Dzisiaj jest: wtorek, 18 lutego 2020   Imieniny: Symeon, Konstancja, Maksym

więcej ›

SPORT

Alpinizm

Baseball

Biegi

Boks

Futsal

Hokej

Judo

Karate

Kolarstwo

Koszykówka

Morsowanie

Narciarstwo

Olimpiady specjalne

Piłka nożna

Pływanie

Pływanie w płetwach

Rajdy samochodowe

Rekreacja

Siatkówka

Siatkówka plażowa

Sporty walki

Szachy

Taekwondo

Tenis

Tenis stołowy

Żeglarstwo

Inne

ZAPOWIEDZI

2020-02-22

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

Siatkarska PlusLiga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2020-02-22

JKH GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków

Ćwierćfinał PHL - 1. mecz

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2020-02-23

JKH GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków

Ćwierćfinał PHL - 2. mecz

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2020-02-29

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów

Siatkarska PlusLiga

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

więcej zapowiedzi

PUBLICYSTYKA

"Nie wiem, jak sobie poradzicie"

W czwartkowe popołudnie Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój zajęła się sportem w mieście. Działacze czołowych klubów mogli liczyć ze strony polityków i urzędników na pochwały za dotychczasowe zaangażowanie, a przy okazji mieli możliwość dowiedzieć się, jak pokaźne sumy Miasto Jastrzębie-Zdrój przekazuje na sport (również w formie utrzymania obiektów). Mimo to gorzkich słów z ich strony nie brakowało, bowiem wiele wskazuje na to, że w tym roku nie będzie tzw. "drugiej transzy" dotacji dla klubów, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Spośród przedstawicieli pięciu "strategicznych" dyscyplin głos zabrali działacze piłkarskiego GKS Jastrzębie (prezes Dariusz Stanaszek i wiceprezes Paweł Duszyński), hokejowego JKH GKS Jastrzębie (prezes Kazimierz Szynal) oraz klubu tenisa stołowego JKTS Jastrzębie (prezes Roman Fajkus). Między działaczami GieKSy a prezydent Anną Hetman doszło do "małej wymiany zdań".

Jako pierwsi wypowiedzieli się szefowie GKS Jastrzębie. - Jesteśmy w tragicznej sytuacji finansowej i trzeba to głośno powiedzieć. Nie winię za to miasta, bo tak jak powiedziała pani prezydent, nie jest waszym obowiązkiem pomagać nam finansowo. Ale chcemy pokazać, że zasługujemy na pomoc większą niż dotychczas - argumentował wiceprezes klubu z Harcerskiej Paweł Duszyński, prezentując zarazem najnowszą historię klubu oraz informując o istnieniu działających w ramach GKS-u lub współpracujących z nim Akademii Piłkarskiej, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Fundacji Familia, pubu czy sklepu klubowego, gdzie zatrudniani są niepełnosprawni. - Mówicie nam, abyśmy pozyskiwali sponsorów. Ale skąd mamy ich pozyskiwać, skoro w mieście nie ma inwestorów? - retorycznie pytał Duszyński.

Następnie głos zabrał prezes GieKSy Dariusz Stanaszek. - Zobaczyliśmy tu ładne analizy i słupki środków, które już pozyskaliśmy. Ich suma to 4,5 mln zł. Zapytam jednak, jak mam podejść do prezesa Zagłębia Sosnowiec, który tylko na bieżący rok dostał ze swojego miasta sumę 9 mln zł? Chciałbym podkreślić, że my tak naprawdę nie rywalizujemy z prywatnymi klubami, ale z "miastami". Na poziomie ekstraklasy czy pierwszej ligi to właśnie miasta są właścicielami klubów piłkarskich. I dlatego musimy liczyć na wsparcie naszego miasta. Tymczasem tutaj więcej zajmujemy się polityką, niż pomaganiem klubom - powiedział Dariusz Stanaszek.

