Jastrzębska Dziesiątka

Bieg masowy na dystansie 10 km ulicami miasta

Skoczów

Medalowa noc w Krostoszowicach

W miniony piątek odbyła się trzecia edycja Krostoszowickiego Biegu Nocnego. W rywalizacji na dystansie ok. 10 km najlepszy okazał się Szymon Waskin z Płomienia Sosnowiec, a jedne z głównych ról w imprezie odegrali jastrzębianie, spośród których najlepiej spisał się trzeci w generalce Damian Giżyński. Poza nim medale zdobyli: Roman Rajwa, Andrzej Karplewicz (na zdjęciu), Barbara Piwiszkis i Wiesław Torbiński.

Damian Giżyński finiszował z czasem 40 minut oraz 8 sekund, i stanął tym samym na najniższym stopniu podium open oraz zdobył srebro w kategorii M30. Tuż za nim na mecie pojawił się zawodnik KB MOSiR Jastrzębie Roman Rajwa, który z wynikiem 40:26 zajął czwartą pozycję open i drugą w kategorii M20. Jako dwunasty imprezę ukończył natomiast Rafał Zieliński (także KB MOSiR), notując rezultat 42:48 i 5. miejsce w kategorii M30. Z kolei trzecim z naszych medalistów okazał się Andrzej Karplewicz (Galopujące Ślimaki), który z czasem 47:16 finiszował na 22. lokacie, a zarazem wygrał zmagania w kategorii M50.

Kolejne lokaty w "jastrzębskiej" klasyfikacji zajęli: Paweł Łysek (29. miejsce open, czas 49:21), Barbara Piwiszkis (Kobiety na 5+, 48. open, 53:54; srebro w kategorii K30), Wiesław Torbiński (Szare Morsy, 57. open, 58:18, brąz w kategorii M60), Jacek Gozdalski (58. open, 58:27), Andrzej Grycman (63. open, 1:00:19) oraz całe grono naszych Kobiet na 5+, które wpadły na metę z wynikami pomiędzy 1:06:01 a 1:24:08 (Joanna Gorzelak, Beata Raźniak, Katarzyna Pasławska, Wioleta Nalewajka, Katarzyna Giżyńska, Joanna Trzcińska, Agnieszka Huba, Bożena Niedziołko, Kamila Sury-Wolniewicz, Mariola Łanucha i Agnieszka Badach).