Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

2019-01-04

JKH GKS Jastrzębie - Orlik Opole

Jastrzębie odprawiło Zagłębie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie stanęli na wysokości zadania i w niedzielny wieczór pewnie pokonali na własnej tafli Zagłębie Sosnowiec 3:0. Bohaterami po stronie gospodarzy byli nie tylko autorzy goli, ale przede wszystkim bramkarz Ondrej Raszka, za sprawą którego nasz zespół zachował czyste konto.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do początku drugiej odsłony. W 22. minucie po faulu na Martinie Kasperliku sędziowie podyktowali rzut karny dla JKH GKS, którego na gola zamienił efektownym najazdem Artiom Dubinin. Jastrzębianie poszli za ciosem i w efekcie po kolejnych ośmiu minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0 po pięknym uderzeniu Jakuba Kubesza spod niebieskiej linii. Co istotne, był to kolejny gol dla naszej drużyny zdobyty w przewadze, stąd też możemy wszem i wobec ogłosić ostateczne przełamanie niemocy w tego typu sytuacjach.

Do końca drugiej partii Rafała Radziszewskiego ratowały jeszcze słupek i poprzeczka, jednak w 48. minucie golkiper Zagłębia był bezradny po świetnej akcji naszej młodzieży, gdy Jakub Michałowski podał do Kamila Wróbla, który na tyle skutecznie wyłożył gumę do Dominika Pasia, że temu pozostało jedynie dołożyć kij. Chwilę później JKH GKS strzelił po raz czwarty, ale sędziowie nie uznali tego trafienia, bo Radziszewski ruszył bramkę z powodu spalonego. Warto przy tym dodać, że ostatnia partia była najbardziej wyrównaną częścią spotkania i w jej ramach goście (co należy bez bicia przyznać) zasłużyli co najmniej na honorowego gola, ale w naszej bramce jak w transie bronił Ondrej Raszka, który swoimi interwencjami doprowadzał rywali do rozpaczy.

- Chcieliśmy dziś atakować i grać agresywnie. To nam wychodziło, ale nadal musimy pracować nad skutecznością. Będziemy mieli teraz na to kilka dni. Natomiast tym naszym zawodnikom, którzy jadą na zgrupowanie reprezentacji, życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki - powiedział trener Robert Kalaber

Teraz przed JKH GKS Jastrzębie przerwa aż do 13 listopada, kiedy to na Jastorze zmierzymy się z Automatyką Gdańsk.

4 listopada 2018, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Dubinin 21:02 (karny)
2:0 Kubesz - R. Nalewajka 29:20 5/4
3:0 Paś - Wróbel - Michałowski 47:54

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Michałowski, Gimiński, Kasperlik, Dubinin, Kominek - Kubesz, Sulka, Sołtys, Wałęga, Fabusz - Bigos, Matusik, Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka - Choroążyczewski, Radzieńciak, Jarosz, Paś, Wróbel

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski - Działo, Charousek, Bernacki, Znosko, Kozłowski - Martinka, Kaluża, Luka, Kania, Sikora - Horzelski, Podsiadło, A. Jaskólski, Rutkowski, Bucenko - Domogała, Piotrowski, Gniewek, Jarosz