Po przedstawicielach GKS Jastrzębie wypowiedział się prezes JKH GKS Jastrzębie Kazimierz Szynal. Dla tego klubu ewentualny brak "drugiej transzy" z miasta także może być sporym problemem. - Jestem prezesem JKH GKS Jastrzębie od czternastu lat. Na tej sali jestem czwarty czy piąty raz. Radni i prezydenci się zmieniają, a problemy pozostają takie same. Jakbym przeżywał jakieś deja vu. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Chciałbym o jedno zaapelować - o większe zaangażowanie miasta i to zaangażowanie na poziomie takim, jak nasi sąsiedzi - żeby było ono choć w miarę proporcjonalne do ogólnej wysokości budżetu - mówił Kazimierz Szynal, który przypomniał zarazem, iż możliwości finansowania sportu to nie tylko stypendia i dotacje, na co przykładem jest sytuacja w innych miastach. Zgodził się też z argumentem Stanaszka, iż nasze kluby rywalizują z "miastami", przypominając zarazem, że w gdyby nie Jastrzębska Spółka Węglowa, to w naszym mieście nie byłoby ani profesjonalnego hokeja, ani profesjonalnej siatkówki. 

- Cyfry pokazane w prezentacji są jak najbardziej prawdziwe. Utrzymanie obiektów sportowych jest jest "OK", ale trzeba włożyć łyżkę dziegciu do beczki miodu. Na przykład jako JKH GKS Jastrzębie prowadzimy szkolenie dzieci i młodzieży, co rocznie kosztuje ok. 360 tys. zł. Natomiast z miasta otrzymujemy na ten cel dotację ok. 60 tys zł. Sponsorzy w Jastrzębiu i okolicy są praktycznie wydrenowani. Nie ma firmy która mogłaby zasilić jastrzębski sport, oprócz tych które już to robią. Sytuacja jest coraz gorsza i dlatego apeluję o większe zaangażowanie - zakończył Kazimierz Szynal.

Natomiast Roman Fajkus z JKTS Jastrzębie skupił się na przedstawieniu ostatnich sukcesów klubu. - W 2013 roku nastąpił regres. Spadliśmy z I ligi i trzeba było sześciu lat, aby wrócić do I ligi. Stawiamy sobie najwyższe cele, naszym kolejnym celem jest awans do ekstraklasy. To spełnienie marzeń świętej pamięci Władysława Kwietnia i powrót jastrzębskiego tenisa stołowego tam, gdzie był przez wiele lat. Parę lat temu postawiliśmy na jastrzębską młodzież. W tym roku zdobyliśmy mistrzostwo Polski szkół gimnazjalnych i nie wiem, czy któraś dyscyplina w Jastrzębiu osiągnęła podobny sukces. Wygraliśmy też Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kategorii kadetów, choć nasz budżet jest "mikro" w porównaniu z Pogorią Grodzisk Mazowiecki, za którą stoi potężna firma - mówił Fajkus. Zarazem prezes JKTS Jastrzębie przyznał, że przy obecnym finansowaniu ciężko "spiąć" budżet klubu pod koniec roku i również zaapelował o większą pomoc.

Po wystąpieniach prezesów GKS Jastrzębie, JKH GKS Jastrzębie i JKTS Jastrzębie głos postanowiła zabrać prezydent Anna Hetman, która podkreśliła, że zarząd piłkarskiej GieKSy już na początku roku został poinformowany, że przyznana wtedy ramach dotacji kwota jest sumą "na cały rok". - Prosiłabym, abyście planowali swoje wydatki w odpowiedni sposób i nie mówili, że teraz nie wiecie, co dalej - denerwowała się prezydent miasta. - W ostatniej rozmowie powiedziałam panu, żebyście w przyszłym roku nie spodziewali się kwoty większej, aniżeli ta przekazana w 2019 roku. Jesteście spółką, a zatem tak musicie zaplanować swoje wydatki, abyście mieścili się w budżecie. Rozumiem, że jesteście w I lidze i też chciałabym, abyście się utrzymali. Ale proszę zrozumieć, że miasto nie może w nieskończoność zwiększać swoich wydatków bieżących - mówiła Hetman.

- Nikt postawiony pod ścianą nie czuje się wygodnie. Tymczasem od wielu lat stawiacie nas pod ścianą, niezależnie od tego, kto jest prezydentem. Podobne problemy były przecież za czasów prezydenta Janeckiego. My ze swojej strony możemy zadeklarować, że naprawdę w 2020 roku nie będzie więcej środków niż pierwotnie w 2019 roku. Proszę sobie tak planować wydatki, aby mieściły się w one w jakichś ramach. Nie wiem, jak sobie poradzicie, ale nie jestem w stanie teraz zadeklarować, że nagle znajdziemy kolejny milion w budżecie na 2020 rok - powiedziała prezydent miasta.

