2018-11-21

JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL

Polska Hokej Liga

Nasi w Maratonie Beskidy

Czterech reprezentantów naszego miasta wzięło udział niezwykle wymagającym górskim Maratonie Beskidy, którego uczestnicy przebiegli dystans 42 km w okolicach miejscowości Radziechowy, zahaczając m.in. o szczyt Skrzycznego. Spośród jastrzębian najlepiej spisał się Tomasz Białecki (na zdjęciu) z ekipy Bziegaczy, który z czasem 4 godzin, 8 miunut i 57 sekund zajął 22. miejsce open oraz 6. w kategorii M40.

Obok Białeckiego w imprezie walczyli także: Marcin Lorenz (35. miejsce open, czas 4:22:36, M40/11), Jarosław Doczekalski (54. miejsce open, czas 4:35:16, M40/16) i Krzysztof Szymik (85. miejsce, czas 5:00:35, M40/29). Szymik, podobnie jak Białecki, startował w barwach Bziegaczy, natomiast Lorenz i Doczekalski do jastrzębskie Galopujące Ślimaki.

Maraton Beskidy wygrał Litwin Vytautas Grażys z czasem 3:17:50. Imprezę zdołało ukończyć 177 osób.

Źródło: bgtimesport.pl