2019-12-07

Środkowoeuropejski Puchar Młodzieży

Runda finałowa

Nasi triumfują w Bike Maratonie!

Jastrzębscy kolarze z MTB Pressing Team wygrali sportową klasyfikację drużynową trzeciego etapu cyklu Bike Maraton, który odbył się w sobotę w Polanicy-Zdroju. Nasi reprezentanci pozostawili w pokonanym polu czterdzieści innych ekip z całego kraju, zdobywając w sumie 2610 pkt., na które złożyły się udane występy Przemysława Bonusiaka, Tomasza Kubali, Adrianny Brody i Macieja Mytnika.

Impreza w Polanicy-Zdroju była jednym z bardziej udanych startów w historii udziału jastrzębskich kolarzy w Bike Maratonie - zawodach dosłownie obleganych przez amatorów przełajowo-górskiego ścigania się na dwóch kółkach. Na dystansie giga (73 km, przewyższenie 1800 m) wśród mieszkańców naszego miasta najlepiej spisał się Przemysław Bonusiak, finiszując na 22. miejscu. Natomiast z grona reprezentantów jastrzębskich teamów najszybciej pojechał Tomasz Kubala, który zarazem zdobył brąz w kategorii 40-latków. Ponadto czas poniżej 3:30 zaliczył również żorzanin z Pressingu Maciej Mytnik (dokładając srebro w kategorii M2), a na mecie zameldowali się także Grzegorz Koguciuk i Tomasz Słobodzian.

Na dystansie mega (52 km, przewyższenie 1250 m) najlepiej z naszych zawodników walczył jastrzębianin Zbigniew Kiszka, a tuż za nim na mecie pojawił się kolejny mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju Damian Czekaj. Jednak w tej rywalizacji jedyny "jastrzębski" medal zdobyła żorzanka Adrianna Broda, która wywalczyła srebro w swojej kategorii wiekowej. Naszych kolarzy nie zabrakło też na dystansie classic, gdzie 36. miejsce zajął "jedynak" z Tomazi Bike Rafał Karolewicz.

Kolejnym etapem Bike Maratonu będzie 2 czerwca Jelenia Góra. Pełne wyniki uzyskane przez naszych kolarzy w Polanicy-Zdroju - poniżej.

Bike Maraton - Polanica-Zdrój - Giga (73 km, przew. 1800 m)
1. Wojciech Halejak(JBG2 Cryospace)2:58:20PM/1