Prezes GKS Jastrzębie Dariusz Stanaszek nie ukrywał irytacji. - Nie możemy dokładnie zaplanować całorocznego finansowania czy też tego, jakie koszty poniesiemy, bo [na początku roku - przyp. red.] jeszcze ich nie znamy! Moglibyśmy wnioskować np. o 2,5 mln zł, ale wzorem innych klubów dla bezpieczeństwa przygotowujemy plan na pół roku - wyjaśniał Stanaszek. Dodał, że klub wnioskuje o taką kwotę, którą będzie w stanie rozliczyć. - Zgadzam się z panią prezydent, że przekazała mi taką informację. Musimy zgodzić się na te 1,37 mln zł, bo... co mamy zrobić? Usiąść i płakać? Najlepiej powiedzieć, że "nic się nie da". Będziemy szukać nowych sponsorów i rozmawiać z aktualnymi partnerami - mówił prezes GieKSy. Poinformował, że "gra na poziomie I ligi kosztuje 6 mln zł" i ponownie zaznaczył, że na najwyższych szczeblach polskiego futbolu GKS Jastrzębie rywalizuje nie z "podmiotami prywatnymi", ale z "miastami", w których finansowanie sportu jest łatwiejsze i na wyższym poziomie.

- U nas miasto nie jest właścicielem klubu. Jesteśmy spółką akcyjną prowadzoną przez stowarzyszenie i nie mamy nic wspólnego z miastem poza tym, że je reprezentujemy i pokazujemy w Polsce, że da się z takim poziomem finansowania osiągać takie wyniki. Chwalą nas za to w całym kraju i zapraszają na uczelnie, abyśmy opowiadali o naszym sukcesie. Pytają, jak to robimy za takie pieniądze. Tymczasem my dostaniemy 1,37 mln zł na rok następny i słyszymy, że "radźcie sobie sami". Cóż, będziemy robić tak, aby było dobrze - zżymał się Stanaszek.

Przypomnijmy, że w ramach tej sesji przegłosowano także uchwałę "kierunkową" dotyczącą budowy ośrodka treningowego ze stadionem [czytaj więcej - "... Ale będziemy mieli stadion" >>>].

Pełny zapis video czwartkowej sesji Rady Miasta [Youtube / UM Jastrzębie] >>>

 


 

mg

KOMENTARZE

 • L4 | 30/09 godz. 13:32

  Jeśli by podzielić po 2 miliny! na wszystkich z tego co od JSW dostają siatkarze to zostało by jeszcze na schronisko i paczki dla domu dziecka!!!!!!

 • obiektywny | 30/09 godz. 00:20

  Niestety ale GKS coś się porobiło z matematyką. Oni płaczą, ze maja mało to co maja powiedzieć tenisiści, tez graja w 1 lidze, a dotacje dostali w kwocie śmiesznej 50 tys zł. Co z tym zrobić skoro na każdym meczu miejscowym trzeba opłacic 2 sędziów i ich delegację. Same piłeczki i okładziny pożeraja lwią część funduszy. Na wyjazdy dziewczyny jeżdżą po 350 km bez noclegu, przy dalekich wyjazdach mogą liczyć na jedno jedzonko w MC. Gdyby tenis dostał chociaz 10% tego co gieksa to zapewne szybko awansowali by do ekstraklasy. Trudno jest wyjść z samochodu po 6 godzinach jazdy i zagrac dobry mecz.

 • Musashi | 29/09 godz. 21:02

  Pojechali do Chojnic dwa dni wcześniej, przegrali z Chojniczanką 1-3 i to grając od 50 minuty z przewagą jednego zawodnika.

 • Fb | 29/09 godz. 20:46

  Przecież oni pojechali na grzyby a nie na mecz hahahahaha

 • X | 29/09 godz. 20:10

  Proponuję panie trenerze na następny mecz jechać już w środę i wydać ostatnia kasę przegrać mecz i podać się do dymisji brawo brawo brawo i zatrudnujcie jeszcze psychologa fotografa kucharza i bucybuta

 • teraz czas na was | 29/09 godz. 13:29

  Teraz niech kibice pokażą siłe i zrobią zrzutke na klub a nie tylko zawsze piłkarze pomagali ...

