Napastnicy: Przemysław Adamczyk, Jakub Jaśko, Tomasz Kłus, Krzysztof Konopacki, Szymon Luty, Kacper Szadkowski

2019-12-07

Środkowoeuropejski Puchar Młodzieży

Runda finałowa

Ruptawa poległa w Gorzycach

Piłkarze Granicy Ruptawa ponieśli piątą porażkę w rundzie wiosennej, przegrywając w sobotnie popołudnie na wyjeździe z niżej notowanymi Czarnymi Gorzyce 2:5 (0:4). Spotkanie de facto zostało rozstrzygnięte już przed przerwą - po 45 minutach gospodarze prowadzili bowiem czterema bramkami. W drugiej odsłonie nasz zespół podjął wprawdzie walkę o pozostanie w grze, ale skończyło się jedynie na zmniejszeniu rozmiarów porażki za sprawą goli Jakuba Jaśko i Daniela Zielonki.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu w katowickiej okręgówce podopieczni Tomasza Ciemięgi zajmują szóste miejsce z przewagą sześciu punktów nad jedenastą Gwiazdą Skrzyszów, którą podejmą w najbliższą sobotę o godz. 17:00. Mecz ten może mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznego układu środka tabeli.

18 maja 2019, Gorzyce, 17:00
Czarni Gorzyce - Granica Ruptawa 5:2 (4:0)
Bramki: Panic 34, 53, Zganiacz 15, Kucharski 17, Warło 41 - Jaśko 47, Zielonka 83

Granica Ruptawa: Brachaczek (57. Promny) - Duda, Gwóźdź, Babisz, Bielecki - Miąsko (55. Drzazga), Chmiel, Ceremon, Kapturski (74. Mazurek, 84. Kłus) - Zielonka, Adamczyk (46. Jaśko)

Źródło: laczynaspilka.pl