GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów

2019-08-31

GKS Jastrzębie - Odra Opole

Jas-Kółki gonią ekipę Szmyda

W miniony weekend w Wiśle odbyła się 13. edycja kolarskiej Pętli Beskidzkiej, w ramach której odbyły się dwa kolejne etapy Road Maratonu, czyli cyklu zawodów dla amatorów kolarstwa szosowego. W imprezie tradycyjnie już jedną z głównych ról odegrali reprezentanci jastrzębskiej grupy SKK Jas-Kółka, którzy odnieśli drużynowe zwycięstwa w klasyfikacjach punktowych wyścigu i czasówki. Aktualnie w tabeli teamów w ramach całego cyklu nasi kolarze zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 2392 pkt., ze stratą niespełna 200 pkt. do trzeciego Szmyd Coaching Team.

W sobotę rozegrane zostały wyścigi na dystansach 92 km (przewyższenie 2480 m) i 60 km (przewyższenie 1650 m). Na dłuższej z tras wygrał Adam Wójcik (In Mogilany Cycling Team), natomiast najlepiej z reprezentantów Jas-Kółek pojechał Patrycjusz Urbanek, zajmując 5. miejsce z czasem 2:57:11, który dał mu także srebro w mocno obsadzonej kategorii wiekowej 30-latków. Kolejni nasi zawodnicy na mecie to: Piotr Kukla (15. miejsce open, czas 3:11:49), Marcin Kowol (35., 3:30:02) i Grzegorz Otfinowski (37., 3:30:19). Pozostali reprezentanci Jas-Kółek zajęli lokaty poza czołówą czterdziestką generalki, przy czym spośród nich brąz w kategorii wiekowej 50-latków wywalczył Marek Marszałek (3:35:45). Pełne wyniki - pomiaryczasu.pl >>>.

Nieco mniejsza grupa naszych kolarzy walczyła na dystansie 60 km, gdzie triumfował Kamil Mieszczak (Jafi Sport Bike Team). Tu najlepiej z ekipy Jas-Kółek spisała się Angelika Tlołkawygrywając zmagania pań z czasem 2:12:40 (39. wynik w generalce). Drugi z medali dla jastrzębskiej ekipy zdobył Marcin Hudoba, który był drugi wśród juniorów z czasem 2:27:29 (99. wynik w generalce). Ponadto obok Jas-Kółek na tej trasie rywalizowała także Małgorzata Kustra-Kapol z ekipy Tomazi Bike Team, stając na najniższym stopniu podium w kategorii wiekowej pań K40 z wynikiem 2:30:41 (szósty rezultat wśród kobiet). Pełne wyniki - pomiaryczasu.pl >>>.

Z kolei w niedzielę nasi kolarze wzięli udział w jeździe indywidualnej na czas, która także rozegrana została w Wiśle. Tu Jas-Kółki okazały się bezkonkurencyjne - złoto open zdobył reprezentujący jastrzębskie barwy Ukrainiec Oleksij Kmets z czasem 12 minut i 17 sekund, a na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Patrycjusz Urbanek (wiślanin z ekipy SKK Jas-Kółka), notując rezultat 12:48. Naszych kolarzy rozdzielił Piotr Tomana (Majka Days). Ponadto w pierwszej dziesiątce zmieścił się także kolejny zawodnik jastrzębskiego teamu - Piotr Kulka (13:34). Pełne wyniki - pomiaryczasu.pl >>>.

Kolejnym etapem Road Maratonu będą Przełomy Wisłoka, gdzie uczestnicy cyklu spotkają się w ostatni weekend lipca.

Źródło: roadmaraton.pl, pomiaryczasu.pl, Facebook / SKK Jas-Kółka