 • Kibic | 29/09 godz. 09:54

  Nie rozumie pretensji do pani prezydent . Jak wynika z wypowiedzi w Gks wiedzieli ze dotacja jest na cały rok i większej kwoty nie będzie ,to po co robić ten cyrk !Trzeba było rozporządzać tak żeby starczyło
  Zrobić jakieś cięcia
  Powiedzieć trenerowi co możemy na ten rok żeby miał jasność
  Zawodnikom na co mogą liczyć
  Ale to tak jest jak - jak się żyje w matriksie
  Jasne ze zawsze jest mało
  Ale jak ja mam mało kupuje ciuchy z lumpeksu a nie z adidasa
  I nie mówię jaka jestem potęgą to fundamentu tu nie ma
  jest budowla dzięki trenerowi który zrobil wynik sportowy do którego trzeba było się dostosować i zawodnikom którzy zrozumieli ze piłka to tez taktyka.
  Pozdrawiam normalnych
  Ps Pani prezydent mówiła ze na nastepny rok większej kasy nie będzie
  Jasno !!!

 • | 28/09 godz. 22:16

  Myślę, że każdy mieszkaniec miasta powinien przed wydaniem osądu obejrzeć ostatnią sesję Rady Miasta (jest na stronie UM). Co prawda trwa kilka godzin, ale warto przyjrzeć się temu, co mówi nasza Pani Prezydent. Ta kobieta jest bezradna, bezsilna i bez pomysłu. Obraża się, gdy ktoś ją o coś zapyta albo coś jej zarzuci. Stosuje propagandowe chwyty i populizm. Ale PR-em daleko nie zajdzie. Ludzie już mają inne o niej zdanie niż przed wyborami.

 • Zupa z ruptawy | 28/09 godz. 20:58

  Zawiodłem się na pani prezydent, niech tylko weźmie przykład z prezydenta Rybnika, jak promuje żużlowców, można zobaczyć fimik, jak również wklad finansowy miasta, niesety nie zagłosuje przy nastepnych wyborach na tą Panią.

 • | 28/09 godz. 18:57

  Po przeczytaniu artykułu można stwierdzić ze jastrzębski sport jest w niebezpieczeństwie, otóż jego rozwojem chcą się zająć włodarze miasta

 • Rogue | 28/09 godz. 17:17

  Niby czemu miasto ma dopłacać do zawodowego sportu (poza zajęciami dla dzieci i młodzieży) ? Nie jesteśmy miastem turystycznym, dotychczasowe osiągnięcia nie nagoniły jakoś inwestorów, więc jaka korzyść dla miasta? Nie ma pilniejszych wydatków? Dzięki JSW zarobki w mieście są wysokie , ale jeśli pracownicy są spoza Jastrzębia, pieniądze z ich PIT nie wpływają do budżetu miasta.

 • Tulipan | 28/09 godz. 13:41

  Widzę i słyszę, że "moja" Pani Prezydent pomaga i lubi się lansować w mediach przy każdym sukcesie jastrzębskich sportowcach !!! I ja to rozumiem. Ale gdy są większe sukcesy (GKS Jastrzębie), to chowa głowę w piasek - nawet na mecze nie przychodzi .Wierzyłem , że duże projekty dla miasta będą ją nakręcały do jeszcze efektywniejszej pracy . Myliłem się !!!!! W słowach Pani Prezydent na ostatniej sesji Rady Miasta ujrzałem w oczach strach, w słowach żal za brak doceniania ile to zrobiła i już nie zrobi dla GKS Jastrzębie ponadto co już zrobiła . Reasumując ; problemy wielkiego sportu -gdzie największy udział ma Miasto -przerosły "moją"Pani Prezydent. Duże projekty dla rozwoju i chwały miasta (budowa ośrodka sportowego ) - przerosły "moją" Pani Prezydent . Można tu wymienić inne duże projekty które przerosły "moją" Pani Prezydent ale wystarczająco mnie już zawiodła .

 • Dawo | 28/09 godz. 12:57

  Aż mi serce z radości obrasta,że giekaesowa drużyna nie dostanie pieniędzy z urzędu miasta.Zapomnijcie giekaesowe kon...ny ,że zbudują wam stadiony.

