2019-10-26

GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz

W Pawłowicach było gorrrąco!

Pełna galeria zdjęć >>>

W upalne niedzielne popołudnie u naszych sąsiadów ze wschodu odbyła się piąta edycja Biegu Pawłowickiego. W rywalizacji na dystansie 5 km wzięło udział blisko pół tysiąca uczestników, w tym liczne grono mieszkańców naszego miasta. Zwyciężyli Bartosz Jarczak (AZS AWF Katowice) i Sylwia Indeka (LKS Pszczyna), natomiast najlepiej z jastrzębian pobiegli Sebastian Bartnik i Aneta Suwaj, którzy zajęli w klasyfikacji open mężczyzn i kobiet odpowiednio dziewiąte i trzecie miejsce.

Sebastian Bartnik (Street Spirit - Team Nowak) pokonał dystans 5 km w czasie 18 minut i 5 sekund, a obok niego "jastrzębskie podium" uzupełnili Roman Rajwa (KB MOSiR Jastrzębie; 18:29) oraz Jacek Piechaczek (Inżynieria Biegania Team; 18:56). Obok tej trójki wśród mężczyzn czas poniżej 22 minut zanotowali także Ireneusz Zieliński (41. miejsce), Jan Rajwa (51.), Mateusz Janecki (59.), Waldemar Adamczewski (60.), Paweł Łysek (64.), Adam Antończyk (65.), Andrzej Karplewicz (70.), Robert Kobiałka (71.), Andrzej Grzonka (76.) i Przemysław Woźniak (81.). Spośród nich medale w kategoriach wiekowych wywalczyli: Sebastian Bartnik (srebro w M40), Jacek Piechaczek (brąz w M40), a blisko podium byli także: Roman Rajwa (5. w M20), Ireneusz Zieliński (4. w M50) i Wiesław Torbiński (5. w M60).

W rywalizacji pań największe nadzieje słusznie wiązaliśmy z Anetą Suwaj, która z czasem 19 minut i 23 sekund zdobyła brąz w generalce, ustępując jedynie Sylwii Indece (LKS Pszczyna) i Joannie Griman (Rybnik). Ponadto pochodząca z Zofiówki zawodniczka AZS AWF Katowice zdobyła srebro w kategorii K30. Obok Suwaj "jastrzębskie podium" zdobyły także Barbara Piwiszkis (Kobiety na 5+; 24:08) i Paulina Borkowska (25:25), zaś w kategoriach wiekowych wysokie lokaty zajęły również: Agnieszka Zbyl (8. w K40) i Grażyna Pipiro (brąz w K60).

Ponadto warto dodać, że obok zmagań biegowych odbyła się rywalizacja w nordic walking na dystansie 2,5 km, w której najlepiej z jastrzębian spisała się Maria Sroczyńska, która z czasem 27:27 zajęła 20. miejsce open oraz 11. wśród kobiet.