2018-11-21

JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL

Polska Hokej Liga

Zimny prysznic w Kędzierzynie...

Impas Jastrzębskiego Węgla w pojedynkach z Zaksą Kędzierzyn-Koźle niestety trwa. W środowy wieczór podopieczni Ferdinando de Giorgiego ponownie musieli uznać wyższość wicemistrza Polski, tym razem przegrywając w Hali Azoty w trzech setach. Suchy wynik wskazuje wprawdzie na dominację gospodarzy, jednakże faktem jest, że w drugiej i trzeciej partii nasi siatkarze trochę na własne życzenie nie zdołali utrzymać prowadzenia...

Początek pierwszego seta przebiegał pod dyktando gości. Jastrzębski Węgiel szybko objął prowadzenie (3:1, 7:5), które utrzymał do stanu 10:9. Wtedy jednak w naszej grze coś się zacięło. Po bloku Śliwki na Konarskim oraz asie Kaczmarka na 12:10 Fefe po raz pierwszy wziął czas, ale ta przerwa nie wybiła Zaksy z uderzenia. Wkrótce zobaczyliśmy decydującą o losach seta długą akcję, która zakończyła się fatalnym błędem naszego zespołu i tym samym 14. punktem dla gospodarzy. Przy stanie 17:12 de Giorgi po raz drugi zażądał przerwy, jednak ponownie nie przyniosło to efektu. Po atomowym ataku Deroo na tablicy pojawił się wynik 23:17, a po asie Kaczmarka na 24:17 było po zawodach. Set zakończył się wynikiem 25:18.

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Jastrzębianie ponownie rozpoczęli partię od prowadzenia (2:0, 5:3, 7:5, 10:8), co zmusiło Gardiniego do reakcji. Time out dla Zaksy nie przeszkodził gościom, a co więcej - po efektownej "czapie" Lyneela na Deroo wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do wyrównania. Niestety, chwilę później Belg poczęstował nas asem i w efekcie kędzierzynianie wrócili do gry. Najważniejszym momentem seta były akcje na 20:19 (autowy atak Lyneela) i 21:19 dla gospodarzy (sprytna kiwka Bieńka). Fefe zażądał przerwy, ale kolejny blok na Lyneelu (24:21) przekreślił nasze nadzieje. Partia zakończyła się skutecznym atakiem Wiśniewskiego.

Początek trzeciej odsłony to nieustająca walka punkt za punkt, jednak przy wyniku 9:9 znów "ruszyło" po naszej stronie. Po dwóch kolejnych atakach Fromma Jastrzębski Węgiel objął nawet prowadzenie 12:9 (!), ale... błyskawicznie na własne życzenie je stracił. ZAKSA poszła za ciosem i po dwóch kolejnych atakach Śliwki gospodarze przejęli inicjatywę (15:13), którą udokumentowali blokiem na Konarskim (17:13). Fefe dwukrotnie w krótkim czasie zażądał przerw oraz wprowadził na parkiet Hidalgo Olivę, jednak nie był już w stanie odwrócić losów spotkania. Gości dobił as Śliwki na 23:18. Dla Zaksy było to już szóste zwycięstwo z rzędu. Ekipa Gardiniego prowadzi tym samym w PlusLidze z kompletem punktów.

Teraz przed Jastrzębskim Węglem ostatni z "medalowego tryptyku" domowy mecz z Treflem Gdańsk. Pojedynek z ekipą Andei Anastasiego odbędzie się w sobotę o 14:45 w Hali Widowiskowo-Sportowej.

7 listopada 2018, Kędzierzyn-Koźle, 20:45
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0  (25:18, 25:22, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Deroo, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Stępień, Koppers

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Wolański, Gunia