Piłkarska Fortuna 1. Liga

2019-10-26

GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz

JKH GKS kończy zwycięstwem

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej sezonu 2018/2019 hokeiści JKH GKS Jastrzębie spokojnie i na luzie pokonali w popularnej "Stodole" zmagającą się z problemami organizacyjnymi Polonię Bytom 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Tym samym nasz zespół zakończył tę część rozgrywek na czwartym miejscu, a to oznacza, że od połowy lutego czekają nas emocjonujące boje o strefę medalową z Cracovią Kraków. Pierwsze spotkanie 15 lutego o godz. 18:45 na Jastorze (to termin narzucony przez TVP Sport). Walka trwać będzie do czterech zwycięstw.

Derby w Bytomiu nie były wielkim widowiskiem. Jastrzębianie objęli prowadzenie w 7. minucie, gdy po strzale Tomasza Kulasa golkipera gospodarzy zmylił rykoszet. Na to trafienie Polonia odpowiedziała w 28. minucie za sprawą Macieja Rybaka. Bramka dla niżej notowanych przeciwników przebudziła ekipę trenera Kalabera, która stosunkowo szybko odzyskała prowadzenie (gol Dominika Pasia z 30. minuty), a następnie powiększyła je do dwóch trafień dzięki Tomaszowi Kominkowi. W trzeciej odsłonie po faulu Jakuba Michałowskiego przed bramką Ondreja Raszki bytomianie zyskali szansę na kontakt, ale Grigorij Stawisskij nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Rezultat ustalił Kamil Wróbel na siedem sekund przed końcem, kończąc akcję zespołu przy grze w pięciu na trzech.

Jak informuje JKH GKS Jastrzębie, w związku z dwutygodniową przerwą nasz zespół rozegra dwa dodatkowe sparingi przed meczami z Cracovią. Będą to cenne towarzyskie starcia z GKS Tychy (4 lutego na Jastorze i 6 lutego na Stadionie Zimowym). Warto także pamiętać, że część naszej drużyny przebywać będzie na zgrupowaniu i meczach reprezentacji Polski na Ukrainie.

27 stycznia 2019, Bytom, 17:00
Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
0:1 Kulas - Matusik 06:49
1:1 Rybak - Anklewicz - Stawisskij 27:38 5/4
1:2 Paś - Kominek 29:27
1:3 Kominek - Dubinin - Kostek 37:59
1:4 Wróbel - Gimiński - Kominek 59:53 5/3

Polonia Bytom: Kraus (od 36:07 - Trawiński) - Stępień, Bodora, Wąsiński, Mularczyk, Rybak - Stawisskij, Bajon, Sroka, Filip, Anklewicz - Gajdzik, Zając, Dudkiewicz, Petelicki.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Kostek, Sulka, Kasperlik, Fabusz, Wróbel - Goliński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Kantor, Bigos, Kominek, Dubinin, Paś - Matusik, Kulas, Nahunko.