GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów

2019-08-31

GKS Jastrzębie - Odra Opole

Na OWN-ie jak w... Paryżu

W sobotę i niedzielę na kortach Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego rozegrane zostały kolejne Indywidualne Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju w tenisie ziemnym. "Jastrzębski Rolland Garros" tym razem padł łupem Zbigniewa Dyrbusia, który w niedzielnym wielkim finale turnieju zwyciężył w trzech setach (6:3, 2:6, 7:6) jednego z najbardziej utytułowanych jastrzębskich tenisistów i obrońcę tytułu Waldemara Butanowicza.

Tradycyjnie już "klasyk" między tymi zawodnikami obfitował w wielkie emocje i wspaniałe zagrania. Szczególnie pasjonujący był decydujący trzeci set, w którym Dyrbuś zwyciężył 7:6 i tym samym odzyskał mistrzowskie trofeum z rąk pokonanego Butanowicza. Warto dodać, że dla Zbigniewa Dyrbusia to trzecie zwycięstwo w turnieju na przestrzeni ostatnich czterech lat.

W drodze do finału Zbigniew Dyrbus pokonał kolejno Konrada Rusina, Jarosława Ceglarka i, w półfinale, Andrzeja Marka (3:6, 6:3, 6:2). Z kolei Waldemar Butanowicz wyeliminował Karola Fijołka, Jacka Węglarza i, w meczu o finał, Daniela Białożyta (6:4, 6:7, 6:3). Pokonani w półfinałach zawodnicy, czyli Andrzej Marek i Daniel Białożyt, zdobyli tym samym ex-aequo brązowy medal mistrzostw.

W rozgrywanym w iście afrykańskim upale turnieju zagrało w sumie siedemnastu zawodników. Organizatorem zawodów było Jastrzębskie Towarzystwo Tenisowe.

Źródło: Facebook / JTT