sezonie stanęli na drużynowym podium.

Na dystansie giga, gdzie wygrał Mariusz Kozak z Gliwic (czas 2:49:48), jedynym jastrzębianinem był Przemysław Bonusiak z MTB Pressing Team, zajmując świetną 23. pozycję open z czasem 3:27:05 (plus 10. miejsce w kategorii M3). Na trasie mega (tu zwyciężył Gracjan Krzemiński z Polanicy z wynikiem 2:06:24) walczył z kolei Grzegorz Koguciuk (także Pressingowiec), finiszując na 145. lokacie z czasem 2:51:53 (w kategorii M2/26). Z kolei w sprincie mini (tu triumfował Karol Przewdzięk z Bralina z rezultatem 0:58:59) najlepiej z jastrzębian pojechał Zbigniew Kiszka (Pressing), zdobywając 39. miejsce z czasem 1:11:58, który dał mu także 9. pozycję w kategorii M4. Tuż za nim finiszował Damian Czekaj (46. miejsce, czas 1:13:37, M3/21), a na mecie zameldował się także Mariusz Skwark (Pressing, 118. miejsce, 1:23:20, M3/41).

W Świeradowie walczyli również reprezentujący nasze kolarskie teamy mieszkańcy okolicznych miejscowości, również za sprawą których Pressing zanotował wspomniany na wstępie sukces. Na trasie giga jako 14. finiszował Tomasz Kubala (3:13:55, brąz w kategorii M4), jako 19. - Arkadiusz Wawrzyczek (3:22:44), a jako 37. - Tomasz Słobodzian (3:43:14). Wyniki tej trójki plus rezultat Bonusiaka dały Pressingowcom brązowy medal w klasyfikacji drużynowej open, gdzie lepsi od naszych kolarzy okazali się jedynie zawodnicy ekip 72D Windsport oraz Mitsubishi Materials.

Ponadto na trasie mini świetnie spisał się rybniczanin w barwach Tomazi Bike Zbigniew Wycisk, który z czasem 1:02:01 wywalczył 10. miejsce open oraz zdobył złoto w kategorii M4, a zawody ukończyli także Krystian Ucher (Pressing, 141. miejsce, 1:27:15) i Lidia Wycisk (Tomazi, 29. miejsce wśród pań, 1:42:48).

Kolejnym etapem Bike Maratonu będzie 7 lipca Szklarska Poręba.

Źródło: DataSport.pl