2019-09-27

Jastrzębski Węgiel - Stroitiel Mińsk

Sparingowy mecz siatkarski

Ali katem Odry! Triumf GieKSy!

Piłkarze GieKSy przełamali serię remisów pokonując w sobotni wieczór przy pełnej kibiców Harcerskiej ekipę Odry Opole 2:0 (1:0). Bohaterem naszego zespołu okazał się Ukrainiec Farid Ali, który zdobył oba gole dla gospodarzy. Szczególnej urody było pierwsze trafienie, bowiem "Fara" zapakował piłkę w samo okienko bramki rywali! Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w 49. minucie Dawid Gojny (obchodzący tego dnia 25. urodziny) nie wykorzystał rzutu karnego. Dzięki trzem punktom GieKSa złapała kontakt z drużynami z lokat, które zapewniają awans do ekstraklasy.

Premierową odsłonę byłoby ciężko określić jako wielkie widowisko, ale było to efektem m.in. panującej przy Harcerskiej duchoty. Na pierwszą godną odnotowania akcję czekaliśmy do 16. minuty, w której Michał Bojdys przytomnie zapobiegł stuprocentowej okazji dla rywali. GieKSa odpowiedziała na tę sytuację pięć minuty później, gdy po sprytnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dawida Gojnego Kamil Adamek uderzył z głowy prosto w Kacpra Rosę. W kolejnych minutach gospodarze kontynuowali natarcie, czego efektem było otwarcie wyniku w 24. minucie. Gol był dziełem Farida Alego, który pocelował w same widły, ale pochwalić należy także piękne podanie Jakuba Wróbla. Prowadzenie nadmiernie uspokoiło jastrzębian, w rezultacie czego ostatni kwadrans należał do Odry. Goście umieścili nawet piłkę w siatce gospodarzy, ale miało to miejsce po ewidentnym spalonym.

W drugą połowę podopieczni Jarosława Skrobacza mogli wejść kapitalnie, ale wspomnianą "jedenastkę" zmarnował jubilat Dawid Gojny, który trafił w nogi Kacpra Rosy. Ten niewykorzystany karny dodał skrzydeł Odrze, która przez kolejne dwadzieścia minut dyktowała warunki gry. Goście raz po raz podchodzili pod nasze pole karne, ale albo nie potrafili przedrzeć się przez zasieki GieKSy, albo świetnie bronił Grzegorz Drazik. Dominacja gości mimo ich szczerych chęci oraz przeciętnej postawie gospodarzy nie przyniosła im gola, za to otworzyła jastrzębianom możliwość kąsania przeciwnika z kontr - jedną z nich z zabójczą skutecznością wykorzystał bohater dnia Farid Ali, ponownie otrzymując podanie od Jakuba Wróbla. Gol na 2:0 wyraźnie uspokoił gości, a jastrzębianie spokojnie dowieźli trzy punkty do ostatniego gwizdka sędziego.

Na koniec warto odnotować fantastyczną atmosferę na trybunach Stadionu Miejskiego, gdzie zawisła m.in. "żółta kartka dla Prezydent i Rady Miasta". Kibice GieKSy ani przez  moment nie ustawali w kulturalnym dopingu, a w 86. minucie zaintonowali "Mazurka Dąbrowskiego" przypominając  zarazem o jutrzejszej rocznicy napaści Niemiec na Polskę.

Teraz przed jastrzębianami trudny wyjazd do Nowego Sącza, natomiast przy Harcerskiej widzimy się 14 września o godz. 19:00 na pojedynku z Chrobrym Głogów.

31 sierpnia 2019, Jastrzębie-Zdrój, 19:00
GKS Jastrzębie - Odra Opole 2:0 (1:0)
Bramki: Ali 24, 66

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Wolniewicz, Bojdys, Gojny - Ali, Norkowski, Tront, Jadach (81. Skórecki) - Wróbel (69. Mróz), K. Adamek (61.Żak)