2018-10-28

GKS Jastrzębie - GKS Tychy

16. kolejka Fortuna I ligi

BAM! Wysyp medali w Olkuszu

W ubiegłą niedzielę w Olkuszu odbyła się kolejna runda kolarskiego Bike Atelier Maratonu (BAM), którego uczestnicy walczą na przełajowych trasach województwa śląskiego. W imprezie jak zawsze nie zabrakło licznego grona mieszkańców naszego miasta, spośród których na trudniejszym dystansie Pro najlepiej spisał się Marcin Wątroba, natomiast na dystansie Hobby - Artur Juszczak, Piotr Samolewski i Małgorzata Kustra-Kapol, która dwukrotnie stanęła na podium. Cała czwórka to członkowie ekipy Tomazi Bike.

Na dystansie Pro obok Wątroby walczyli też Tomasz Brycki i Janusz Wiaderny, natomiast na trasie Hobby w pierwszej pięćdziesiątce open obok wspomnianych wyżej Juszczaka i Samolewskiego zmieścił się także doświadczony Andrzej Piotrowski. Warto wspomnieć, iż Juszczak i Samolewski wpadli na metę z niemal takim samym wynikiem, ale ten bratobójczy pojedynek kolarzy Tomazi ostatecznie wygrał pierwszy z wymienionych zajmując 30. miejsce open oraz bardzo dobre siódme w mocno obsadzonej kategorii M40.

W Olkuszu znakomicie pojechały także nasze panie. Małgorzata Kustra-Kapol zapisała na swoje konto srebro w generalce pań, ustępując o kilkanaście sekund jedynie Sandrze Adamczyk z Rydułtów, a zarazem zdobywając złoto w kategorii K40. Trzeci z medali dla jastrzębskiego kolarstwa zdobyła natomiast Roksana Sobina, stając na trzecim stopniu podium w kategorii K30. Pełne rezultaty jastrzębian znajdują się w poniższym zestawieniu.

424. Renata Opiekulska(Tomazi Bike)1:42:50K30/13 & Kobiety/27

Poza wymienionymi wyżej zawodnikami z Jastrzębia-Zdroju w Olkuszu wybitne wyniki zanotowali też kolarze z innych miast, walczący w barwach naszych ekip Tomazi Bike i MTB Pressing Team. Na dystansie Pro lokaty odpowiednio 18. i 23. zajęli Patryk Chomiuk i Remigiusz Chomiuk (Tomazi), a medale w kategoriach wiekowych wywalczyli Lidia Wycisk z Tomazi (brąz w K40) oraz Dominik Łucki z Pressingu (srebro w M16). Jeszcze lepiej było na dystansie Hobby, gdzie w generalce na najniższym stopniu podium znalazł się Adrian Boruta (Tomazi), wygrywając zarazem kategorię M30, a niewiele gorzej spisał się Arkadiusz Paszenda z Pressingu, zajmując 5. miejsce open oraz stając na podium kategorii wiekowej obok Boruty. Jako siódmy na mecie znalazł się z kolei Robert Skrobol (Tomazi), który zdobył także srebro w kategorii M19. W tym samym zestawieniu brąz wywalczył kolejny reprezentant Tomazi Maciej Ścierski.

Kolejnym etapem Bike Atelier Maratonu będą 24 czerwca Żarki, Niegowa i Janów.

Źródło: bileateliermaraton.pl