2019-12-07

Środkowoeuropejski Puchar Młodzieży

Runda finałowa

BAM! Błoto, medale i... błoto

W niedzielę w Ustroniu pasjonaci przełajowo-górsko-błotnej (!) odmiany kolarstwa walczyli w trzecim etapie Bike Atelier Maratonu, czyli cyklu zawodów MTB rozgrywanych przede wszystkim na trasach województwa śląskiego. W zawodach jak zawsze nie zabrakło mocnej reprezentacji Jastrzębia-Zdroju (zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i kolarzy naszych teamów - MTB Pressing i Tomazi), która tym razem wraca z czterema medalami w rywalizacji kobiet. O włos od podium byli także panowie - Tomasz Kubala i Robert Skrobol, którzy wywalczyli czwarte miejsca w bardzo mocnych kategoriach wiekowych.

W rywalizacji "Pro" na dystansie niemal 50 km o przewyższeniu ponad 2 tys. metrów najlepiej z jastrzębian walczył Przemysław Bonusiak, który z czasem 3:07:11 zajął 28. miejsce open oraz 7. w kategorii M30. Obok niego na "jastrzębskim podium" zameldowali się także Zbigniew Kiszka i Damian Czekaj. Natomiast z grona zawodników naszych teamów zamieszkałych w innych miejscowościach najlepiej spisał się wspomniany Tomasz Kubala ze znakomitym czasem nieco ponad trzech godzin. Walka na dystansie "Pro" przyniosła MTB Pressing Team dwa medale - zdobyła je Adrianna Broda, zajmując trzecią lokatę w rywalizacji pań open oraz zdobywając złoto w kategorii K20.

Tym razem nieco mniejsza nasza kadra walczyła na dystansie "Hobby", gdzie na trasie ponad 30 km czekało ciężkie przewyższenie 1181 metrów. Tu najlepiej z jastrzębian pojechał Mariusz Skwark, plasując się na "naszym" podium przed Sebastianem Świątkowskim i Andrzejem Piotrowskim, który finiszował z kolei o kilkanaście sekund przed jastrzębską srebrną medalistką w K40 Małgorzatą Kustrą-Kapol. Jedna z liderek ekipy Tomazi Bike ponownie błysnęła bowiem formą w swojej kategorii wiekowej, a także zajęła szóstą lokatę w open pań. Natomiast spośród pozostałych reprezentantów naszych teamów najlepiej walczył Robert Skrobol (również wymieniony na wstępie), a medalowy dorobek jastrzębskiego kolarstwa uzupełniła brązem w kategorii K20 rybniczanka z Pressingu Agnieszka Mojżesz.

Kolejnym etapem Bike Atelier Maraton będzie 2 czerwca Olkusz.