2019-09-03

JKH GKS Jastrzębie - Ferencvaros Budapeszt

Puchar Wyszehradzki

Trzeci biegacz górski w Polsce

W niedzielę w Ludwikowicach Kłodzkich odbyła się dziesiąta edycja Biegu na Wielką Sowę, w ramach którego rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim na dystansie 10 km. W imprezie tej znakomicie spisał się jeden z naszych najbardziej utytułowanych sportowców - Dominik Ząbczyński. 48-letni jastrzębianin wywalczył brązowy medal w rywalizacji kategorii mężczyzn między 45. a 49. rokiem życia.

Reprezentujący Alpin Sport Hoka One One Team Dominik Ząbczyński zdobył najwyższy szczyt Gór Sowich w czasie 52 minut i 49 sekund, który dał mu 46. miejsce open wśród ponad ośmiuset zawodników. W kategorii wiekowej M45 jastrzębianin musiał uznać wyższość jedynie Grzegorza Gronostaja z Wrocławia (45:15) oraz Bartłomieja Waloszczyka ze Świętoszowa (49:26). Warto dodać, że w tej mocno obsadzonej kategorii walczyło niemal osiemdziesięciu biegaczy.

Najlepszy czas Mistrzostw Polski Weteranów uzyskał Sylwester Lepiarz z Wronowa, finiszując po 41 minutach i 25 sekundach. Przewyższenie na trasie 10 km wynosiło ok. 600 m.

Źródło: Datasport.pl