Piłkarska Fortuna 1. Liga

2019-10-26

GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz

Jastrzębska elita w... Kierpcach

W niedzielę w Beskidzie Śląskim odbyła się siódma edycja górskiego Biegu o Breńskie Kierpce. Rywalizację na ciężkiej trasie o długości 15,3 km wygrał Marek Chraścina z Zaolzia (czas 1:01:30), natomiast najlepiej z elitarnej siódemki jastrzębian w tej wymagającej imprezie spisał się będący ostatnio w świetnej formie Dominik Ząbczyński, który zajął 30. miejsce open (na pół tysiąca uczestników) z wynikiem 1 godziny, 21 minut i 21 sekund.

Warto dodać, że zawodnik ekipy Alpin Sport Hoka One One Team był także siódmy w kategorii wiekowej M3. - A tak było pięknie... Do czasu zbiegów miejsce około 18., a potem zwycięstwo w konkursie zbiegowych niedorajdów - w ten sposób (jak zwykle z humorem) Dominik Ząbczyński skomentował swój start na Facebooku.

Obok Ząbczyńskiego lokaty w pierwszej setce klasyfikacji generalnej zdołali wywalczyć także: Piotr Jędrzejak (68. miejsce open, czas - 1:29:31, M3/23) oraz Andrzej Olborski (70., 1:29:58, M4/7), którzy zarazem złamali barierę półtora godziny.

Ponadto te rozgrywane w "pięknych okolicznościach przyrody" zawody ukończyli: Marcin Bućko (181., 1:42:04, M3/68), Przemysław Woźniak (187., 1:42:39, M2/67), Tomasz Wiśniewski (221., 1:45:51, M2/76) i weteran Jacek Chmiel (428., 2:13:30, M5/13).

Źródło: BGTimeSport [pełne wyniki >>>]