Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

2019-01-04

JKH GKS Jastrzębie - Orlik Opole

JKH GKS nastraszył hegemona

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie na własne życzenie nie zdołali przerwać znakomitej passy lidera z Katowic, który za sprawą wtorkowego zwycięstwa na Jastorze wyśrubował serię kolejnych wygranych do dwudziestu. Przynajmniej dwa gole dla rywali obciążają konto naszego zespołu, a o pomstę do nieba wołał brak skuteczności w przewagach oraz bezradność względem fantastycznie broniącego Kevina Linskouga. Mimo to należy pochwalić podopiecznych Roberta Kalabera za serce do walki do końca. Warto dodać, że klub z Leśnej przygotował dla kibiców niespodziankę w postaci "czapek" górniczych, które uświetniły hokejową Barbórkę na Jastorze.

Licznie przybyli na Leśną kibice nie zdążyli jeszcze zagrzać miejsc, a lider już objął prowadzenie. "Wiatru" pod bramką Ondreja Raszki narobił Grzegorz Pasiut, którego podanie w 65. sekundzie wykorzystał Marek Strzyżowski. Na szczęście jastrzębianie zdobyli się na szybką odpowiedź za sprawą kapitalnego uderzenia spod niebieskiej Patryka Matusika. W kolejnych minutach byliśmy świadkami efektownej wymiany ciosów. Niestety, tę zakończył fatalny błąd naszego zespołu w defensywie, a prezent ze strony gospodarzy wykorzystał Mikołaj Łopuski. Scenariusz z szóstej minuty nie zyskał jednak szansy na powtórkę, a to "dzięki" sędziom, którzy wysłali na ławkę kar nie wiedzieć za co Petera Fabusza. Chwilę potem katowiczanie wykorzystali przewagę, a gola na 1:3 strzelił Grzegorz Pasiut.

W końcówce pierwszej odsłony i na początku drugiej gospodarze powinni byli odzyskać kontakt, ale koncertowo zmarnowali półtora minuty gry w pięciu na trzech. To zemściło się w 25. minucie, gdy ponownie ukłuł Mikołaj Łopuski. Chwilę później zachowaniem z gatunku niedopuszczalnych popisał się Maciej Urbanowicz, chamsko atakując pod bandą Dominika Jarosza. Tajemnicą arbitrów będzie tylko dwuminutowa kara za ten brutalny faul. Tej przewagi jastrzębianie nie zdołali wykorzystać, ale za to w kolejnej wreszcie wpadło dzięki Radosławowi Nalewajce. Chwilę potem mogło być już 3:4, ale po świetnym strzale Kamila Wróbla rywali uratował słupek. W trzeciej odsłonie nasz zespół ponownie męczył się z przewagami. Dość powiedzieć, że przy czterominutowej karze dla Duszana Deveczki krążek przez kilkadziesiąt dobrych sekund przebywał pod naszą bramką. Jastrzębianie w kolejnych minutach uczynili z Lindskouga bohatera zawodów, a na otarcie łez na osiem sekund przed końcem do bramki Katowic trafił Martin Kasperlik. Niestety, na wyrównanie zabrakło już czasu...

Porażka z liderem ujmy nie przynosi, ale nasz zespół był naprawdę blisko sprawienia sensacji. Tego właśnie najbardziej szkoda. Jastrzębianie musieli radzić sobie bez Jana Homera, Jakub Grofa i Macieja Sulki, popełnili kilka karygodnych błędów, a i tak doprowadzili faworyta do rozpaczliwej obrony wyniku w końcówce. I to musi napawać optymizmem przed kolejnym domowym meczem JKH GKS, jakim będzie piątkowe starcie z Podhalem Nowy Targ.

4 grudnia 2018, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
0:1 Strzyżowski - Pasiut - Laakkonen 01:05
1:1 Matusik - R. Nalewajka - Kominek 05:06
1:2 Łopuski 10:04
1:3 Pasiut - Laakkonen - Strzyżowski 14:00 5/4
1:4 Łopuski - Wronka - Tuhkanen 24:22
2:4 R. Nalewajka - Kubesz - Radzieńciak 31:47 5/4
3:4 Kasperlik - Fabusz - Kominek 59:52

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Gimiński, Michałowski, Świerski, Fabusz, Kasperlik - Kubesz, Radzieńciak, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Bigos, Matusik, Ł. Nalewajka, Dubinin, Wróbel - Pelaczyk, Jarosz, Nahunko

GKS Katowice: Lindskoug - Tuhkanen, Heikkinen, Wronka, Rohtla, Łopuski - Czakajik, Deveczka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski - Wanacki, Krawczyk, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Skokan, Sawicki, Krężołek