Piłkarska Fortuna 1. Liga

2019-10-26

GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz

Nasi na podium w Marklowicach

W sobotę w Marklowicach odbyła się 21. edycja Biegu Ulicznego o Puchar Wójta Gminy Marklowice. W zawodach wzięło udział trzech naszych zawodników, spośród których najlepiej spisał się Rafał Zieliński. Reprezentant Klubu Biegacza MOSiR / TL Athletics Jastrzębie wywalczył piąte miejsce open oraz stanął na podium w kategorii wiekowej M2. To kolejny medal Zielińskiego w zawodach rozgrywanych w naszym regionie.

Zmagania na dystansie ok. 5 km wygrał Mateusz Mrówka (KWK Marcel Radlin) z czasem 15:07, wyprzedzając Włocha Roberto Dimiccoliego (15:26) oraz Cypriana Grzelkę z Pogrzebienia (15:47). Jak wspomniano wyżej, najlepszy z jastrzębian finiszował jako piąty z wynikiem 16 minut i 20 sekund, ustępując w kategorii M2 jedynie zawodnikowi rodem z Włoch.

Obok Rafała Zielińskiego w Marklowicach świetnie spisał się także Andrzej Karplewicz (Galopujące Ślimaki), który z czasem 18 minut i 36 sekund zajął 14. miejsce open oraz wygrał kategorię wiekową M4. Ponadto zawody ukończył także trzeci nasz reprezentant, "Bziegacz" Paweł Lysek, który finiszował jako 18. z rezultatem 19:05 (M3/5).