 • Nex | 28/09 godz. 11:32

  do Bożena | 28/09 godz. 07:48 w punkt to ujęłaś.
  Życie ponad stan i bezsensowne wydatki. Budżet się planuje na cały rok drogi klubie. Nie życzę sobie, by z publiczne pieniądze były tak trwonione. Proszę sobie poszukać sponsorów , tak jak w innych miastach.Albo niech każdy kibic, któremu zależy na klubie dołoży co miesiąc swoje 500+ na jego utrzymanie.

 • | 28/09 godz. 10:52

  Ciekawe jak wygląda sytuacja finansowa Akademii czy też są spłukani ???

 • Do Bożeny | 28/09 godz. 10:33

  Kontrakty zawodników nie są wysokie, ale wyjazdy z noclegami do Niepołomic, tak jak wcześniej wspomniałaś do Krakowa, to zwykła rozrzutność i sobiepaństwo. Sosnowiec i Katowice mają o wiele więcej mieszkańców, więc większe możliwości. Poza tym są właścicielami klubów i obsadzają stanowiska prezesów według własnego uznania. Pan Stanaszek nie utrzymałby się tam nawet godziny.

 • Tadeusz | 28/09 godz. 09:04

  A ja nie wiem jak sobie poradzi pani prezydent po wyborach gdy mieszkańcy tego miasta jej nie wybiorą na następną kadencje,jak sobie z tym poradz?

 • Makron do L4 | 28/09 godz. 08:37

  Nic mnie nie zabolało. To tobie myślenie sprawia ból, pewnie z trudem skończyłeś podstawówkę. Trudno, co zrobić.

 • Bożena | 28/09 godz. 07:48

  Zamiast narzekać na brak drugiej transzy to szukajcie oszczędności.Wasze koszta to:
  - kontrakty zawodników
  -utrzymanie rzekomo 100 wolontariuszy
  -2 dniowe pobyty w hotelach np taki wyjazd do krakowa (garbarnia)
  -pensja pana kierownika chociaż to za duże słowo
  -pensja analityka pana W.
  -Pan prezes porównuje że w sosnowcu mają wiekszy budżet no i co z tego.W katowicach mieli 20 mln i jak rozsławili miasto???
  Zacznijcie planować wydatki z głową bo jeśli tak to niedługo będzie langer bis

 • Wrona | 28/09 godz. 07:39

  Chętnie zobacze jak zarząd gksu zacznie narzekać gdy do władzy dojdzie w jbiu pis.Już widze jak wam dają

 • Tomek | 28/09 godz. 07:15

  Siedzieć, skamleć i narzekać - nasza narodowa przypadłość .
  Aż do znudzenia : daj,daj,daj .

 • Mariusz | 28/09 godz. 05:50

  Wam ciągle mało i mało. Jak mieliście pieniądze to trzeba było je wydawać mądrze. Miasto wam utrzymuje wszystkie obiekty, dało dotacje a wy macie mało ciągle. Zróbcie coś od siebie a nie wyciągajcie rąk jak żebracy. Miasto wam pomaga na ile może a wy tak łatwo trwonicie pieniądze i teraz macie żal do wszystkich tylko nie do siebie.

 • Mieszkaniec | 28/09 godz. 05:02

  Jedno pytanie-Czy prezes GKS Jastrzębie znalazł chociaż jednego sponsora strategicznego dla klubu?Czy liczy tylko na miasto?

 • grzegorz | 28/09 godz. 00:02

  Tak szczerze to kazdy ma troche racji. Problem pojawił sie byc moze gdy wladze klubu przytulili sie do jednej opcji politycznej a to bład! Wczesniej bo przez 2-3 lata widywano na meczach p.Hetman, teraz wszedzie jest p.poseł Matusiak. Załatwił sponsora czyli JSW, potezna firme która według gazet daje 1 milion na piłke w Jastrzebiu, 650 tysiecy na piłke w Pawłowicach i ok. 10 milionów na Jastrzebski Wegiel. Teraz obiecuje ze załatwi stadion. Super. Kazdy dobry ruch dla klubu GKS Jastrzebie jest wazny ale bez miasta nie damy rady. Proponuje prezesowi GKS, p.Matusiakowi i p.prezydent Hetman isc na wspólna kawe i pogadac na zdrowych zasadach bez polityki. Nie wolno zmarnowac tego co razem stworzyli, bo teraz GKS to dobra marka i bardzo dobra liga. Zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

 • L4 | 27/09 godz. 23:21

  Mam wrażenie że te komentarze pisze jedna i ta sama osoba!zlikwidować wszystkie kluby i porobić RONDA wtedy nie będziecie się nudzić będziecie jezdzić w kółko! tylko na kogo będziecie wtedy narzekać!!!Wszystkie miasta dokładają się do sportu ale nie w Jastrzębiu płaczemy i tylko płaczemy!

