Dzisiaj jest: wtorek, 25 czerwca 2019   Imieniny: Albrecht, Dorota, Łucja

więcej ›

SPORT

Alpinizm

Baseball

Biegi

Boks

Futsal

Hokej

Judo

Karate

Kolarstwo

Koszykówka

Morsowanie

Narciarstwo

Olimpiady specjalne

Piłka nożna

Pływanie

Pływanie w płetwach

Rajdy samochodowe

Rekreacja

Siatkówka

Siatkówka plażowa

Sporty walki

Szachy

Taekwondo

Tenis

Tenis stołowy

Żeglarstwo

Inne

ZAPOWIEDZI

2019-07-27

4. Otwarte Mistrzostwa Śląska

Siatkówka plażowa - turniej mikstów

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-09-21

9. Jastrzębska Dziesiątka

Bieg masowy na 10 km

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2019-12-07

Środkowoeuropejski Puchar Młodzieży

Runda finałowa

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

więcej zapowiedzi

PUBLICYSTYKA

Ślimaczy Galop na... 90 km

Fot. Facebook

 

W miniony weekend w pięknych okolicznościach przyrody pomiędzy Lubelszczyzną a Podkarpaciem odbyła się kolejna edycja Ultra Roztocza, czyli przełajowego biegu długodystansowego na trasach licząch od 30 km do 120 km. Również w tym roku w tej niezwykle malowniczej i wymagającej imprezie nie zabrakło jastrzębian - w rywalizacji na 90 km uczestniczyli Marcin Lorenz, Jarosław Doczekalski i Jakub Dejewski, zaś na trasie liczącej 30 km walczyli Damian Giżyński (z medalowym efektem!), Tadeusz Lechowicz i Irena Baran. 

Cała jastrzębska trójka Galopujących Ślimaków ukończyła zmagania na 90 km w czasie ok. 13,5 godziny, co dało naszym pasjonatom lekkoatletycznego hardcoru lokaty w czwartej dziesiątce open oraz w pierwszych dziesiątkach ich kategorii wiekowych.

Natomiast w biegu na 30 km kapitalny występ zanotował będący ostatnio w świetnej formie Damian Giżyński, który wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 2:25:44, tracąc do złotego medalisty zaledwie kilka minut! "Sprincik" przez Roztocze ukończyli także reprezentanci Szarych Morsów - kąpiący się od wielu lat w lodowatej wodzie Irena Baran i Tadeusz Lechowicz.

 

Ultra Roztocze - 90 km
1. Artur Jendrych(Biegający Świdnik)9:06:05 
-----------------------------------------------------
32. Marcin Lorenz(Galopujące Ślimaki)13:23:17WetM/5
34. Jarosław Doczekalski(Galopujące Ślimaki)13:23:18WetM/6
37. Jakub Dejewski(Galopujące Ślimaki)13:39:47SenM/10
    
Ultra Roztocze - 30 km
1. Paweł Kozyra(Lublin)2:20:31 
=1. Mateusz Łękawa(Warszawa)2:21:26 
-----------------------------------------------------
3. Damian Giżyński(Alpin Sport)2:25:44 
-----------------------------------------------------
323. Tadeusz Lechowicz(Szare Morsy)4:50:16WetM/36
324. Irena Baran(Szare Morsy)4:50:20WetK/9
    

 

Źródło: pomiary-czasu.pl

 

mg

KOMENTARZE

  • Wiesiek | 21/05 godz. 06:05

    Brawo Morsy

  • jasnet.pl | 20/05 godz. 03:42

    Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone!
    Minął okres dodawania komentarzy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X