2019-12-07

Środkowoeuropejski Puchar Młodzieży

Runda finałowa

Zieliński walczy o paterę TKKF

W minioną niedzielę w Piekarach Śląskich odbył się czwarty z sześciu etapów 48. Masowych Biegów Przełajowych o Paterę "Dziennika Zachodniego" i Śląskiego TKKF. W tych zawodach o zwycięstwo w całym cyklu walczy jastrzębianin Rafał Zieliński, który również tym razem stanął na podium tej mającej już niemal pół wieku tradycji imprezy.

Tym razem zawodnik Klubu Biegacza MOSiR zajął trzecie miejsce w rywalizacji na dystansie 5 km w kategorii wiekowej mężczyzn urodzonych w latach 1970-1983. Zieliński ustąpił jedynie Michałowi Surowcowi (Runners Wojkowice) oraz Adamowi Jagiele (TKKF Ruda Śląska), a zarazem pokonał reprezentantów m.in. MOSiR-u Czeladź, KB Józefinka, Zawiszy Stara Kuźnia i TKKF Saturna Czeladź.

Ostatnie dwa etapy 48. Masowych Biegów odbędą się we wrześniu (Katowice) i październiku (Chorzów). Warto dodać, że wcześniej Zieliński m.in. triumfował w Rudzie Śląskiej i zdobył srebro w Czeladzi.