 • L4 | 27/09 godz. 23:07

  No tak Langer.Janecki i Makron dają dawali i będą dawać!!!!no makron widzę że zabolało i dobrze a teraz s.......!

 • Makron do makron | 27/09 godz. 21:58

  Twoje słownictwo jest z rynsztoka i słoma ci z butów wystaje. Ale nie wyrywaj jej, bo nawet do końca życia wszystkiego nie wytargasz.

 • GKS 1961 | 27/09 godz. 21:53

  Prezydent janecki na GKS dawał figę z makiem a jednak langer przez tyle lat potrafił zabiegać o sponsorów a teraz jakby nie pani hetman to już dawno byłoby pozamiatane trzeba wydawać tyle na ile stać klub a nie zatrudniać w klubie sztab ludzi jak w bundeslidze spółka akcyjna to firma więc musi zarabiać na siebie nie jest sztuką zarządzać klubem jak miasto ma utrzymać firmę brać się do roboty

 • batek | 27/09 godz. 20:39

  zamiast budować rondo u siebie na osiedlu to te pieniądze można by było na sport przeznaczyć. Po cholerę w ogóle te rondo na BGP?!!!

 • makron | 27/09 godz. 20:10

  człowieku troszkę cię poniosło pij piwko i zmieniaj kanały a nie dupcys co ci na łeb przyniesie makronie czuć cię po na odległość

 • Szastanko | 27/09 godz. 20:09

  Obciąć sztuczne stanowiska w klubie. W ekstraklasie nie ma tylu ludzi niepotrzebnych co jest tutaj. To nieporozumienie.

 • Daniel | 27/09 godz. 19:13

  Biedny klub ze złym zarządem

 • Tomasz | 27/09 godz. 19:11

  może zamiast tworzyć sztuczne etaty np pani od prania to niech te obowiązki przejmie pseudo kierownik.Szukajcie oszczędności bo na razie żyjecie ponad stan

 • do R | 27/09 godz. 18:58

  nie bogaty tylko normalny klub.To norma w wyższych ligach.Chcąc coś ugrać i prezentować trzeba choć trochę profesjonalizmu.

 • Kamil | 27/09 godz. 18:57

  Panie Stanaszek wy tylko wymagacie i żądacie od miasta co raz wiecej. Skoro chcecie mieć treningi przy sztucznym oświetleniu na miejskim czy kościelbej to zapłaccie za prąd.
  -chcecie mieć dobre boisko to zafundujcie super nawozy i zabiegi.
  -chcecie trenować na boiskach to prosze zapłacic
  Wy jako klub nic nie macie no chyba że w niedalekiej przyszłości długi

 • | 27/09 godz. 18:44

  bravo pani prezydent. GKS to spółka akcyjna i nie może wiecznie doić miasta. Dalej jezdzijcie na 200 km wyjazdy z noclegami to rozp... do końca ten klub. Druga sprawa - trąbicie wszędzie że macie tyle wolontariuszy i działacie społecznie a za chwile płacz że macie 100 pracowników , to jak to jest?? kolejna sprawa - skoro działacze nie potrafią pozyskać sponsorów i zarządzać klubem to w takim razie prezesem by mógł być pierwszy lepszy ,,Janek" z ulicy bo na papierze to każdy się umie podpisać. dalej... liczycie że miasto to wszystko zasponsoruje , to może niech ludzie z urzędu miasta zarządzają tym klubem , wtedy będą mieli jasny prześwit wydatków i może nie będą tak trwonić pieniędzy na lewo i prawo. Żebyście nie skończyli jak Wisła Kraków....opamiętajcie się!

