GKS Jastrzębie - Bytovia Bytów

2019-05-04

GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź

Najlepsze pięści na Śląsku!

Jastrzębskie pięściarstwo wzbogaciło się o kolejne dwa medale! W ten weekend w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Śląska w boksie amatorskim, w których złoto w rywalizacji juniorów w kategorii do 64 kg wywalczył reprezentant BKS Jastrzębie Antoni Brzozok, natomiast srebro w zmaganiach kadetów do 52 kg dołożył jego brat i zarazem klubowy kolega Oskar Brzozok. W turnieju w Jaworznie wzięło udział 160 zawodników z 25 śląskich klubów, w tym czterech podopiecznych Andrzeja Porębskiego, Jarosława Pietrzyka i Jacka Ostaszewskiego.

Nowy mistrz Śląska juniorów Antoni Brzozok (fot. nr 1) w drodze do sukcesu w kategorii do 64 kg pokonał w półfinale Dawida Pawlusa (Czarni Góral Żywiec), zaś w finale zwyciężył Ryana Gbyla (Górnik Sosnowiec). Natomiast Oskar Brzozok (fot. nr 2) swój srebrny medal zawdzięcza półfinałowemu triumfowi nad zawodnikiem gospodarzy Mikołajem Kościelniakiem (Jawor Team Jaworzno). W pojedynku o złoto wśród najlżejszych kadetów jastrzębianin musiał uznać wyższość Bartłomieja Rośkowicza (MOSM Tychy).

Poza naszymi medalistami w Jaworznie walczyli także Konrad Cichosz i Jakub Kozieł, ale zakończyli swój udział w imprezie na ćwierćfinale.