Napastnicy: Przemysław Adamczyk, Jakub Jaśko, Tomasz Kłus, Krzysztof Konopacki, Szymon Luty, Kacper Szadkowski

2019-12-07

Środkowoeuropejski Puchar Młodzieży

Runda finałowa

Ekipa Gorzały zdobyła Ruptawę

W przedostatnim meczu w sezonie 2018/2019 piłkarze Granicy Ruptawa przegrali na Estadio de Libowiec z Fortecą Świerklany 2:3 (0:1). Jak zwykle przy okazji derbów z tym zespołem nie brakowało dramaturgii. Dość powiedzieć, że podopieczni Tomasza Ciemięgi gonili wynik od stanu 0:2 i zdołali doprowadzić do remisu mimo gry w osłabieniu, ale nie wywalczyli choćby punktu, ponieważ rywale zdobyli decydującą bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Co jednak najistotniejsze - na kolejkę przed finiszem rozgrywek i niezależnie od porażki z Fortecą Granica jest już pewna utrzymania w lidze okręgowej.

Wynik sobotnich derbów otworzył przed upływem kwadransa gry Tomasz Steleblak, a tuż po przerwie prowadzenie Fortecy podwyższył Tomasz Zmuda. Granica nie złożyła jednak broni i zaledwie trzy minuty później odzyskała kontakt z rywalem po trafieniu Dawida Ceremona. W 71. minucie z boiska z powodu drugiej żółtej kartki zejść musiał Kamil Duda, ale to bynajmniej nie załamało Ruptawy, ponieważ niespełna dziesięć minut później stan meczu wyrównał młody Jakub Jaśko. Ostatecznie jednak trzy punkty pojechały do Świerklan - szalę zwycięstwa na rzecz gości w doliczonym czasie gry przechylił Paweł Oleś.

Warto dodać, że w drużynie gości wystąpiło kilku doskonale znanych w Jastrzębiu-Zdroju piłkarzy. Wspomniany Oleś wszedł na boisko zmieniając dawnego kapitana GieKSy Kamila Gorzałę, a poza nim w Fortecy zagrali też Adrian Kopacz i Tomasz Kocerba.

W ostatnim spotkaniu sezonu Granica Ruptawa zagra u siebie z outsiderem z Kornowaca. Należy przypomnieć, że według planów Śląskiego ZPN liga okręgowa przejdzie "lifting", w rezultacie którego w jednej grupie skupione zostaną drużyny z podokręgów rybnickiego i raciborskiego, które obecnie rozsiane są po drugiej i trzeciej grupie rozgrywek.

8 czerwca 2019, Ruptawa, 17:00
Granica Ruptawa - Forteca Świerklany 2:3 (0:1)
Bramki: Ceremon 58, Jaśko 80 - Steleblak 14, Zmuda 55, Oleś 90

Granica Ruptawa: Promny - Babisz, Bielecki, Duda, Kowal - Ceremon (70. Kapturski), Drzazga, Gwóźdź (75. Gwóźdź), Miąsko - Zielonka, Jaśko (86. Kiełkowski)

Źródło: laczynaspilka.pl