 • pytanie | 27/09 godz. 17:47

  czy może ktoś przekazać informacje ile kosztuje utrzymanie stadionu, hali i lodowiska oraz tamtejszej obsługi? Kluby cały czas tylko mówią o gotówce, która została przelana na ich konto.
  Nikt z nich nie liczy, że wszystko maja za darmo!!!!
  W niektórych miastach kluby dostają dużo większe dotacje ale płacą za użytkowanie obiektów normalne stawki

  Może ktoś wie ile kosztuje mecz przy jupiterach na życzenie działaczy GKS?
  Ja niestety wiem

 • Ja11 | 27/09 godz. 17:22

  Pani Hetman skoro nic się nie da i wszystko za drogie to najwyższy czas ustąpić z urzędu. I proszę nie zapomnieć wziąć ze sobą tych wszystkich wodzislowiokow i rybniczam. Bye.

 • 13 | 27/09 godz. 17:09

  Makron, też :) oprawa była bardzo efektowna i udana, kary za to to inna sprawa.
  Natomiast sam klub ma budżet mniejszy niż mają średniaki ligę niżej a robi robotę, i sportowo, i wizerunkowo.

 • | 27/09 godz. 16:33

  Wszystko co związane ze sportem w Jastrzębiu zdroju powonno być wspomagane przez lokalne fimy co zrobić kiedy wladze miasta nie kwapią się do tego od lat żeby ściągnąć inwestycje i inwestorów do miasta jak robią to np Żory strach pomyśleć jak kiedyś jsw zakończy swoją działalność co tu będzie się działo w Jastrzębiu i urząd Miasta udaje że nie ma problemu tylko wtedy będzie za późno jak Jastrzebiie pójdzie w ślady Wałbrzycha lub Bytomia zamiast już coś robić w tym kierunku to nie byle obstać kadrncje!!!!

 • Koles85 | 27/09 godz. 16:24

  Czyli tak jak zawszę. Jak klub był potrzebny pani prezydent do swoich celów to co chwilę się fotografowała z zawodnikami wreczala puchary. Jak już osiągnęła to co chciała to pokazała mu zamknąć drzwi z drugiej strony. I wy wierzycie że w tym mieście powstanie nowy stadion. Jeżeli to miasto nie umie pomóc klubowi który ma jeden z najmniejszych jak nie najmniejszy budżet w lidze

 • Makron | 27/09 godz. 16:23

  Właśnie czytam, że Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu 26 września 2019 roku ukarała GKS Jastrzębie za zachowanie kibiców podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. To jest ta dobra reklama miasta, panie Stanaszek, tak?

 • L4 | 27/09 godz. 16:11

  Co za miasto wieczna bieda mniejsze miastata sobie radzą a tu nie ma i nie ma ja już pani nie ufam i mojego głosu już nie ma!!! Dobranoc dziekuje

 • British Steel | 27/09 godz. 15:40

  Co za tupet. Przecież działacze wszystkich klubów wiedzieli doskonale, ile dostaną kasy w tym roku. Zarządzenie pani prezydent z 10 stycznia jest jednoznaczne, to kwoty na cały rok 2019, a nie na pierwsze półrocze. Wystarczy tylko umieć czytać ze zrozumieniem.

 • 13 | 27/09 godz. 15:40

  Pani Hetman, ale jak to? No to jeszcze niech Pani powie że nie ma na obiecany aquapark, OWN, stadion. Nie no, spoko, dobrze wiemy że nie ma :)
  ale dziękiujemy za zaangażowanie oraz: rozwalenie komunikacji w mieście, tyle inwestycji że aż żadnej (kto ma sponsorować cośkolwiek jak tu jest tylko JSW i może Prymat), super mega wybieg dla psów (300tys.?) śmieciową górę (spaloną..), lansiarstwo...
  Od razu może zaorajmy całe miasto i tak nawet jak ktoś coś by tu chciał to jakoś szybko jednak wybiera Żory czy inny wodzisław

  Dobra, żale wylane..

 • R | 27/09 godz. 14:53

  Taki bogaty klub z noclegiem jeżdżą tak blisko. Wyjazdy parę godzinę a jadą z noclegiem. A potem płaczą że kasy nie ma

 • jasnet.pl | 27/09 godz. 10:12

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone!
  Minął okres dodawania komentarzy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X